Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Giedrius »

Galimybė yra, balkonas stiklintas bet vis tiek, su tokiu mažu vazonėliu tikrai susals ten viskas, nebent jį įkasti į dar didesnį vazoną su žeme ar kažką panašaus galvoti.
Lolgimante
Posts: 5
Joined: 2013 Feb 04, 13:57

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Lolgimante »

O štai čia mano guoba:
lolgimante1.jpg
lolgimante2.jpg
Nuo pavasario pradėsiu dirbt su šakų formavimu. Iki šiol leidau augti bet kaip kartais nukarpydama ištysusius ūglius iki 2-3 porų lapų.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Medis gražus, ale jau kamieno žaizdos tai vos akių neišbadė - atsiprašau, kritika čia draugiška ;)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Bus darbo, taip pat, ir geros praktikos trumpinant ūglius, kompaktizuojant lają. Nors... Laja gana neišsiplėtusi (tas leidžia taupyti laiką)
Dėl žaizdų, kad jos nėra tinkamai sutvarkytos ir medis jas bando užauginti, reiktų susimąstyti, pasidomėti, jei dar nėra tekę su tuo susidurti. Ir jas sutvarstyti. ;)
Guoba graži, bet juk gali būti dar gražesnė.. ;))
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Lolgimante tikrai graži guoba.
Giedriau, galėjote savo guobą nesibaimindamas laikyti balkone nuo vasaros. Manosios dar vis stiklintame balkone ir nepanašu, kad ruoštūsi žiemos miegui. Dėl šalnų joms visai nesibaiminu ir nesuku galvos, o žiemoti tai keliaus į kokią vėsesnę vietą, nes balkone gali ir nušąlti...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

O kam nors teko girdėt apie kininę guobą su itim mažais lapeliais? Skirpstai, jei prisimeni, kai ėjom "tikrinti", ką siūlo prekybininkai trikampyje Bangnio Senukai - Verkių gėlių turgus - Žalia stotelė Žirmūnuose (Vilniuje), tai kažkam iš mūsų pasisekė tokią nusipirkti, kurios lapeliai gal tris kartus mažesni už "standartinius". Pradedu domėtis, ar jai tinka tokios pačios sąlygos ;)
Lolgimante
Posts: 5
Joined: 2013 Feb 04, 13:57

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Lolgimante »

Tikrai taip, dėl žaizdų sutinku. Kai gavau šį medį, dar ne itin daug literatūros buvau perskaičiusi. Viena žaisda jau tikrai daugiau nei poros metų senumo (ta apačioje), nes ji jau buvo, kai gavau medį. Kitos (auščiau esančios) kaltininkė aš, bet ta šaka man numirė (plius ir taip manau būčiau jos atsikračiusi, nes visai nesižiūrėjo). Tik bėda, kad kai ją šalinau, dar nieko nežinojau, kaip teisingai tą daryti. Ir po jos praradimo iškilo kita bėda - šakos prasideda per aukštai. Bet nenori man nė viena prasikalti ten, kur reikia. Išaugo šiemet kita priešingoje kamieno pusėje, bet irgi nesižiūri. Kol kas leidau augti su ta mintim, kad pastorės kamienas apačioje ir galbūt išeis visgi įkomponuoti į vaizdą. Kita mintis kelti medžio aukštį, ką bandau ir daryti (su tuo stagaru viršuje) ir formuoti trikampę viršūnę, bet tam reiks nemažai metų. Be to reikia paslėpti ir viršūnės baisų pjūvį.

Gavau šitą medį gana mažam vazonėly su durpėmis. Persodinant pastebėjau, kad šaknų sistema nėra labai jau kompaktiška, todėl persodinau į per didelį vazoną ir palikau augti nieko nedarydama ir taip visai užmesdama darbus (su ta mintim, kad medis sustiprėtų). Dabar jau prisiruošiau pagaliau pradėti, ką nors su ja daryti. Niekad nesu gydžiusi žaizdų, todėl teks nemažai paskaitinėti. Šakų formavimui man labai patiko šitas video:



Dėkui už kritiką, ji visad padeda tobulėti :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Tai kad ką jau čia iš rudens bepadarysi. Pavasariop jos gytų greičiau. O ir tokiem "kelmeliam" ant kamieno paprastas sekatorius nelabai tiktų, reiktų gaubtų žnyplių, kad gražiai juos iškirpt.

