Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Locked
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Giedrius »

Na čia dar derybų klausimas ;) :D
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Renginio įkvėpimui galite pasiskaityt
guoba.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kaštonas »

Skirpstai, tikrai puikus darbas! Esmė - nuotraukose. Sukaupei nemažą kolekcija, kuria ir pasidalinai. Tikėkimės, kad tokių istorijų ateityje tik daugės. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Dėkui, bet ko gero tokių istorijų skaičius gana ribotas. O šiame renginyje su moyogi guoba numatęs pasidarbuoti taip, kad vaizdas turėtų tikrai pagerėti.

P.s. Kaštone, štai kas yra vadinamasis nesibaigiantis bonsai tobulėjimas. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Ar ne per daug kartais tas tobulėjimas, Skirpstai, būna užsitęsęs?.. Ar verta eiti pamažu, kad kažkas gyvenime niekada nesibaigtų? Man labiau patinka nubėgti distanciją greitai, o po to apsižvalgius ir pasirinkus kitą maršrutą bėgimą pratęsti ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Tai aš tą maratoną mėginsiu nubėgti per renginį :) Tik norėjau, kad Kaštonas suprastų kas tas yra nesibaigiantis bonsai tobulėjimas.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Na, gerai, užteks čia tų filosofinių išvedžiojimų - iki vakarėlio 4 dienos. Reik dar įdėmiai tuos 7 guobų metus peržiūrėt, kad nepasirodyt kaip namų darbų nepadarius ;)
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by BonsaiSodas »

Gal priminsite kas tie 7 guobu metai :), na kad namu darbus padaryti :) :) :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Giedrius »

Jo aš kaip tik įpusėjau juos daryti :) Septyni Guobų Metai
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by BonsaiSodas »

:)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Gerai, o dabar pereikim nuo šypsniukų prie bent minimalios analizės. Visų pirma - ačiū autoriui už tuos septynerius metus. Turbūt net besidomintys bonsai kultūra kokius 15 ir daugiau metų vargu ar turi sukaupę tiek nuotraukų apie vieną ar kitą medį. Žinoma, matosi, kad kai kurios nuotraukos yra padarytos paskubomis prabėgant pro medelį su fotoaparatu, ar tik ką jį sutvarkius. Bet fotografavimo subtilybėms yra skirta . Mano ausis jau pasiekė įvairūs atsiliepimai, sąlygoti daugiau objekto, į kurį kreipiamas dėmesys, pasirinkimo. Kam svarbi medžio kaita, nelabai turėtų rūpėti kitos detalės.

Kas iš karto krinta į akis. Gal pirmiausia tai naudojamos galimybės. Tos žalios vielos... :) Na taip, buvo laikai, kai sukomės ir šitaip. Man visai smagu juos prisiminti. Dabar turbūt vargu ar kas pasinaudos tokiomis.

Kitas, jau su medžiu susijęs, reikalas - žymės nuo vielų, likusių dar iš medelyno laikų. Vis gi jei per tiek laiko jos neišnyksta, tai verta gal ir pagalvoti apie drastiškesnes priemones joms pašalinti. Nors vėl gi, tai rodo, kad medelių žievė neregeneruoja stipriai. Gal kokių nors medžiagų trūkumas? Gal verta juos "pakutenti" trąšomis ir leisti labiau "priaugti svorio"?

Žaizdų gijimas. Pabandykit pasekt per visus septynerius metus vienos ar kitos žaizdos būklę.

Vėl gi - lapų spalva vienu ar kitu medelio gyvenimo tarpsniu.

Tiek pirmam užėjimui.
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by BonsaiSodas »

ok, šypsniukų nebedėsime.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Kėnis wrote: Kas iš karto krinta į akis. Gal pirmiausia tai naudojamos galimybės. Tos žalios vielos... :) Na taip, buvo laikai, kai sukomės ir šitaip. Man visai smagu juos prisiminti. Dabar turbūt vargu ar kas pasinaudos tokiomis.

Kitas, jau su medžiu susijęs, reikalas - žymės nuo vielų, likusių dar iš medelyno laikų. Vis gi jei per tiek laiko jos neišnyksta, tai verta gal ir pagalvoti apie drastiškesnes priemones joms pašalinti. Nors vėl gi, tai rodo, kad medelių žievė neregeneruoja stipriai. Gal kokių nors medžiagų trūkumas? Gal verta juos "pakutenti" trąšomis ir leisti labiau "priaugti svorio"?

Žaizdų gijimas. Pabandykit pasekt per visus septynerius metus vienos ar kitos žaizdos būklę.

Vėl gi - lapų spalva vienu ar kitu medelio gyvenimo tarpsniu.

