Sėja

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Sėja

Post by Taza »

Kėni, nuraminai, pasakęs kokios sąlygos būna pas tave garaže. Nes pas mane labai panašios, tad belieka sistemingai palieti ir laukti daigelių.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Pavasariop reikia įdėmiai sekti (ypač jei rūsin patenka bent kiek šviesos). Kai tik bus pastebėtas pirmasis daigas - nešt į šviesią ir (tada jau galima) šiltą patalpa. Svarbiausia - kuo šviesiau, kad sėjinukai neištįstų. Nes pražiopsojus galima pradėt augint visą giraitę laibų ir silpnų.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Sėja

Post by Taza »

Atvirkščiai neramu, kad pas mane nėra išvis šviesos. Na sėklom tas tai aišku kad vienodai, bet vat medžiams...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Jei medis numetęs lapus, tai jam taip pat vienodai. Šviesa ramybės periodu yra svarbi tik "chlorofilo priturintiem", t.y. lapų ar spyglių nenumetusiem.

Šiandien išnešiau vazonus su pasėtais klevais į garažą iš atviro balkono. Žemė vazonuose spėjo įšalt. Bet manau, tai tik į naudą - šiek tiek šalčio ir po to ilgi keli mėnesiai stabilios vėsumos.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Sėja

Post by Taza »

Netikėtai sudygo trys A. palmatum. Kaip matome iš nuotraukos daigai etioliuoti (žalsvai gelsvi, palinkę, tįstantys) O kiti dar tyli ir tegu, nes dar labai maža šviesos bei panašu, kad žiema ateina.
Photo 2014-01-15 11 14 50 (800x599).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Nieko gero tas per ankstyvas sėklų dygimas. Čia pažiūrėjus neutraliai. Bet pažiūrėjus pozityviai - aišku, kad sėklas nusipirkai daigias ;) Tiesiog laikyt reiktų šviesiai ir vėsiai ( ne per šiltai). Jei užteko šilumos sudygt, užteks jos ir augimui. Tik kad šviesos būtų daugiau.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Sėja

Post by Taza »

Manau, dėl trijų daigų apie apšvietimą papildomai galvoti neverta. Nebent jei dar daugiau jų išlis. Dar vienas dalykas, kiek girdėjau orai atšals, tuo pačiu ir ši patalpa tad gana nemaža tikimybė, jog šie daigai nušals.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Tada galimas dar vienas sprendimo būdas - pažadinti savyje eksperimentatoriaus dvasią ir šiuos daigus labai atsargiai perkelti - persodinti. Bet reikia elgtis juvelyriškai - nieko nenuspausti, žemės neapspaudinėt, o supurkšt tol kol ji priglus. Ir juos padėt kambaryje prie maksimalaus apšvietimo, savaičiukei uždengus kokiu maišeliu. Šis persodinimas būtų kiek ankstokas, nes geriausia, kai persodinama ne anksčiau nei susiformuoja pirmasis tikrasis lapelis.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Sėja

Post by Taza »

Ačiū už pasiūlymą. Tačiau manau, neverta prasidėti su trim daigais ir dar tokiais silpnais. Na nebent tik kaip eksperimentas.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Sėja

Post by Skirpstas »

Dar pernai (gruodžio mėnesį) ir aš užsiėmiau sėja - pasisėjau granatmedį, kurio sėklas prieš tai porą savaičių padžiovinau (vaisius pirktas prekybcentryje).
Iš tų padžiovintų taip niekas ir neišdygo, tai po kukių trijų savaičių nusipirkau kitą vaisių ir šį kartą sėklų kažkur 1 cm gylyje nesodinau, tik įterpiau šiek tiek į tą patį vazoną. Po kokių 4 dienų pasirodė daigelis. Po dar kokios savaitės, jau gerokai ūgtelėjus pirmajam, išlindo ir antrasis.
Va, toks skirtingas sėklų dygimas gavosi.
Dar vienas pastebėjimas, kad šie granato daigeliams pasireiškia fototropizmas, tai tenka pasukioti vazoną bent porą kartų per dieną...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sėja