Aš taip pat įstojau į "guobininkų klubą". Atrodom kiek pašabakštiję, bet tai laikina ;)
guoba1.JPG
Lapeliai smulkūs. Veizėjau internete - tai arba Ulmus parvifolia '', arba U. parvifolia ''. Nors antrojo lapeliai nuotraukose gal kiek stambesni.
guoba2.JPG
Vaizdas iš viršaus irgi nieko kol kas nesako
guoba3.JPG
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Na Kėni, sveikinu įstojus į guobininkų gretas. Ši ponia kiek nesusišukavusi, bet siluetas tikrai labai neblogas. Bus darbelio su išvalymu, vėliau kiekvienos šakelės apsukimo.. Bet juk visa tai labai žavu. O dar ji kiek kitokia nei kitos. Tai kaip suprantu veislė 'Yatsuba' ?
Ši guoba dar visko neatskleidžia - intriguoja kaip atrodo neabaris, kur bus fasadinė pusė.. Laukiam pavasario. :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Šiuo metu mano guobos dar žaliuoja. Na, pusiau kaskadinė guoba kiek labiau nusiteikusi rudeniui :)
100_0693-internetui.jpg
100_0695-internetui.jpg
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Skirpstai, puikiai atrodo tavosios guobos, tik jos palyginus su manaja rudeniui dar nėra taip nusiteikę. Kaip suprantu, jos rudenį pasitinka balkone ar ne?
Photo 2013-11-09 12 51 36 (532x800).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Kad neliktų nepastebėta, Taza, kai jau neši žiemot vėsiai, pagalvok apie samanų "nukrapštymą" bent jau aplink kamieną. Ta aplinkinė drėgmė ten visai nereikalinga.

Aš saviškę tiesiai į garažą nunešiau šiandien, prie langelio pastačiau. Bet prieš tai, viename kamieno vingyje tiesiniu šlifuokliu buvo padaryta keletas korekcijų: pašalinta negyva pajuodusi mediena. Gavosi toks drevių labirintas.
guobos_dreve1.JPG
guobos_dreve2.JPG
guobos_dreve3.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Taza, supratai teisingai, guobos rudenį sutikinėja stiklintame balkone. Jų aš ten per ne lyg nelepinu :))

Kėni, pasidarbuota drąsiai. Įdomu bus laukti tolimesnių gijimo foto reportažų :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Žaizdų pasta užtepta tik pakraščiai, ten kur kalius formuosis. Viduje palikta plika mediena. Svarsčiau, tept ar ne tept. Nutariau palaukt, nes vidaus nesigavo visur gražiai nušlifuot (neturėjau tokio smulkaus borelio). Iki pavasario trūkumai bus ištaisyti.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Taza »

Kėni, ar nėra jokio nerimo, kad į neužteptą žaizdos dalį gali įsimesti vėl koks grybas?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Kad man nelabai kyla toks jausmas kaip nerimas formuojant medžius :) Užkrėtimo rizika, žinoma, yra (tik nesu tikras, kad ten gybas tą medieną patamsino, galėjo ir bakterijos paveikt). Guoba stovi garaže, kur nėra labai sausa. Bet, kaip jau minėjau, vidiniai medienos paviršiai nebuvo išvalyti ir nušlifuoti tinkamai (kaip norėtųsi). Vadinasi, tai teks pakartoti. O jau tada ir svarstyt, kaip čia tas žaizdas užhermetizavus.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Kėni, taip ir nugeso kažkaip Tavosios guobos istorija :) Tai kaip ten su tas drąsiais "gręžiniais" gyvenama?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Jau nebepamenu kur, bet tikrai buvau rašęs. Šioji neatlaikė pavasarinio persodinimo. Priežastys neaiškios.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

Didelė tikimybė, kad galėjo medelis neatlaikyti tos drąsios intervencijos su tiesiniu šlifuokliu, juk guobos sunkokai pakenčia ekstremalius formavimus.
Post Reply