Šaltalankis - Hippophae

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėnis »

Čia lyg ir prisideda dar viena rūšis į yamadori 2015? Ar susitvarkysim su tokia jų gausa per visais atvejais "per trumpą" pavasarį? ;)
Bet aš už :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kaštonas »

Šiaip siūlyčiau šio medžio tikrai į yamadori paieškas netraukti. Manau, kad geriau būtų vasaros metu nuvažiavus apsižvalgyti ir jų pasiruošti kitam pavasariui. Medis nėra labai tinkamas bonsai auginimui, todėl didžiausią dėmesį gerai būtų skirti kiek lengviau suvaldomoms ir auginamoms rūšims.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėnis »

Tik mažučių vytelių nereikia prisirinkti, o bandyt laimę su didesniais ir perspektyvesniais augalais ;)
Šiaip reikalavimų tikrai nėra daug tiems šaltalankiams.
Bet pasaulinė patirtis tikrai skurdi. Google paieška su "hippophae bonsai" išmetė tik vieną tikrą rezultatą, kur jauniklių miškelis į vieną vazoną susodintas. Ir net su angliškais paieškos žodžiais "sea-buckthorn bonsai" jokio geresnio rezultato. Todėl man dar labiau užvirė kraujas...
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėkštas »

O tas vienintelis bonsas ne miškely nerealus?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėnis »

Jei kalbi apie pirmąsias nuotraukas, gausiai aplipusį uogomis vienstiebį medelį, tai ten ne šaltalankis, o pirakanta (atrodo).
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėkštas »

Manau tai niša, ar jau yra tema apie pirakanta :) ?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kaštonas »

Galime sukurti ir ją, bet bent jau aš apie šį medį ar krūmą nesu girdėjęs nieko.

O apibendrindamas apie šaltalankius galėčiau pasakyti, kad bent jau aš ir toliau bandysiu su jais žaisti ir kažką iš to pasiekti, bet jei po kokių 3 ar 5 tokių bandymų metų iš to nieko nesigaus, tai turbūt veiklą su šiais augalais reikės nutraukti ir daugiau nebevarkti.

Tiesa, kas dar tiksliai bandys jų parsivežti?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Skirpstas »

Jeigu mėginčiau vežtis, tai tikrai jų neprikasinėčiau atviroje dirvoje, nes po to bus sunku atsikratyti šakninių atžalų. nebent labai jau skrupulingai iškasinėti kiekvieną šaknelę. Tas pats ir su rūgščiuoju žagreniu - lot. Rhus typhina.
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėkštas »

aš bandyčiau
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaltalankis - Hippophae

Post by Kėnis »

Savo pažiūras į šį reikalą išsakiau dar pirmame šios temos puslapyje.
Post Reply