Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Na, šiek tiek pažersiu kritikos, nes tai daryti labai lengva :)
Mano akim žiūrint medelis yra kaip girtas - pasviręs į šoną, todėl ateityje reikėtų jo šakas performuoti arba persodinti medelį stačiau, nes dabar gerai matosi kaip ši guoba augo pasodinta prieš pavasarinį jos persodinimą.
Tas perspektyvus išsprogęs pumpuras ant kamieno tikrai džiugina, tačiau jis vėl ne vietoje - vidiniame kamieno linkyje, todėl, kaip bebūtų gaila, siūlau jį pašalinti, kol dar gautųsi maža žaizdelė (savo guoboms taip irgi darau).
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Ačiū už kritiką. ;) Persodinant buvo sunku atrasit geriausią padėtį, nes medis vis netaip žiūrėjosi. Pastačius kamieną statmenai, neabario viena pusė per daug išlenda iš substrato tai estetiškai nepatraukliai atrodo. Belieka antrasis variantas - šakų perfromavimas.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Viskas te su ja gerai. Gal kiek atsikratė bevežama ir kiek palinko. Bet man atrodo, kad tas palinkimas yra dėl fotografavimo kampo ir detales "naikinančio" nuotraukos fono. Įsižiūrėkit dar kartą :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Galų gale prisiverčiau nufotorgafuoti savo kininę guobą, kuriai stengiuosi pertvarkyti šakų išsidėstymą.
Vaizdas prieš persodinimą ir formavimą.
Iš šono:
100_9805.JPG
Iš viršaus:
100_9806-1.JPG
Vaizdas po formavimo ir po en kartų pakarpytų šakelių:
Iš šono:
100_0293-1.JPG
Iš viršaus:
100_0292-1.JPG
Reziumuojant padarytą darbą galiu pasakyti, kad storas senas šakas yra sunku tvarkyti, nes nors ir naudojant rafiją galima persistengti ir netekti šakos. Gal ir didelio skirtumo nėra, bet po truputį taip tvarkant medelis po truputį įgauna mane tenkinančią išvaizdą (neskaitant prarandamų šakų...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

O tu nenorėtum jos kiek paversti (pagal nuotraukas iš šono) į dešinę pusę, kad ji būtų kamienu panašesnė ne į "4", o į "S" raidę? Ar ten šaknys neleistų to padaryti?

Man vaizdas iš viršaus atrodo "lapuotesnis". Lyg ne tas medis būtų :) Iš šono kažkaip visai atrodo lapų nėr nei prieš, nei po.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Jeigu ją taip versti, tada norėsis dar padaryti vieną stiebo vingį, o tai padaryti jau neįmanoma - per storas jau medis.
Iš viršaus "lapuotesniu" atrodo todėl, kad esu per nelyg suplokštinęs šakas.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Gal dėl to (šakų suplokštinimo) medelis bent nuotraukoje iš šono atrodo kiek dvimatis, trūksta gilmuo. O kai pasižiūriu iš viršaus labai gražiai sukomponiota šakų struktūra. Norėtųsi kiek daugiau masės ant šakų. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Na, pasistengsiu rečiau švaistytis žirklutėmis ir leisti kiek sutankėti lajai. Persodinti pakreipus tai reikės, tik ko gero tai padarysiu po poros metų. Tikiuosi iki tada to nepamiršiu :)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Ruduo. Guoba džiugina šiųmečiais savo "darbais" Laja patankėjusi, žaizdos gyja.
Photo 2013-10-19 16 40 02 (600x800).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Nu gražu :) Pavasarį reiks dar tą vainiko trikampį pakoreguot, kad kraštinės tiesesnės būtų. Nors ir taip medelis simpatiškas.

O kuo žaizdos suteptos, kad taip blizgiai ryškiai šviečia? Turiu minty tas ant kamieno apačios.

Ir dar toks pastebėjimas, sukeltas informacijos : jei jau yra "ūkyje" grybinė infekcija, tai reikia kiek atsargiau elgtis tvarkant medžius tais pačiais įrankiais. Nors grybas gali būti labai selektyvus medžio rūšies atžvilgiu. Gal kada ir susikaupsiu parašyt bent jau trumpą informaciją svetainėj apie tai, o kol kas tai rekomenduočiau įrankius kiek pradezinfekuot karščiu, liepsna ar kokia chemine medžiaga.

