Bonsai medelių fotografavimas

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kaštonas »

Labai dažnai savo medelius įamžiname nuotraukose. Tai puikus būdas perduoti ir perteikti informaciją susijusią su medžių formavimu, ligomis ir kitomis iškylančiomis problemomis. Tai taip pat nuostabus būdas ko nors pamokyti ir ką nors paaiškinti, juk informacija perteikiama su iliustracijomis visada būna efektyvesnė. Būtent dėl šios priežasties nusprendžiau sukurti temą skirtą medelių fotografavimui. Taigi, kokią techniką naudojate ir su kokiomis fotgrafavimo problemomis susiduriate. Ar ką nors išmanote apie pačių medžių fotografavimo taisykles? Juk medelių nuotraukos visada pateikiamos fotografuojant tuo pačiu kampu ar iš to paties aukščio. Žodžiu, kalbėti tikrai yra apie ką. Prie to paties įkeliu ir straipsnį pamokantį medelių fotografavimo paslapčių:

http://www.bonsaiempire.com/blog/photographing-bonsai
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kėnis »

Puiki "techninė" tema - senai jos reikėjo. Pats dažniausiai "spragsiu" medžius tiesiog prabėgdamas, nėra laiko kada atidžiau pažvelgt į foną, norimas/vertas įamžinti detales. Po to tenka nagus graužt, kad nebuvo padarytos geros "prieš" nuotraukos. Medis paauga ir labai įdomu pasižiūrėti pokyčius per keletą metų. Deja, dažniausiai nuotraukos "po" būna gerokai tobulesnės. Tai ir palyginimas toks gaunasi "kaip per miglą".
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kaštonas »

Aš dabar visada stengiuosi parinkti kuo geresnį vienspalvį foną. Dažniausiai tai būna šiltnamis, namo siena ar koks nors vienos spalvos užtiesalas, nes tik tokiomis sąlygomis išryškėja pats medelio vaizdas, visos jo savybės ir formavimo ypatumai. Taigi, siūlyčiau taip daryti ir jums, nes įvairiaspalvis fonas tikrai viską gadina. Jei medelis stovi lauke, niekada jo nefotografuokite kokio nors sodo ar kitų žalumynų fone, nes pats bonsas tiesiog pradings bendroje spalvų paletėje ir iš to nebus jokios naudos. Štai įkeliu įdomų vaizdo įrašą kuris tik įrodo medelių fotografavimo rekšmę. Juk nuostabu pamatyti, kaip jūsų medelis pasikeitė per gerą dešimtmetį.

User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Skirpstas »

Tikrai verta daugiau dėmesio skirti medelių fotografavimui, nors ir paties ruošinio, nes negali žinoti kokiu kampu vėliau suformuotas medelis gali būti pastatytas.
Kaip ir dauguma, medelius fotografuoju prabėgomis arba per pora minučių pasikabinęs juodą agro plėvelę vienspalviui fonui, tačiau jau yra tekę gailėtis, kad ne ne visomis pusėmis esu nufotografavęs medelį, nes kaip ir minėjau, neretai po formavimo priekinė medelio pusė pasikeičia. Gaila, bet stovo nenaudoju, o ir neturiu...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kaštonas »

Taip pat siūlyčiau visiems susikurti tam tikrą nuotraukų archyvą kuriame ir talpintumėte visas savo nuotraukas. Suskirstyti jas galite įvairiai. Pas mane į tam tikrus folder'ius dedamos nuotraukos pavadinimais 2011, 2012, 2013, 2014 ir t.t. Juose talpinamos nuotraukos kuriose fotografuojami įvairūs medeliai, jų išdėstymas ir t.t. (Tiesiog bendrybės) Kaip jau pastebėjote aplankalo pavadinimas prisikiramas tų metų datai.

Kitame folder'yje pavadinimu: "Atskiros rūšys", kiekvienai mano turimai medelio rūšiai yra sukuriamas atskiras folder'is į kurį įeina nuotraukos priklausančios būtent tai vienai medelio rūšiai. Jei tos pačios medelių rūšies bonsų yra ir daugiau - atsiranda dar daugiau folder'ių tame rušiai skirtame aplankale. Visos jos rūšiuojamos pagal datą, todėl šitaip skirstant savo medelių nuotraukas po 3,4 ar 5 metų labai paprasta vos atsidarius savo archyvą pastebėti ir patį pokytį.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Skirpstas »

O kaip manote ar apsimoka mėginti versti tą straipsnį, kurio nuoroda yra pirmoje šios temos žinutėje, apie fotografavimą į mūsų gimtą kalbą? (žinoma reikėtų atsiklausti autoriaus ar jis leistų tai padaryti) :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kėnis »

Kaštone, nori pasakyt, kad nuotraukas dubliuoji ir išsaugai du kartus - ir chronologiniai katalogai, ir dalykiniai? Nelabai ekonomiška. Aš viską kol kas dedu į chronologinius. Bet jau ne kartą susidūriau su bėda, kai reikia kažką atrast prieš kelis metus nufotografuoto. Visada balsuočiau už teminius katalogus. Ir net jei ta pati nuotrauka priklausytų kelioms temoms, tai šiuo atveju galima ją išsaugot ir ten, ir ten. Tik va, kad taip susitvarkyti kartais labai pritrūksta laiko.

