Įsišaknijimo aktyvatoriai

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kaštonas »

Sveiki,

Kaip visi puikiai žinote medžius galime pradėti auginti keletu būdų. Medelį galime parsivežti iš miško, nusipirkti medelyne ar parduotuvėje. Taip pat medelius galime sėti ir auginti iš sėklos.

Atrodo, kad šiems auginimo būdams temas jau turime, bet aš kažkaip pasigedau ir dar vieno dalyko. Tai – įsišaknijimo aktyvatoriai. Tai medžiagos, arba kitaip dar – hormonai, kurie padeda suaktyvinti šaknų augimą jau šaknis turintiems augalams, arba jas išauginti praktiškai iš nieko – t.y. auginių. Pavasarį planuoju tokiu būdu padauginti keleto rūšių augalus, todėl geri ir efektingi hormonai man labai praverstų. Gal turime gerų pasiūlymų?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Skirpstas »

Kažkada turėdamas daugiau laiko užsiiminėjau auginimu iš auginių su hormonais, tačiau kažkaip užmečiau tą reikalą, nes nebėra tikslo tai daryti, o hormonų atlikusių turiu, tik užkrito firmos pavadinimas, tai kokius naudojau nepasakysiu. Reikėtų eiti į rūsį.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

Paskutinysis mano atradimas - CLONEX. Veiklioji medžiaga 4-indol-3-sviesto rūgštis. Britų preparatas, gamintojas Growth technology, platina Lietuvoje UAB "Sėklos". Veiklumas - be nusiskundimų, trūkumas - ne miltukai. Toks bespalvis kisielius, kurio reikia atpilt naudojimui, nes į bendrą buteliuką šaknydinamų šakučių galų kišt negalima, preparatas turi likti švarus, bent kokie taršalai jį gadina. Tai labai neekonomiška, nes kiek naudojausi, nupilu į mirkymo indelį gerokai daugiau nei reikia, po to tiesiog supilu į laistymo vandenį ir išlaistau.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kaštonas »

Manau, kad aš šiuo atveju labiau norėčiau miltelių. Su jais viskas kažkaip paprasčiau. O "CLONEX" tai čia ?

300 ml. aš tikrai neimčiau ir jei jau pirkčiau, tai pilnai užtektų ir 30 ml. buteliuko. Čia ir esmė, kad tų hormonų man tiek daug vis tiek nereiktų. Šiems metams užtektų ir minimalaus kiekio. O miltelinių pavyzdžių nėra? Dar praėjusiais metais man pavyko sudaiginti vieną šakelę iš kokių 5 ar 6. Sėkmės koeficientas labai mažas, bet ir naudojau nežinomus miltelinius hormonus iš paprasto maišelio. Tokio, kuriame būna sėklos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

Taip, tai jis. Matai, iš principo reiktų rinktis daugiau pagal efektyvumą (kuris skirtingų preparatų skirtingoms rūšims gali būti skirtingas), o ne pagal naudojimo patogumą. O šis, kiek teko bandyt, veikia gerai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Skirpstas »

Aš kaip tik naudojau augimo hormonus milteliais (firmos Schultz)ir ne visais atvejais buvau patenkintas.
Taigi, buvau rūsyje ir nufotografavau tų hormonų pakelį.
100_2930-internetui.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kaštonas »

Ačiū, Skirpstai. Radau jau ir internete lygiai tą patį produktą. Be to, jo kaina daug geresnė. Galbūt efektyvumas ir mažesnis nei Kėnio pasiūlytų hormonų, bet turbūt, kad pasirinksiu būtent šiuos miltelinius. O ir pavasariui pilnai man užtektų kelių tokių maišelių.

User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

O kokia to "Augink šaknis" aktyvioji medžiaga? Neįžiūrėjau nei ant pakuotės, nei platintojo puslapy. Nes išvadas apie efektyvumą reiktų daryti būtent pagal aktyviąją medžiagą. "Augink šaknis" - komercinis pavadinimas. Gal yra ir kitokių to paties hormono analogo preparatų?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Skirpstas »

Kol kas vėl nepažiūrėsiu į kitą pakuotės pusę, kurioje gal būt būtų parašyta aktyvioji ta medžiaga.
Bet kažkaip įdomiai gaunasi, kad pačio gamintojo tinklapyje nėra jokios info apie tą aktyviąją medžiagą.
Kėni, o kodėl klausi dėl to analogo? Nejaugi šių (mano patalpinto), produkto jau negamina ir nepardavinėja parduotuvėse (apart internetinių)?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Skirpstas »

Pasirodo turiu ir dėžutę (56,6 g) šio preparato, ant kurio parašyt, kad aktyvioji medžiaga yra indolio-3-butyriko rūgštis (indole-3-butyric- acid) 0,1%, kitos medžiagos - 99,9%. Kaip matote, kažkaip labai daug neaiškios sudėties.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kaštonas »

Kažkas komiško. Išeina, kad aktyvioji medžiaga skatinanti šaknų augimą sudaro tik 1% viso produkto sudėties. Na, bet jei tiek to užtenka, tai suprantama, bet vis tiek keista.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Skirpstas »

Tikslumo dėlei, ne 1%, o tik vieną dešimtąją to procento. Tai vos ne lašas 1 litro talpos stiklainyje.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

Indolil-3-sviesto rūgštis :) Taip, komerciniuose preparatuose naudojami indolil-3-acto rūgšties (natūralaus auksino, esančio augaluose) analogai, nes pati ši rūgštis yra nestabili. Augaluose jos stabilumą užtikrina visokie "stabilizatoriai", pvz., prisijungę baltymai. O gauta gryna ji neišsilaikytų ilgai, tai neapsimoka nei technologiškai, nei komerciškai. Tačiau daugumos sintetinių analogų efektyvumas gerokai mažesnis nei paties natyvaus fitohormono.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

Kiek ne į temą, bet įkelsiu vieną atsitiktinai rastą pernykštę nuotrauką. Šią rožę gavau pernai dovanų. Ji užauginta Lietuvoje. Tokius darbus jau daro studentai. Sterilioje kultūroje auginami rožių daigai. Jie auginami vienos sudėties terpėje. Prisiauginama jų pakankamai (dauginami karpant stiebą). Tada toks stiebo gabalėlis pasodinamas į kitos hormoninės sudėties terpę - ir rožė pražysta. Jokių šaknų, du lapeliai ir ... žiedas. Žydėjo gal mėnesį. Be didesnio apšvietimo, laikiau ją darbe pieštukinėje :)
Nuotrauka0198.jpg
Taigi, svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą ir jos koncentraciją.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kaštonas »

Oho, bet čia jau aukštasis pilotažas. Manau, kad bosnai auginimui tai turbūt tikrai nėra būtina. Bet informacija tikrai įdomi. Esmė - hormonuose. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Įsišaknijimo aktyvatoriai

Post by Kėnis »

Šią rožę per laboratorinius darbus užaugino studentai :)
Post Reply