Taip pat nuimčiau samanas nuo kamieno apačios. Nereikia tos drėgmės papildomos ten užlaikyt. Aš prieš žiemą visas samanas nuo tų, kurie laikomi vėsiose patalpose, nuimu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Tikrai gražiai rudenėjanti guoba. Maniškės balkone tai tik vieną kitą lapą pageltonino ir žaliuoja sau kaip vasarą...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Būtų gavusios šalnos, būtų jau geltonos. Joms gal jau metas keliaut kaip pernai į žiemojimo vietą ;)

Beje, kas guobas auginat - ar lapai visada tik geltonuoja, ar būna ir raudonų atspalvių?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Esu jau pagalvojęs apie savųjų guobų ruošimą žiemojimui.
Kažkaip manosios guobos tik geltonuoja, be to ir gamtoje teko matyti tik geltono atspalvio rudeninius lapus.
Lolgimante
Posts: 5
Joined: 2013 Feb 04, 13:57

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Lolgimante »

Maniškė guoba tik prieš nepilnas dvi savaites nuo laukinės palangės persikraustė į stiklintą, bet nešiltintą balkoną. Gavo ji ir šalnos pirmos, bet nuo jos panašu jai protelis susisuko. Užuot pradėjusi mest lapus, ji naujus leidžia... Visai sausai laikyt negaliu, nes visa lapuota dar, o palaisčius pumpurai sprogsta. Kažkokia nesamonė. Manau taip gali būti, nes ją pirkau prieš kažkur pusantrų metų iš moters, kuri panašu guobą žiemą laikė šiltai. Perniai laikiau ją ir aš ant palangės, nes pati neturiu rūsio ir neišėjo perduoti kam nors pagloboti. Šiemet noriu tremti į nešildomą rūsį, bet ji net nesiruošia užmigti. Dar tas tai pašylantis, tai pašalantis ruduo...

Dar toks klausimas. Aš vis apsistoju ties mintim, kad mano guoba yra kininė, dabar žiūriu pirmam šios temos psl. Taza tą pačią guobą vadina parvifolia. Kaip jūs atskiriat? Nes žiemojimo temperatūros bent pagal aprašus joms skiriasi. Vakare įdėsiu saviškės foto, gal jūs atskirsit, nes aš iš internetinių foto niekaip neapsisprendžiu. Kamienas maniškės ne pilkas, ir nelygus, greičiau tamsiai rudas ir grublėtas. Kelis kartus yra net atsilupę seni žievės gabalėliai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Ulmus parvifolia ir yra kininė guoba,
Įdomu, kokiuose aprašuose yra minėti skirtumai. Na, gali būti, kad skirtingi augintojai iš skirtingų šalių nurodo skirtingas temperatūras kaip savo patirtį auginant šiuos medžius. Be to, remtis vienu internetinės informacijos šaltiniu yra oi kaip rizikinga ;)
Lolgimante
Posts: 5
Joined: 2013 Feb 04, 13:57

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Lolgimante »

Atsiprašau, susimaišiau. Turėjau omenyje skirtumus tarp zelkovos ir kininės guobos...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Ta pati šeima, natūralu, kad augalai gali būti kiek panašūs :) Nesu nei vienos, nei kitos auginęs. Paprasčiausia turbūt būtų sustatyti abu augalus kartu šalia vienas kito - tada iškart skirtumai "į akį įkrinta"
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Giedrius »

O aš savo vieną iš guobų pirkau ermitaže vasaros pabaigoje, tai po 1-2 sav. pradėjo mesti lapus, numetusi maždaug pusę lapų apstojo, iki dabar numesti beveik visi lapai, likęs vienas kitas.
Bet kas įdomiausia pradėjo dygti naujos šakelės nuo tų pirmųjų savaičių iki dabar ir vis dygsta, kai kurios tik padygę lyg ir paruduoja ar ima mesti tuos naujus lapus. Tai va nesuprantu ar čia po nupirkimo aplinkos pasikeitimas ir sąlygos įtakojo, ir keista nes pagal požymius medeliui nei pavasaris nei tai ruduo... :) p.s. medelis laikomas ant palangės virtuvėje.
2013-10-20 19.25.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Zelkova nuo kininės guobos skiriasi lapų karpytumu.
Giedriau, ko gero medelis kenčia nuo per sauso oro, todėl gali kristi jaunų ūglių lapeliai. Ar tikrai nėra galimybės savosios kininkės guobos išstatyti į balkoną?
Post Reply