Sakuros

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Sakuros

Post by Kėnis »

Šiandien teko per pietus pasigrožėti. Nuotraukos, žinoma, prieš realybę nublanksta.
20130506_123425.jpg
20130506_123438.jpg
20130506_123652.jpg
20130506_124256.jpg
20130506_124107.jpg
Daugiau nuotraukų
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sakuros

Post by Kėnis »

Nepatikrintais duomenimis Vilniuje, prie Neries, vėl žydi sakuros. Tik kad laiko neatsiranda iki jų nulėkt pasigrožėt...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Sakuros

Post by Skirpstas »

Mes kaip tik ruošiamės ten važiuoti, nes ryte pravažiuodamas mačiau, kad žydi :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sakuros

Post by Kėnis »

Tai 2014-ųjų metų vaizdeliai

O pas mane pražydo jų atžala:
sakura2.jpg
sakura1.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sakuros

Post by Kaštonas »

Labai ankstyvas žydėjimas sakyčiau. Ar sakurų sodinukai tuo ir pasižymi ? Norėčiau ir aš keletos.... galbūt su hormonais pavyktų jas padauginti iš auginių ?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sakuros

Post by Kėnis »

O ne paprasčiau tiesiog įsigyti smailiadantę vyšnią medelyne? Jos neretai apšąla vainiką ir kamienus, lieka nedidelis "kelmelis", iš kurio (su visai kitokia priežiūra) labai smagu pradėt bonsą formuot. Taip pat tikėtina, kad tokios "nekondicinės" bus su nuolaida ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sakuros

Post by Kaštonas »

Nežinau. Šiaip norėčiau būtent sakuros. Gal pavyktų tokią išsiauginti iš auginių? Manau, kad bent keletą tokių pavasarį gauti galėčiau ganėtinai nesunkiai. Iki jų man 30 min. kelio. :P
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Sakuros

Post by Ilona »

Vakar Panevežio Maximoj susigundžiau už 10 eurų:
DSC07153.JPG
DSC07155.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sakuros

Post by Kėnis »

Gražus medelis. Mažas, bet žiedų gausu, o ir šakų nemažai.
Maniškė dar nežydi, nors pumpurai ir brinksta. Bet trešnės pumpurų brinkimu, sakuras lenkia.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Sakuros

Post by Skirpstas »

Žiedai papirko? Dabar kol kas nieko su ja negalima nieko daryti, kadangi žydi. Šaknynas irgi gali būti gerai susisukęs. Ilona, koks likimas numatytas šiai sakurai?
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Sakuros

Post by Ilona »

Nežinau kas papirko :), gal žiedai, gal aplamai bonsai matymas...
Likimo nežinau, pirmiausia norisi, kad medelis augtų ir gyventų. Po žydėjimo ruošiuosi persodinti į nemažą bonsai konteinerį, nieko negenėti ir nekarpyti. Noriu, kad medelis priprastų prie naujų sąlygų, augs balkone, kaip su šalčiais ir atsparumu bus matyt. Ant etiketės parašyta Prunus incisa Cunera. Kiek apie sakuras skaičiau, - 34 pakelia kitos rūšys (kur žiedukai ružavi). Tai šią balkone gal ir dengt žiemą (jei labai šalta bus) reikės.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Sakuros

Post by Ilona »

Kai peržydės galvoju sodinti į šį konteinerį. Galvoju gal šaknys kol kas natūraliai plėstųsi ir medelis kol kas neblogai jaustųsi.
Ką patarsit?
DSC07182.JPG
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Sakuros

Post by Kėkštas »

Jeigu sakura -20 ir atlaikys, tai dėl vazono nesu tikras, bent jau dėl glazūros gali kilti bėdų...
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sakuros

Post by Giedrius »

Ar ne per didelis vazonas, žiūrint pagal kamieno storį? kažkur lyg esu skaitęs dėl proporcijų jog kamieno storis rekomenduojama jog sudarytu 1/3 vazono aukščio. Bet bijau pameluoti. Bet vėl gi čia skonio ir estetikos reikalas kaip kam gražiau ir atrodo tinkamiau :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sakuros

