Gumbų žnyplės

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Gumbų žnyplės

Post by Kėnis »

Spragtelėjau tris turimas gumbų žnyples skirtingomis "viršūnėmis". Kiekvienos vis šiek tiek kitaip iškerpa, nors didelio skirtumo lyg ir nėra. Bet gal kas nors kuriam nors tipui teikiat pirmenybę? Kodėl?
gumbu_znyples.JPG
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Gumbų žnyplės

Post by Kaštonas »

Šiaip aš labai jau didelio skirtumo nematau. Mėgėjui bonsai augintojui greičiausiai tiktų bet kurios iš šitų trijų ir jis skirtumo nepastebėtų. Šiuo metu man kaip tik ir reikia tokių žirklių. Šiaip greičiausiai imčiau nr. 1 arba 2. Šios labiau universalios, nes nr. 3, mano nuomone, labiau skirtos gumbų ant kamieno šalinimui. Su jomis nelabai išvalysi kokią žaizdą ir nelabai išgnybsi mažą žievės ar medienos gabaliuką iš kamieno, nes jos labai jau bukos. O štai su pirmosiomis dvejomis galima atlikti ir tai ir tai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Gumbų žnyplės

Post by Kėnis »

Skirtumas yra ir dydyje - kuo didesnės, tuo smagiau "kanda". Jei reikia kažką giliau "iškabint", tai žinoma 1 ir 2 yra būtent tai, ko reikia. Jei nugnybt beveik plokščiai nuo kamieno - tada trečios, tas tiesa. Bet taip jei įdėmiau į 3 pažiūrėjus, tai iš esmės tą pačią operaciją galima atlikti ir su plokščiom žnyplėm.
Beržas
Posts: 19
Joined: 2019 Apr 09, 14:22

Re: Gumbų žnyplės

Post by Beržas »

Sveiki. Kadangi esu studentas ir finansinės galimybės nėra pačios didžiausios, nusprendžiau paieškoti pigesnių gumbų žnyplių (nes kaip suprantu be jų nė iš vietos). Aliexpress aptikau firmą Tianbonsai, apie kurią atsiliepimai tiek pačiame aliexpress, tiek amazon, tiek ebay tik patys geriausi. Jie siūlo tikrai daug įvairių įrankių, tarp jų ir daug skirtingų gumbų žnyplių. Dar radau tokį įrankį, kuris atrodo panašus į įprastas gumbų žnyples, bet yra kiek modifikuotas (prie jo rašo, kad jis yra "mixed function").
berzas1.jpg
Galvoju, gal geriau būtų pirkti šitą daiktą, nei, pavyzdžiui, šias gumbų žnyples?
berzas2.png
Patarkite, nes nors ir internete yra tikrai daug informacijos, visad įdomu išgirsti kitų nuomonę :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Gumbų žnyplės

Post by Kėnis »

Visada geriau įkelti paveikslėlius nei nuorodas, nes nuorodos po kurio laiko tampa neveiksnios ir nebeaišku, apie ką čia kalba
Antrosios žnyplės ir yra gumbų žnyplės, o pirmosios - tiesiog hibridas tarp tiesių ir gumbinių. Kiekvienų kirpimas skiriasi, taigi, ir rinktis reikia pagal tai, ko iš šio įrankio norima.

Tiesą pasakius, man tokia situacija panaši į automobilio pirkimą pirma, o po to sekantį teisių laikymą :) bet juk yra atvirkščiai - pirma išmokstam vairuoti, o po to jau automobilis :)
Beržas
Posts: 19
Joined: 2019 Apr 09, 14:22

Re: Gumbų žnyplės

Post by Beržas »

Na, taip jau išeina, kai norisi kuo universalesnio įrankio. Bet jeigu nieko nėra universalaus, tai įkeliu nuotraukas. Pirmoje nuotraukoje - du kininės guobos kelmai. Antroje - Kėnio identifikuoto kininio ligustro kelmas. Kuris iš šių įrankių geriau sutvarkytų šiuos kelmus? Beje, pačių augalų nuotraukas įkelsiu šiek tiek vėliau prie jiems skirtos temos, vėlgi prašysiu patarimo, šįkart dėl formavimo :).
IMG_20190415_094155.jpg
IMG_20190415_093234.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Gumbų žnyplės

Post by Kėnis »

Su klasikinėm gumbų žnyplėm visada galima atlikti daugiausia operacijų
Post Reply