Užrašai, žemėlapiai, GPS

Pokalbiai apie įrankių, priemonių įsigijimą
Nuomonės apie tiekėjus
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Galvojau, gal atskirą temą užvest (Užrašai, žemėlapiai, GPS), bet po to nelabai radau jai vietą, tai brūkštelsiu čia.

Neperseniausiai instaliavau planšetėje "GPS Maker" programą. Fiksuoja tašką, gali ji parodyti žemėlapyje, galim padaryti vietos nuotrauką, įrašomos į sąrašą taip fiksuotos koordinatės, po to galima "nusinaviguoti" prie jų. Galima koordinates išsiųst elektroniniu paštu. Mano manymu, tokia programa nebloga užrašinė, kad per metus kitus nepasimirštų, kur būta ir kas nužiūrėta. Be to, visada galima pasitikrinti, ar tas medis, kurį prieš keletą metų nužiūrėjai :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kaštonas »

Na taip, nes iš patirties manau visi jau žinome, kad miškas per keletą metų gali pasikeisti kone neatpažįstamai ir kur nors kirtime paliktas medelis gali dingti kaip į vandenį. Na, gal kiek ir per žiauriai pasakiau, bet surasti kai kada pavienius medelius gali būti tikrai sudėtinga. Šiuolaikinės technologijos šiose situacijose itin gelbėja.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

Kėnis wrote:Galvojau, gal atskirą temą užvest (Užrašai, žemėlapiai, GPS), bet po to nelabai radau jai vietą, tai brūkštelsiu čia. ... :)
Va, ir tinkama vieta. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Manau, kad taip
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

Čia taip pat galima pasidalinti atsiliepimais šia GPS programa, bei kitos pastabos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Būtent dėl tos priežasties ir reikia kažkur pasižymėti. Kai eini mišku, randi ką nors vertą dėmesio, atrodo, niekada nepamirši (juk verta dėmesio :)
Praeina vos keli mėnesiai - ir gali ieškot užsiieškodamas. O apie keletą metų tai jau ir kalbos nėra. Per visą laiką man tik vieną kartą pavyko keletą metų atrast medį (kadagį) ir jį po tokios ilgalaikės priežiūros parsivežt. Dažnesnis variantas - tiesiog medžio neberandi (ar dėl užmaršumo, ar jo tiesiog tenai nebelieka).
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kaštonas »

Na dėl nelikimo man taip nėra buvę, nes mano kraštuose ir ten esančiuose miškuose be manęs turbūt medžių daugiau niekas nekasa. O šiaip dažniausiai miške pas mane nelabai ką ir išsikasi. Ieškoti tenka pagriovėse, senose sodybose, pamiškėse ar kirtimuose, bet ne miškuose. Nes šiaurės Lietuvoje daugiausiai tik tankūs lapuočiai. Nepalyginsi to su miškais aplink Vilnių, kur daug kadagių ar tų pačių skroblų. Atrodo valstybė nedidelė, bet skirtumas tarp pietų ir šiaurės aiškiai matosi.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

O kelininkai pas jus ką, tarp medžių asfaltą išvinguriuoja, ar nieks miško neparduoda medienai, malkom? :) Kaip praeina kokis kirtimas, tai ką nusižiūrėjęs, gali ir pamiršt.
Reiks padaryt kada reportažą ką padarė net nežinau kas (miškininkai ar kelininkai) toje vietoje kur 2009 metais yamadori paieškos buvo. Viskas, kas augo pakelėj, buvo nušluota. Tas pats ir su 2012-ųjų vieta (kas patikėjo, jog ten mano baravykų vietos, tai ilgai jų galės dar ieškot tarp kelmų :)).

Beje, kuo atviresnė vieta, tuo GPS veikia tiksliau, kiek man žinoma. Taigi, pakelės ir grioviai visai neblogai.

Bet šiaip ne tos visos "stichinės nelaimės" ar "force majaure" dažniausiai kaltos, o užmaršumas. Atrodo prisiminsi ilgam, kur tas medis buvo, bet tai toks savęs apgaudinėjimas :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

