Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Giedrius »

Ar turite pas save šį http://lt.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%A1kin%C4%97_obelis egzempliorių? Artėjant savaitgaliui, su draugais keliausime į žygelį peščiom, su nakvyne miške. Esu ne kartą matęs tu miškinių obelaičių, pamiškėse ar proskynose. Vis mąstau kokie šansai kad dar tų obiuoliukų pavyktų rast... būtų gerai sėkliukių gauti. Arba variantas nusižiūrėti tokią ir bandyti pavasarį daigelių ar mažesniu medelių šalia ieškoti. Ši pavasarį savo pirmąjį alia "yamadori" dariau, tai didžiausia problema su kuo teko susidurt, kai medžiai be lapų labai sunku stipriai neišmanant atskirti kur koks vien pagal žievę ir pan.
Šaltinis (wikipedia) http://lt.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%A1kin%C4%97_obelis
Šaltinis (wikipedia) http://lt.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%A1kin%C4%97_obelis
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Kėnis »

Turbūt nieks miškinės obels nėra parsinešęs. Na, kiek buvo BonsaiVilnius yamadori žygių, tokio teminio medžio neturėjom. Artimiausios į akiratį pakliuvusios giminaitės - , ir dar, žinoma,
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Giedrius »

Man draugai parodė kur prie senos apleistos sodybos sulaukėjusių obelų būtą, bet obuoliukų rasti irgi nepavyko praitą savaitgalį. Matyt teks pirkti iš OMC sėklos, arba pavasarį bandyti ieškoti dar...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Kėnis »

Visai neblogų obelų sėjinukų galima rast pakelėse (oi tie vairuotojai, mėto tuos graužtukus, po to pelės juos į urvelius susitampo, na ir kokios sėklos nesugraužia...)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Kaštonas »

Įdomus medelis. Be to, jei neklystu, tai jų obuoliukai būna labai smulkūs. Savo rajone taip pat miškuose esu jų matęs, bet tai dažniausiai jau būna dideli ir subrendę medžiai, o sodinukų aplink kaip ir nebūna. Kažkada bandžiau jų ieškotis, bet būtent toje vietoje aptikti jų taip ir nepavyko... Dar žinau vietą kur auga labai smulkius ir neskanius obuoliukus turinčios obelys, bet jas dauginti geriau bandyčiau jau iš auginių, nes spėju tik taip galima būtų išsaugoti tikslią mažų obuolių savybę.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Giedrius »

Teko ir man praėjusių metų bėgyje ieškotis, bežygiuojant šiaip per miškus ir pan. Tai jei ir aptikdavau kokią miškinę obelį, tai sodinukų nulis aplink :/
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Miškinė obelis (Malus sylvestris)

Post by Kėnis »

Klausimas, ar miškinės ten obelys, ar kažkas "pametė" naminės obels vaisiaus graužtuką, kuriame esančioms sėkloms pavyko sudygti. Nederantys medžiai labai panašūs.
Post Reply