Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by Kaštonas »

Kėni, su to gluosniuko genėjimu buvo kiek pavėluota. Jeigu nebūtum leidęs jam išleisti tokių ilgų ūglių, tai jie nebūtų taip stipriai nusvirę. O jei nebūtų taip stipriai nusvirę dėl savo svorio, tai būtų bent šiek tiek išaugę į viršų, todėl pritrumpinus šakelę reikiamu laiku ji būtų išlaikiusi savo pasvyrimą į viršų ir taip metai po metų medelis tikrai taptų aukštesnis. Todėl nepražiopsok to kitais metais. Iš kitos pusės, ar verta jį aukštinti? Mano nuomone jo aukštis šiuo metu netgi labai tinkamas.

Be to, ačiū už šiuos paaiškinimus. Man tai visada buvo gluosnis, bet dabar šią veislę jau vadinsiu blinde. Nesimaišykim ir būkim atviri naujovėms. Nes man tai - naujovė.

Aš apie blindę ir jos panašumą į gluosnį girdžiu pirmą kartą. Štai karklo ir gluosnio panašumą esu dar vaikystėje ir pats pastebėjęs. Vis svarstydavau, kad tai labai panašūs medžiai-krūmai turintys labai panašias savybes. Visi karstymaisi po gluosnius, iš karklynų, švilpukų, lankų ir ragatkių darymas ir apskritai pastebėtos jų augimo, prigijimo ir šaknų leidimo ypatybės leido tuos panašumus susieti ir padaryti reikiamas išvadas, bet apie blindę tikrai nebuvau girdėjęs. Tikrai puikiai viskas apibūdinta ir apibendrinta, bet nemanau kad to reikia tikėtis iš visų. Na, bet ateityje turbūt jau nei aš, nei kiti šią diskusiją perskaitę forumo dalyviai šios klaidos jau nedarys.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by Kaštonas »

Kėnis wrote:...Kaštone, gal pasidalintum pastebėjimais dėl persodinimo?
Persodinti juos gali bent porą kartų per sezoną. Gali persodinti pavasario metu, tada tą patį pakartoti vasarą ir rudenį. Manau, kad teoriškai tai tikrai pavyktų. Kaip jau ir kalbėjome, ši medelių rūšys yra labai stipri ir prigyti gali tiesiog pasodinus kamieną, todėl su persodinimu problemų turbūt niekada nekiltų. Aišku, turint jau seną medį persodinti kiekvienais metais jo nebūtina. Bet šaknyno formavimo metu tai reiktų daryti kiekvienais metais. Juk niekas nenori ilgų, sustorėjusių ir niekam nereikalingų šaknų. Kiek vėliau, kai medelis būtų jau patalpintas į savo vazoną persodinimui būtų galima skirti kartą per du metus. Tik šaknis tada reiktų trumpinti jau kaip reikiant.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by MindaugasMc »

Tai jeigu jau priėjote išvados, kad tas mano augaliukas blindė - pasitikslinsiu. Tai jis gali išgyventi žiemą uždarame balkone?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by Kėnis »

Mindaugai, taip, manau tikrai tas gluosnis peržiemos ir įstiklintam balkone. Reikia sekti substrato drėgmę, kad neperdžiūtų, ir stengtis saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių (saulėtomis šaltomis dienomis būna labai staigūs temperatūriniai šuoliai tuose įstiklintuose balkonuose).
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by MindaugasMc »

Na dar neteko prižiūrėti žiemojančio augalo balkone. Klausimas būtų toks :) kaip pastebėti kad visiškai sušąlusiai žemei reikia vandens?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by Kaštonas »

Kai pamatai, kad substratas perdžiūva ir yra sausas tiesiog imk ir užpilk ten šalto vandens. Be to, dar vienas iš tikrai gerų variantų - sniegas. Parsineši iš lauko sniego, susipili į kibirą ir palieki šaltame balkone. Po to padengi sluoksniu substratą, kai sniegas visai ištirpsta ir išgaruoja ir vėl padengi. Tokiu būdu tikrai išlaikysi maksimaliai drėgną substratą.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Gluosnis, karklas, blindė, žilvitis - Salix

Post by Skirpstas »

Jeigu žiemos tokios bus kaip visada, tai su sniegu gali būti problemos: išsilaikys labai neilgai, o ištirpęs gali lemti užmirkimą, o vėl staigiai užšalus suskaldyti kibirą (plastmasinį). Tačiau visi šitie niuansai jau labiau tinka aptarinėti temoje.
Mano paties nuomone, stiklintame balkone laikyti medelį yra sunkiau negu šiltnamyje, nes pastarajame vis tiek gali jį prikasti į žemę, kurioje drėgmės perteklius pasiskirstyti gali po didesnį plotą, nei tik vazonas. o reikalui esant tą drėgmę pasisavinti.
Post Reply