Kol tvarkoma plane, nutariau pasidomėti siūloma programa.
Deja, "GPS Maker" nieko rimtesnio nepavyko rasti... Ar tik ne bus padaryta klaida su programos pavadinimu? Android sistemai pavyko rasti programą (pavadinimo skirtumas nedidelis, tik praleista "r" raidė).
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Taip, atsiprašau, suklydau, praleisdamas vieną raidę pavadinime. "Markeris", ne "meikeris". Ir jos trūkumas - taškų sąrašo sudaryme. Jau jei daryt visapusiškai, tai taškas turėtų turėti:
1. Pavadinimą
2. Koordinates
3. Užfiksavimo datą (gal ir tikslinimo datas)
4. Galimybę įterpt trumpą aprašymą, jį papildyti
5. Galimybę pridėt nuotrauką, ir ne vieną, pvz., kad ir po metų papildant tiek aprašymą, tiek nuotraukas
6. Sąsaja su internetine paskyra ir duomenų į ją importavimas būtų taip pat didelis privalumas. Tada galima iš bent kur savo sąrašą peržiūrėt.
7. Galimybė dalintis taško aprašymu, išsiunčiant, pvz., prieigos nuorodą elektroniniu paštu.
Dabar šiek tiek ta programa atrodo neišbaigta. O geresnės planšetei su android operacine sistema neradau.

O telefone (ten turiu senesnę android versiją) tesugebėjo tilpt , bet jis akivaizdžiai prastesnis. Net kompasas sistemingai vietoj šiaurės rodo šiaurės rytus ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

O tiems, kurie naudoja iOS (iPad) iš "markerių" gali būti pasirinkimas.
Atkreipiu dėmesį, kad ne visos programos nemokamos.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

Susidūriau su tokia problema, kad parsisiunčiau "GPS Spot Marker" (nemokamą) mėginau pasileisti pabandymui, tai tik pradinį programos langą, kuriame tik pavadinimas yra, atidarius mane išmeta į pagrindinį planšetės langą.
Taip ir nepagavau kame kampas...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Spėjimas: arba programa neveiksni, arba užmiršai aktyvuot GPS, o programa apti to nemoka.
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėkštas »

Nuoroda norint transformuoti geografines, Vietines, LKS94 koordinates iš vienos į kitą.


arba ---> pagalba ---> Webapps ---> Koordinačių transformavimas

Siųstis nieko nereikia, reikalinga tik paprasta registracija.

LKS94 koordinačių sistemą maps.lt puikiai priima, tik PASTABA mapsuose pirma reikia suvesti Y, paskui X (kadangi X atitinka N (Northing), Y - E (Easting)), žodžiu skirtingai nei paprastam žmogui įprasta ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Savo ruožtu norėčiau keletą žodžių apie GPS Marker'į.

Trūkumai lieka trūkumais: galima prikabint prie koordinačių tik vieną nuotrauką, jos negalima keisti. Taip pat komentarus galima užsirašyti tik koordinačių pavadinime.
Bet va, sėdžiu namie prie kompo, spusteliu tašką "trečia pušis" ir su google maps'ais gaunu tris alternatyvius maršrutus, kaip iki jos nusigauti (greičiausiu keliu per 34 minutes :))
O jei pasirenku maršruto nustatymui google earth, tai dar ir nuotrauką iš kosmoso parodo. Žinoma, kelių metų senumo ir ne "pušies tikslumu" :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Skirpstas »

O tas GPS Marker'is veikia ant visų Android OS turinčių įrenginių: planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Nežinau, kaip galėčiau išsamiai į šį klausimą atsakyt, nes turiu tik samsung galaxy antrą planšetę, o programos ieškojau Android operacinėj sistemoj. Telefone pas mane senas androidas, kurio jau nebeapsimoka atnaujinti nes reik keist telefoną, tai ten nepavyko instaliuot.
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėkštas »

Manau reikėtų patikrinti, kaip tas Samsungas tiksliai dirba (labai jau aš skeptiškai žiūriu į tą telefonų-planšečių koordinavimą). Pagrindinis trūkumas yra tai, kad jei su tuo prietaisu pasimatavai tašką, tai būtinai su tuo pačiu turi jį ir nusižymėti vietovėje. Bet ar esi garantuotas, kad jį turėsi ir po 2-3 (ar ilgiau) metų ar, kad jis per tą laiką nebus perinstaliuotas, ar nesuges?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Užrašai, žemėlapiai, GPS

Post by Kėnis »

Vat dėl perinstaliavimo tai ir aš kažkaip baiminuos. Pasitaiko jis ne retai. O su juo ir dingsta visi duomenys...
Gerai, "nuimu" kelias pušis, siunčiu koordinates, tu ieškai, kai randi, atsiunti nuotraukas - sulyginsim ;)
Arba koordinates patalpinu čia. Kas atsiųs pirmas medžio nuotrauką - tam prizas ;)
Post Reply