Post by Kaštonas »

Taigi, pasėti klevukai rūsyje jau keletą mėnesių. Galbūt jau laikas būtų juos įnešti į šiltą patalpą kur jie gautų šilumos ir šviesos ? Dar neaišku per kiek laiko sudygtų... Juk pavasaris visai jau arti. Ką manot ?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Na ką aš tau, Kaštone, galiu pasakyt, apart to, kad skirtingai nei įprastai, šiuo atveju tikrai neturiu nuomonės. Tik galiu įvertint faktus: šviesos dar mažai, šilumos kambariuose sąlyginai daug, o ir oras vis dar sausas. Ar nebus per didelio tįstamojo augimo ir ar ne apkrausi namiškių papildomais darbais (sėjinukų purškimas, laistymas ir pan.). Antra vertus - anksčiau kėlęs daugiau nuveiksi :)

Aš pats tai neturiu kitos alternatyvos, kaip tik juos nešti tiesiai šiltnamin ar net gi tiesiai laukan, nes labai daug prisisėjau. Tai sudėliot ant palangių šansų nėra. Garaže nieks pas mane nedygsta, tai kol kas ir ramu. Spragtelėjau prieš pietus, vaizdelis vis dar toks:
klevu_sejinukai.JPG
Beje, patikrinau ir "senesnius" ten pat žiemojančius klevukus. Kaip bebūtų keista, pumpurai dar nerodo jokio noro sprogti. Nerodo jie ir šiltnamyje (ten tik liepos kažko ėmė "skubėti", bet gal čia joms įprasta pumpurus brinkint taip anksti)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sėja

Post by Kaštonas »

O aš ką tik buvau informuotas, kad vienas iš vazonų su klevais sudygo ir jau yra trys išlindę. Visi jie keliauja į patalpą, o sudygęs ant palangės į šviesą. Sudygo Acer ginnala.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Na, įdomu bus pažiūrėti, kaip čia toliau su jais bus kambaryje ir taip anksti sudygusiais.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Šios dienos apžiūrų belaistant rezultatas: rastas vienas sudygęs cukrinis klevas.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sėja

Post by Kaštonas »

Praėjo lygiai mėnuo nuo klevų įnešimo į vidų. Kaip buvo išdygę tie 2 "Acer ginnala", taip ir liko... Iš kitų kolkas jokios gyvybės. Laukiam toliau...

Bet štai pasigirti galiu, kad raudonosios pušys tikrai sudygo. Man pranešė, kad jau išlindę 7 ir greičiausiai sulauksiu dar daugiau. Be to, išskirsčiau ir tų sodinukus, kuriuos parsivežiau iš Madzūchų. Ten jos buvo kokios 8 ar 9. Tai po keletos metų aiškiai turėsiu perteklių.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

1. Praeitais metais buvau pasėjęs pavasarį, su giberelinų poveikiu be stratifikacijos. Nedygo.

2. Praeitais metais pasėjau ir rudenį, taigi, šios stratifikaciją praėjo - vienas cukrinio klevo sėjinukas tesudygęs. Bet, žinoma, tik dabar nešu iš garažo šiltnamin. Tad spręsti dar anksti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Na, cukriniai klevai tai moka gyvenimą pasaldinti. Sudygo ir pernai sėtų be stratifikacijos, bet su vienas sėjinukas :)

O šiandien pradžiugino margažievis klevas - keletas pirmų bedygstančių daigų. Sėtas pernai rudenį, "stratifikacija+".
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Pas mane platanas sudygo :) ir figos. Kas įdomiausia kad platanas tiek pas mane tiek pas Broli tą pačia dieną sugydo, įdomus sutapimas.
Post Reply