Kinrožės - Hibiscus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Baikit vieną kart su tais komplimentais, aš kuklinuos :)
Medžio aukštis iki pat viršūnės nuo substrato 36 cm, kamieno storis ties substratu 2 cm. Kai parašiau skaičius, susivokiau, kad jei nematavus kas klaustų, tai storį kamieno atspėčiau, bet aukštį primesčiau apie 20 cm. Vizualiai man ji atrodo kiek "kresnesnė".
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Tikiuosi, nepamirštos kinrožės į namus susinešt? Maniškės po vasaros atrodo vidutiniškai, bet sveikos. Kaip tik prieš pirmąsias šalnas įnešiau kambarin.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Skirpstas »

Kaip šiuo metu laikosi ir atrodo Taviškės kinrožės?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Suneštos nusimėtė lapus, vėl pradėjo augint naujus. Periodiškai pamirštamos palaistyti :) Bet laikosi. Ta žiema joms tokia visada gaunasi. Bet praeitų metų formavimas išėjo kelioms tikrai į naudą. Pilna smulkių šakelių, kurios anksčiau ar vėliau virs žiedinėmis.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Skirpstas »

Tai turėtumėm sulaukti dar vienų gražių formuojamų bonsai medelių nuotraukų - žydinčių kinrožių. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Užsisakiau keletą juodosios keramikos vazonų su ta mintim, pritaikyti juose kinrožes. Manau, pavasariui turėsiu ką parodyti :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Skirpstas »

Manau, kad tamsus vazonas ir šviesus kinrožių kamienas tikrai gražiai turėtų atrodyti, o kai dar žydės tai tikrai seilė turėtų tįsti :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Per trečiąjį BV gimtadienį tvarkytos kinrožės. Sumažėjo ir prieaugis, ir lapai ir net gi žiedai.
Nuotrauka 060-kinroze.jpg
Nuotrauka 066-kinr.jpg
Žaizdos gyja taip pat gerai (kad ir kaip norėtųsi, jog tai vyktų greičiau).
Nuotrauka 064-kinr.jpg
Nuotrauka 061-kinr.jpg
Nuotrauka 065-kinr.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kaštonas »

Oho! Lapai tikrai mažyčiai. Kaime ir ems turime didžiulę kinrožę, bet jos lapai – milžiniški, todėl man net minties nekiltų iš jos padaryti bonsai medelį, bet tau kaip matau tai puikiai sekasi. Tai dietos rezultatas?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Buvau surinkęs kinrožių kolekciją ir jas tiesiog auginom kaip kinrožės auginamos Lietuvoj: dideliuose vazonuose, maistingam substrate. Kinrožės išvešėjo, Palangių kiekis žiemos metu ribotas. Buvo imtasi (su nemažais konflikatais su namiškiais dėl nuomonių apie kinrožių auginimą nesutapimo :)) priemonių: persodinta į mažesnius vazonus, stipriai nugenėta. Kaip jau minėjau, prieš du metus BV gimtadienį šventėm ne kavinėj, o pas mane (berods tu tą savaitgalį kaip tik važiavai į tėviškę, tai ir nesudalyvavai, jei manęs atmintis neapgauna). Tai va, viens programos vinis ir buvo kinrožių formavimas. Štai ir rezultatas. Šiaip tikrai esu patenkintas, nes dėmesio joms skiriama ne per daugiausiai. Vasarą jos būna rytinėje (bet gauna ir pietinės saulės) namo pusėje lauke, su visomis substrato perdžiuvimo pasekmėmis (nes nedideli vazonai), žiemą - ant pietinės palangės. Tręšiamos. Taigi, dietos nelabai laikomasi.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Skirpstas »

Kai viskas gerai, tai norisi, kad būtų dar geriau - šiuo atveju, kad greičiau trauktųsi žaizdos. Juk visi "kambarinukai" labai jau lėtai tas žaizdas gydo...
O šiaip tai tikrai gražiai atrodančios kinrožės.

P.s. Antrojoje nuotraukoje tai kinrožės man primena už rankų susiėmusią lietuvių liaudies šokio kolektyvo "Sūkurys" porą šokio metu. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Na, gal tai ir panašu į porą bešokančią polką su ragučiais, bet šiaip tai - vienas augalas.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kaštonas »

Grįžęs namo ir aš tada nutrauksiu kokį didžiosios kinrožės galą ir įšaknydinsiu. Kiek žinau jos puikiai išleidžia šaknis? Jei pavyksta taip stipriai sumažindi lapų dydį, tai šio medelio imsiuos ir aš. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

O jei kinrožė ne pilnavidurė, o žydinti tuščiaviduriais žiedais, tai pavyks sumažinti ir žiedus. Beje, kinrožių estetinė selekcija pastaraisiais metais visiškai apleido pilnavidurių veislių frontą. Visos pajėgos mestos į tuščiavidurius žiedus ir siekiama išgauti kuo kontrastiškesių spalvų derinius (pvz, ruda ir violetinė) viename žiede. Na, ir žinoma, šių žiedų dydis - svarbus selekcinis faktorius. Kuo didesni, tuo geriau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Skirpstas »

Kaip bonsai "kambarinuką" kinrožę reiktų pamėginti ir man, tik bijau, kad bute žiemą gali būti per sausas oras, o ir tas žaizdų gydimasis lėtas nelabai žavintis. Na, bet pamėginti ko gero verta.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kaštonas »

Dėl mūsų kinrožės žiedų nesu tikras, bet man kažkodėl atrodo, kad ji bus pilnavidurė... O kodėl tuščiavidurius žiedus sumažinti pavyksta, o štai su pilnaviduriais kyla problemų?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kinrožės - Hibiscus

Post by Kėnis »

Na, taip jau yra (nežinau dėl kokių vidinių priežasčių), kad paprasti žiedai, keičiantis augalo dalių dydžiams, kinta labiau nei sudėtingi. Pilnaviduriškumas dažniausiai atsiranda dėl pakitusiu kitų žiedo dalių, tokių kaip kuokeliai, taigi, ir sandara tokių žiedų sudėtingesnė. Gal todėl jie ir inertiškiau reaguoja į aplinką.
Post Reply