Tiek pirmam užėjimui.
Gerai, kad straipsnis kažkiek buvo naudingas ir susilaukė subjektyvių nuomonių, o ne tik šypsnių iš kurių sunku nutarti tai gerai ar ne bet vis tiek dėkui.
Dėkui, Kėni, už pastabas ir klausimus, kuriuos pamėginsiu ir atsakyti.
Dėl žalių vielų, dar straipsnyje rašiau ir minėjau, kad tuo metu turėjau tik tokias priemones ir tikrai bonsai vielos tuo metu pas mane nesimėtė, nes turint ją tikrai ta žalioji viela nebūtų naudojama.
Dėl tų "masinio formavimo" (surūdijusių) vielų žymių ant kamieno, kurios atsirado nuo medelyne paliktų vielų. Juk ne paslaptis, kad prekybos centruose medelių neperžiūrinėja ir tų senų surūdijusių vielų neiškarpo. Mėginau tas dvi savaites po kartą per dieną, o neretai ir 2, apipurkšti visą medelį "Aphisol" priemone, tačiau pasikeitimų nebuvo.. Trąšų medeliai irgi gauna jau ne pirmi metai - uždedu po porą "šaškių" japoniškų ilgo veikimo bonsai trąšų, bet kaip matoma, tai "svorio priaugimui" didelės įtakos nepastebėta.
Dėl žaizdų gijimo, juk ne veltui įdėjau straipsnio gale nuorodą į aprašytus Lietuvos guobinių medžių rūšių aprašymą bei bonsai niuansus. Pastaruosiuose buvo minima, kad guobinių (lot. Ulmaceae) žaizdos ilgai gyja. jos iš tiesų ilgai gyja.
Lapų spalva: pavasarį ji šviesiai žalia, o vasarą - tamsi. Moyogi stiliaus guoba turėjo vienu momentu ir (greičiausiai tai ir užkliuvo), tačiau reguliarūs persodinimai ir laistymas trąšomis tą problemą išsprendė ir daugiau ji nepasikartojo.
Tikiuosi atsakiau į visas pastabas,o jeigu ne - pabaksnokit man į nosį ta neatsakyta vieta ir pasistengsiu atsakyti. Nors norėjau detalesnėmis žiniomis pasidalinti tik renginio metu.
Greičiausiai čia išsakyta mano informacija reikėtų papildyti ir patį straipsnį. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Gerai, važiuojam toliau. Substratas? Kaip jis per tuos metus kito? Nors, gal ir sunkoka tai prisiminti. Kiek žinau - Amigo Light ten yra/buvo. Ans man visada kėlė įtarimą...
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by BonsaiSodas »

Šiuo atveju šypsena tikrai yra pozityvi, tad nieko čia nereikia spręsti, tiesiog reikia mokėti nusišypsoti iš savęs ką aš ir padariau, nusišypsojau iš savo nepastabumo, šaunu, kad guobos gyvenimas buvo aprašytas.
Šypsenos nedėsiu, kad nesukelti neteisingos interpretacijos.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Kėnis wrote:Gerai, važiuojam toliau. Substratas? Kaip jis per tuos metus kito? Nors, gal ir sunkoka tai prisiminti. Kiek žinau - Amigo Light ten yra/buvo. Ans man visada kėlė įtarimą...
Substrate buvo ankščiau ir dar vis būna įmaišomas Amigo Light kačių kraiko. Nors dabar yra dedama ir akadama. Kad taip skepiškai į tą kačių kraiką nežiūrėtum, galiu priminti, kad Harry Harrington yra pasisodinęs į 100% kačių kraiką, alternatyvų Jungtinėse karalystėse Amigo Ligth (Jeigu gerai pamenu Tessco firmos), ir tirai tuo nesiskundė, o rodė tikrai puikius augimo rezultatus.
BonsaiSodas wrote:Šiuo atveju šypsena tikrai yra pozityvi, tad nieko čia nereikia spręsti, tiesiog reikia mokėti nusišypsoti iš savęs ką aš ir padariau, nusišypsojau iš savo nepastabumo, šaunu, kad guobos gyvenimas buvo aprašytas.
Šypsenos nedėsiu, kad nesukelti neteisingos interpretacijos.
Na, dabar viskas aišku, o "sausa", t.y. tik viena, šypsena kartais nieko nepasako ir gali būti interpretuojama daugeliu reikšmių, tad cituojamoje žinutėje ir panašiose tikrai nereikia baimintis jų rašyti. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Tai turbūt "skausmingiausias" guobų taškas - tos vielų žymės. Bet manau, kad jos vis gi užsibuvo taip ilgai todėl, kad medis didžiąją laiko dalį po stogu praleidžia. Dar viena mintis- tas vietas apdėti samanomis. Jos kaip žinia, išskiria silpnas organines rūgštis. Ar nesuveiktų kaip Cilit'as vonios kambariui? :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Skirpstas »

Nepabandęs nesužinosi kaip ten su tomis samanom būtų, tik reikia tą metodiką labiau pastudijuoti, kad po to nebūtų orinių šaknų priauginimo variantas. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Rudeninis guobų vakarėlis'2014

Post by Kėnis »

Orinės guobų šaknys? Na, kad jos padaugintos vegetatyviškai pažeme prileidžia smulkių, tai žinau. Bet orinės iš kamieno? Hmm...
Locked