Post by Kėnis »

Turiu du pastebėjimus:
1. Persodint geriau kitais metais, pavasarį prieš pumpurų sprogimą. Medelis jau žydi. Čia ne azalija ar kas panašaus. Geriau persodinimą atlikt kai augalas ramybėje.
2. Dėl konteinerio klasikinės estetikos siūlyčiau pasižvalgyti po . Čia taip per aplinkui noriu pasakyt, kad man lyg tas konteineris per daug ryškus sakurai, nors dėl skonio nesiginčijama ;) ...ir tikrai per didelis...
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Sakuros

Post by Ilona »

Kaip gerai žmonių mintys iš šalies :). Na konteineris ištikrųjų per daug ryškus, akys tik ir krenta į tokią šaukiancią spalvą, o ne į medelį. Reikės kito pasiieškot.
Dėl persodinimo tai nežinau kaip geriau daryti. Jei nepersodinsiu po žydėjimo, bijau kad plastikiniame vazone šaknys nepradėtų pūti, nes balkonas pietų pusėje, vasara saulėtomis dienomis karšta.
Ir dar toks klausimas: jei man viskas pavyktų, gal tas medelis tik po kokių 10 metų ir turetų bonsai išvaizdą. O kodėl dabar nelabai tiktų jį sodintį į žymiai mažesnį konteinerį (nei tą ryškų)? Gal aš klystu, bet galvoju, jei pasodinus į nelabai mažą konteinerį, šaknys plėstųsi, medelis stiprėtų, dar rudenį šakas apgenėčiau, tai gal greičiau tas kamienas storėtų?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sakuros

Post by Kaštonas »

Ilona wrote: Dėl persodinimo tai nežinau kaip geriau daryti. Jei nepersodinsiu po žydėjimo, bijau kad plastikiniame vazone šaknys nepradėtų pūti, nes balkonas pietų pusėje, vasara saulėtomis dienomis karšta.
Dėl to šaknys tikrai nepradės pūti. Jos pūna dažniausiai nuo perlaistymo, o ne dėl karščio, todėl galite būti rami. Be to, auginant medelį balkone galima apsidrausti įvairiausiai būdais tą patį vazoną įstatant į didesnį vazoną, kad vazonas pastoviai būtų šešėlyje. Be to, po juo galima laikyti talpą su vandeniu, kad laikytųsi pastovi drėgmė ir pan.
Ilona wrote: Ir dar toks klausimas: jei man viskas pavyktų, gal tas medelis tik po kokių 10 metų ir turetų bonsai išvaizdą. O kodėl dabar nelabai tiktų jį sodintį į žymiai mažesnį konteinerį (nei tą ryškų)? Gal aš klystu, bet galvoju, jei pasodinus į nelabai mažą konteinerį, šaknys plėstųsi, medelis stiprėtų, dar rudenį šakas apgenėčiau, tai gal greičiau tas kamienas storėtų?
Per didelis vazonas mažam medeliui gali sukelti kitų problemų, todėl didinti vazoną reikia tendencingai ir pamažu. Štai vienas lietuviškas straipsnis viską puikiai paaiškinantis. http://www.sodininkas.com/blog/bonsai-p ... i/mitas-2/

Be to, jūsų vazonas greičiausiai neatlaikytų žiemos šalčių ir galiausiai suskiltų. Mano patarimas – palikti šią sakurą kitiems metams ir pavasario metu, dar neišsprogus lapams ją persodinti į kiek didesnį vazoną nei tas, kuriame jį yra dabar.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Sakuros

Post by Ilona »

Labai ačiū už patarimus ir nuorodą :).
Dabar ramiai lauksiu kito pavasario.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sakuros

Post by Kaštonas »

Rekomenduoju sakurų augintojams, tikrai naudingas filmukas.

Post Reply