Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
Post Reply
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Keletas mano formuotų lauko augalų.
1357385983338.jpg
1357385983338.jpg (63.63 KiB) Viewed 9070 times
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Paprastosios pušies augančios atvirame grunte formavimas

Post by APA »

1357385977290.jpg
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Paprastosios pušies augančios atvirame grunte formavimas

Post by APA »

2014-04-12 19.19.21.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kėnis »

Antrajam tai ypatingi komplimentai. Kažko panašaus tikrai norėčiau ir pas save kieme.
Pirmieji du - kadagiai, trečiasis spėju - tuja? Ir visi augo augo laisvai, ir vieną dieną buvo nutarta, kad bus kitokie, ar formavimas buvo vykdomas palaipsniui? Kiek kiekvienas laiko yra formuojamas?
Na, pirmam ir trečiam dar reikia suaugt, kaip sakoma "siūles paslėpt".
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Pirmas ir atras formuotas apie 3 metus o trečias pirmi metai, du kirpimai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Skirpstas »

Pamačius antros nuotraukos "kupolus" žandikaulis taip lengvai ir atvipo - tikrai geras darbas! Kiti formavimai irgi dailūs. Komplimentams trūksta žodžių.
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Ačių už įvertinimus. Pavasarį bus daugiau nuotraukų šia tema.
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Dar viena prižiūrima mano pušis. Aš jos neformavau.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kaštonas »

Kėni, ar tikrai manai, kad antrojoje nuotraukoje kadagys? Man tai panašiau į kažkokią smulkialapę tują. Net nežinau kaip įvardyti, bet tikrai yra labai panašių jų porūšių.

Manau į šį klausimą geriausiai atsakyti galėtų APA. Ar tau, Kėni, dėl šito nekyla abejonių?
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Kažkokia tuja.
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Čia ta pušis.
DSCF0499.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kėnis »

Jo, dabar pasididinau - akurat į kadagį net nepanašu. Mačiau šį medį/krūmą ir gyvai, nors gerokai iš toliau nei daryta nuotrauka. Ir visą laiką galvojau, kad ten kadagys... Dėkui už pastebėjimą, Kaštone, tik ar matei kur nors stambialapių tujų? Tuja yra tuja - ji visada smulkialapė :) Šiaip tai jų tėra 5 rūšys ant svieto, ir faktiškai didžioji dauguma, kas auginama dekoratyvinėje sodininkystėje, yra vakarinės tujos formos ar veislės . Nors Lietuvoj turim ir didžiąją bei korėjinę. Bet ypač savo augimo sparta pas mus jos labai nusileidžia vakarinei. Ir kas dar sukėlė man nuostabą - tujos į Europą introdukuotos, kurios iš Amerikos, kitos iš Azijos - ir nieks vėjo nekelia kaip su raudonaisiais ąžuolais :) Pas mane vienoj gyvatvorėj auga korėjinės ir jas "nepastebimai" keičia vakarinės. Tai skirtumas akivaizdus, nors nuotraukose viskas susilieja ir to nesimato. Korėjinės taip sėkmingai nepakarpysi.

Antrosios nuotraukos augalas gražiai turėtų atrodyti šiek tiek apsnigtas.

O dėl trečiosios man šovė mintis: sumažinus stiebų kiekį (gal pradžioj vaizdeliui ir nuostolis), bet ar nepalengvėtų formavimas ir nepagerėtų vaizdas?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kaštonas »

Gali būti, Kėni. Taip ir žinojau, kad rizikuoju apie tujas kalbėdamas kaip apie "smulkialapes" arba "didžialapes". Tačiau geriau pagalvojus skirtumų tarp jų yra. Net gi labai didelių. Vienos visada išleidžia labai stambius ir ilgus ūglius. Juos karpyti ir formuoti būna sunku, kai pavyzdžiui kitos - leidžia labai smulkius ir tolygius ūgliukus. Jų formavimas būna labai paprastas. Turbūt apie šį šių medžių skirtumą aš ir kalbėjau.

APA, o kiek laiko ši pušis jau formuojama?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kėnis »

Tik nereikia, Kaštone, šios rizikos nei bijoti nei vengti :) Šiaip tai kuo tujos augesnės, tuo greičiau formavimu gaunamas rezultatas, nes greičiau užsipildo norimos spragos, o ūglių perteklių pašalinti juk nėra sunku. Žinoma, augesnes tujas dažniau tenka genėti.

APA, o su šakų padėtimi (suprantu, kad tai dabar jau gali būti sunku), neplanuoji nieko keisti? Būtų įdomu šį medį pamatyt dar po kelių metų, nes dabar tai man asmeniškai neaišku, ką iš jo norima padaryti.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Skirpstas »

Kaštonas wrote:... Vienos visada išleidžia labai stambius ir ilgus ūglius. Juos karpyti ir formuoti būna sunku, kai pavyzdžiui kitos - leidžia labai smulkius ir tolygius ūgliukus. Jų formavimas būna labai paprastas...
Tas prieaugis greičiausiai priklauso nuo tujos formos.
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

APA, o su šakų padėtimi (suprantu, kad tai dabar jau gali būti sunku), neplanuoji nieko keisti? Būtų įdomu šį medį pamatyt dar po kelių metų, nes dabar tai man asmeniškai neaišku, ką iš jo norima padaryti.

Čia tu apie kurį kalbi?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kėnis »

Apie pušį.
APA
Posts: 116
Joined: 2014 Mar 18, 21:07

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by APA »

Dabar ši pušis atrodo jau kitaip. Bet nuotraukų neturiu. Dabar debesėlių daugiau, ji truputį išskirstyta.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lauke augančių smulkiaspyglių augalų formavimas

Post by Kėnis »

Reiks kada pas tave užsukus pravažiuot visus tuos objektus ir praspragsėt fotoaparatu iš visų pusių.
Post Reply