Bonsai focus

Knygos, žurnalai...
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Bonsai focus

Post by Kėnis »Bonsai focus interneto portalas, tai ne tik spausdinti žurnalai. Tai ir įdomūs internetiniai straipsniai, internetinė parduotuvė, filmuoti siužetai, renginių kalendorius.
bf.png
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai focus

Post by Kėnis »

Šiemet pasirodė jau penktasis numeris - daug dėmesio pušims, neįprastų spalvų konteineriams, negyvai medienai, kaskadoms ir literati, augalams ant akmens ir satsuki azalijoms.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Bonsai focus

Post by Kėnis »

Nors paskutiniu metu Europoje vykstanti bonsai žurnalų protegavimo politika labiau atgraso nei kelia simpatijas šiems leidiniams, bet tiek jau to - dabar šiek tiek apie paskutinį gautą numerį 139/162. Lauki numerio 2 mėnesius, perskaitai (ne perverti, o būtent perskaitai) per du vakarus: nuotraukų daug, teksto mažai.

Kaip visada daug apie renginius. Pateikiamas jų kalendorius iki kito žurnalo numerio pasirodymo:
Balandžio 30 / gegužės 3 - Nacionalinė Lenkijos paroda, Valbžychas
Tuo pat metu vyks ir paroda Vroclave, nes šis miestas 2016-aisiais tapo Europos kultūros sostine (manau, visai pelnytai). Bet ši paroda iš Bonsai focus grafiko iškritus, matyt ne ta chebra :)
Gegužės 14/15 The Recontres Internationales de bonsai, Jean Paulm Polmans, Enzo Ferrari ir Francois Jeker paroda ir demonstracijos
Gegužės 13/15 Vašingtone Nacionalinio Bonsai muziejaus 40-metis
Gegužės 20-23 29 Australijos nacionalinė paroda
Gegužės 28-29 EBA kongresas Vengrijoje
Gegužės 28-29 Prancūzijos nacionalinis kongresas
Gegužės 28 / Birželio 6 Kanumos Satšsuki festivalis Japonijoje

Praėjusių renginių įspūdžiai: Noelanders trophy XVII, Antroji Indijos bonsai konvencija. Primasis preciziškai tvarkingas: įvadas, ekspozicija, demonstracijos, geriausi medžiai, nugalėtojų sąrašas. Antrasis kiek labiau filosofinis "apie medų ir bites" su tradicine Black Scissors "bonsai judėjimo" reklama, o gaila, nes kiek teko žvalgytis socialiniuose tinkluose, ekspozicijos turinys tikrai skiriasi nuo Europinių parodų.

Daugiau: Trejetas pavyzdžių "case study" su kadagiais, trumpas straipsniukas apie sėją, straipsnis apie bronzines skulptūrėles, Thor Holvila (Švedija) vazonai, interviu su Sando Sengeri. Žurnalo pabaigoje kaip visada Toni Tickle psichoanalizė bonsai tema :) ir daug daug reklamos.

Šio numerio mano straipsnis-favoritas: meistro Iemitru Ooishi patirtis tvarkant šaknis - pavyzdys su paprastuoju buku.
Post Reply