Skirpstai, stovas šiuo atveju ne ką tepadės, nebent kokias mikrodetales norėtum įamžinti. Kokybės kad ir forumui ar svetainei paprastai užtenka ir prabėgom spragtelta muiline. Nebent po 10 metų ketini leist katalogą ar knygą. Tada tai taip... Pastebiu ir aš, kad su kai kuriais medžiais esu negrįžtamai praleidęs progą padaryt išsamų fotoreportažą.

Dėl vertimo - nuomonės neturiu. Man atrodo ten labai paprasta kalba parašyta - paprasčiau perskaityti originalą, iliustracijos taip pat iškalbingos. Tiesa, atsižvelgiant į tai, kad ne visi tą anglų kalbą yra mokėsi...
Be to, Skirpstai, iniciatyva visada "baudžiama" jos įvykdymu ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kaštonas »

Kėni, ne taip mane supratai. Yra bendrosios nuotraukos kuriose pavyzdžiui matomi bent keletas medelių ir jų aš negaliu priskirti kažkuriai konkrečiai rūšiai. Todėl jos siunčiamos būna į bendrą aplankalą su visomis likusiomis nuotraukomis padarytomis konkrečiais metais. Bet tos, kuriose vaizduojamas konkretus medelis - siunčiamos į konkrečiai rūšiai sukurtą folder'į kuriame kiekvienam tos rūšies medeliui taip pat yra sukurtas atskiras aplankalas. Atrodo, kad tam reikia tikrai daug laiko, bet taip tikrai nėra. Aš savo bonsų fotografavimą pradėjau vos prieš keletą metų, todėl dabar tai nėra sudėtinga, nes padarytas nuotraukas tiesiog reikia išmėtyti po reikiamus aplankalus. Tai 3-5 min. darbas. Bet tau turinčiam šimtus ar net tūkstančius nesuskirstytų nuotraukų tai tikrai būtų problema. Be to, tą problemą padidintų ir turimų medelių skaičius. Didesnis medelių skaičius lemia didesnį nuotraukų skaičių, kas iškart reikalauja ir daugiau darbo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fofografavimas

Post by Kėnis »

Na taip, jei fotografavimas prasidėjo taip 2004 m. rugsėjį ;)) tai švenčiam dešimtmetį... Bet aš ir dabar sunkiai prisiversčiau kruopščiai į katalogus dėliotis (kad ir kokia patraukli ir gera man ši mintis atrodo), juolab, kad ne vien medžių nuotraukos. Pvz., šią savaitę fotografavau mažai, bet vis tiek nuotraukų 130. O, sakysim jei savaitgalis su fotoįkvėpimu, tai dvigubai daugiau būna per dieną.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kaštonas »

Mano startas - 2011 m.

Radau įdomu filmuką kuriame trumpai parodoma, kaip medžiai fotografuojami parodose. Žiūrėkite nuo 03:00. Tikrai įspūdinga. Fotosesijos neįtikėtinai rimtos.

User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėnis »

Šiandien susidūriau su problema- objektyvo rasojimu. Kas nors gal žinot priemonių kaip nuo to apsisaugoti? Kai vaikštai aplinkoje kur +9C ir užeini į patalpą kur +30 ir absoliuti drėgmė, vienintelis man žinomas būdzas yra laukti, kol objektyvas sušils. Bet gal yra kažkas greitesnio?
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by MindaugasMc »

Prieš įnešant fotoaparatą iš šaltesnės temperatūros į šiltesnę įdėk į politileno maišelį ir užrišk. tiesa ar bus greičiau nežinau, bet tiesioginio rasojimo ant objektyvo turėtum išvengti
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėnis »

Tai va, kad kai turi nedaug laiko per kelis objektus pralėkt, tai taip ir gaunasi. Laukt kaip spėju visais atvejais tektų,. Negi nėra kokio drėgmę atstumiančio purškalo?
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėkštas »

Teko panašiom sąlygom fotografuot baseine +30, kai fotoaparatas įneštas iš -15, rasojimas iš pradžių buvo, bet liovėsi greičiau nei tikėjausi, objektyvą karts nuo karto pravalyti tekdavo šluostele, purškalo nenaudočiau, o jei naudosi tik netiesiogiai ant objektyvo, o geriau ant filtro.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėnis »

Man taip nepasisekė, nes rasojimas nesiliovė, o aš pats prie tų +30 ir absoliučios drėgmės ėmiau labiau rasoti už patį objektyvą, tai teko pasitenkinti nuotraukomis pusiau rūke ir pasišalinti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėnis »

O šiandien nusimato fotosesija padidinto šalčio ir sumažėjusios drėgmės sąlygomis. Pažiūrėsim, kaip seksis.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Skirpstas »

Na, kokie darbo rezultatai prie minėtų oro sąlygų?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Kėnis »

Normaliai. Bet pažiūrėjau nuotraukas ir supratau, kad apart kaštonų sėjinukus, neturiu ką naujo parodyt - viskas po senovei.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Bonsai medelių fotografavimas

Post by Skirpstas »

Matyt, kad kas mėnesį surenginėti medžiams fotosesiją yra per dažnai. Nebent išimtis būtų - pavasarį ar po formavimo.
Post Reply