Ličiai - Litchi

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Ličiai - Litchi

Post by MindaugasMc »

Nežinau ar taisyklinga taip jį ir vadinti, bet iš kokio vaisiaus išdygo taip ir pavadinau :)

Taigi netikėtai man sudygo šis vaisius ir 2016-03-11 jis atrodė taip:
2016-03-11.jpg
Dabar po ~2 savaičių jie atrodo taip:
2016-03-26.jpg
Buvot minėję, kad jie ilgai neauga nes kažko matyt mūsų kraštuose jiems trūksta. Na bet kol jie pas mane gyvi, tol aš džiaugiuosi.

P.S iki kokio dydžio tau Kėni jie buvo išaugę?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Ličiai - Litchi

Post by Kėnis »

Minėjau persimonus , išaugančius daugiausiai iki šešių tikrųjų lapelių, o ličiai iš tos pačios "chebros", kuriems reikia ne kažkokių medžiagų, o mikorizės - grybelio substrate, kuris padėtų šaknims darbuotis.

O ar nepastebi, kad lapeliai tai eina gelsvyn? Ypač aukščiausiai išstypusio. Man panašu, kad jam su paskutiniuoju lapu ir chlorozė prasideda.

Laistei vandeniu, ar patręšei kartu su ligustru? Nes jei chlorozė, tai vadinasi geležies trūkumas. Substratas su lapine žeme, ar akadamos-kyriu mišinys su durpėm? Jei žemės yra, tai ir pagrindinių bent jau maisto medžiagų turėtų pakakt. Jei durpės su akadama ir pan. neorganika, tai gali sėjinukams būti riesta. Didesnis augalas naudoja vidinius resursus, kol sulaukia tręšimo, o sėjinukas išnaudoja savo maisto medžiagų atsargas - ir iš kur jam po to maitintis? Jei netręšei, tai su laistymu bent jau silpną tų "Plant Food" trąšų tirpalą (vos vos, kelis kart silpniau nei rekomenduoja gamintojas) jiems švenčių progą suruošk :) Bus ten jame ir geležies.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Ličiai - Litchi

Post by MindaugasMc »

Kairysis (aukščiausias) nuo pat persodinimo auga kambaryje ant palangės. Ir ten yra daigų žemė su akadamos mišiniu.
Vidurinis (mažas vazonas) auga taip pat daigų žemėje ir akadamos mišinyje. Tik laiką leidžia jis balkone.
Dešiniausias (su didesniais lapais) auga lapinėje žemėje su akadamos mišiniu ir taip pat balkone.

Apžiūrėjau dabar tą lapelį, na jis šiek tiek šviesesnis, bet gal kad „jaunas“. O gal tiesiog jiems laikas į lapinę žemę?

P.S nė vieni nebuvo tręšiami.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Ličiai - Litchi

Post by Kėnis »

O kuo blogi šitie substratų mišiniai?

Dičkiui jauniausias lapas gal tada ir šiaip nuo mažesnės šviesos kambaryje pageltęs, nors man kiek panašu į beprasidedančią
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Ličiai - Litchi

Post by MindaugasMc »

Na,gal sakau daigų žemė labiau tinkama tik sudaiginti sėklą.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Ličiai - Litchi

Post by MindaugasMc »

Šioje nuotraukoje matosi ir Litis (dešinėje)
Litis
Litis
man jis kažkoks visai negražus :) bet kol gyvena tai tiek to.

P.S gyvi kol kas visi 3 kurie ir buvo išdygę.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Ličiai - Litchi

Post by Kėnis »

Žiūrėk tu man, dar ir adaptuosis :)
Beržas
Posts: 19
Joined: 2019 Apr 09, 14:22

Re: Ličiai - Litchi

Post by Beržas »

Sveiki, įsikišiu į diskusiją ir aš. Paeksperimentavau su sėklomis, visi 6 ličiai išdygo (vėliau vienas nudžiūvo). Šiuo metu jiems apie 4 mėnesiai. Kol kas auga tikrai labai sparčiai. Greičiausiai iš jų bonsai nesigaus dėl lapų dydžio, bet šiaip smagu turėt egzotikos :). Tik va įdomu kaip su jų tolesniu išgyvenamumu dėl tos mikorizės... MindaugasMc, kaip ten tau baigėsi su ličiais.
IMG_20190412_144435.jpg
IMG_20190412_144511.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Ličiai - Litchi

Post by Kėnis »

Mikorizė šiais laikais - ne problema. Siūlau nueit į inovacinės firmos MKDS puslapį ir paieškot informacijis apie mikorizinius grybus. Tada belieka išsirinkti tinkamiausią produktą ir jį užsisakius išbandyt pagal instrukciją. Tik šiuo atveju vienos pakuotės trims vazoniukam bus gerokai perdaug. Bet galima perteklių panaudot kitiems medeliams ar sode.
Beržas
Posts: 19
Joined: 2019 Apr 09, 14:22

Re: Ličiai - Litchi

Post by Beržas »

Oho! Žinojau, kad ši firma gamina nuodus įvairiems namų kenkėjams, bet nebūčiau net pagalvojęs, kad jie siūlo tokį platų asortimentą praktiškai visiems gyvenimo atvejams! Dėkui, reikės pasinagrinėti.
Post Reply