Yamadori 2014

User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by BonsaiSodas »

Kur rasim senų gyvatvorių ? :)
Pas ką sode verčiam ? :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Į mane nežiūrėkit - mano ligustrai augs dar mažiausiai du dešimtmečius :))
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by BonsaiSodas »

:) o mes savo gyvatvorę iškirtom prieš kokius 8 metus :)
O ka mano šios idėjos autorius?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by Giedrius »

Net nežinau reikia ieškoti, arba kaip jau ir buvo kalbėta kirtaviečių, arba kažkokių apleistų objektų - sodybų, bet ten vis tiek savivaliauti negali, nes valda kažkam priklauso...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Taigi, metai dar nesibaigė. Kiek žinau, kai kurie forumiečiai ir vasarą, ir rudenį žvalgėsi kokio laimikio. Taigi, kaip sekėsi, kas pastebėta, gal išsikasta? Pavasarinius trofėjus jau aptarėm, o kaip su vėlesniais?

Kai buvau vidurvasarį Rygos gėlių puotoje, ten kilo diskusija dėl medžių persodinimo laiko ir yamadorių laiko. Ir nuskambėjo nuostata, kad ruduo tam tinkamesnis metas. Tiek persodinimui, tiek yamadori paieškoms. Gal tai labiau tinka daugiau jūrinį klimatą turinčioms vietovėms su švelnesnėmis žiemomis. Nors logikos vis gi yra nemažai - vaismedžius juk dažniausiai sodinam/persodinam rudenį. Taigi ir kitiems medžiams šis persodinimo laikas turėtų būti ne mažiau tinkamas.
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by BonsaiSodas »

Taigi kada ir kur važiuojame yamadorių? Ne žodžiais, o darbais mes medžių turime ieškoti. Mes galime pasiūlyti kirtavietę netoli mūsų namų. Ar ten ką nors rasim, nežinau, senokai buvome.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Nežinau, ką konkrečiai siūlote? :) Man ši vasara sudegino labai daug laiko nepasiteisinusiais projektais - tenka suktis sparčiau, kad kompensuot praradimus. Be to, lyg ir medžių nebetrūksta, kitiems metams pasiruošta. Tik labai smalsu sužinot, kaip kitiems. Na, forumuose visada yra "slapukų", kažkodėl nenorinčių pasigirt, va ir stengiuos prakalbint.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2014

Post by Kaštonas »

Dėl yamador'ių net nežinau. Kadangi savo medžius matau gana retai, tai neturiu galimybės sukaupti itin didelės kolekcijos. Manau, kad tikrai prisijungčiau prie jūsų yamadori paieškų jums visaip pagelbėčiau juos parsivežant ir išsikasant. Taigi, siūlau savo pagalbą.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2014

Post by Skirpstas »

Po miškus palakstyti ir man malonu, o ar ką parsigabenčiau iš rudeninio yamadori žygio, tai didelis klaustukas.
Vasaros metu kažkaip nesilankiau jokiose lauko augalų prekybos aikštelėse, tai taip liūdnokai ir tuštokai prasistūmė vasarėlė...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Manau, kad šių metų sezoną reikia uždaryti be jokių pabaigtuvių. Kaip sakoma, ramaus visiems žiemos migio ;)
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by BonsaiSodas »

Bet sezono pabaigą reikia pažymėti bent jau pasisėdėjimu. Ką manot?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Na, nežinau, ar tikslinga dar ir sezono pabaigas pažymėti tais pasisėdėjimais. Artimiausias renginys po šiandieninio jūsų Japonų kultūros namuose - . O toliau žiūrėsim gi. Visokios mintys ir nuomonės galvoj, bet labiausiai artima yra ta apie žiemos migį. Na, ilsisi medžiai, ilsimės ir mes ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2014

Post by Kaštonas »

O ką daryti tiems kurie savo kolekcijoje dar neturi guobos ir negali jos atsivešti? Ar priimsite tokius vargšelius?

Skirpstai, manau, kad mūsų laukia aktyvus pavasaris bekasant yamadorius, ar ne? Po miškus bonsų beieškodamas ir juos bekasdamas tikrai prisilakstyti spėsi. Be to, mūsų skroblyne yra vienas ąžuolas, kuris paruoštas iškasimui. O šitą medį aš ir pats labai išsikasti noriu. Be to, dar ir pušys. Visi auginame visokius medžius, bet su pušimis kažkaip nesame labai linkę prasidėti, tai gal reiktų sugalvoti ir pavasarinę pušų medžioklę?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2014

Post by Skirpstas »

Ką belieka su tokias vargšeliais daryti? Teks jiems vėpsoti išsižiojus, varyti su pagaliu nevarysim :)

Kaštone, man po miškus tenka vos ne kasdien, tai manęs tikrai dar kelios papildomos dienos per metus neišgąsdintų ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Jau visai kalbam ne į temą, bet ir aš prisidėsiu. Kaštone, ar gerai pagalvojai, ar guobos tau tinkamas medis? Jos gi tokios "nei kambarinės, nei laukinės". Lauke nežiemos, teks ieškot šalto rūsio. O jį radus, rūpintis žieminiu laistymu ir apsauga nuo pacukų. Aš niekada nepalaikiau tokių bonsų kolekcijos planavimų, kai norisi turėti "viską". Gal tu tiesiog ateik į talką be savo medžio ir negalvok, kad dėl to jau "ne prie chebros". Juk visada gerai kai yra laisvesnės rankos. Jos ir pafotografuot gali ir "eit iš paskos" žirklių bei užtepinėt žaizdas. Na, daug ką galima dar sugalvoti.

Taigi, o toliau apie rudeninį guobų vakarėlį
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2014

Post by Kaštonas »

Taip, Kėni, tu čia visiškai teisus. Apie tai po to ir pats susimąsčiau. Guobos tikrai nėra tie medžiai kuriuos galėčiau auginti šiuo metu neturėdamas joms tinkamų sąlygų, Geriau pasiliksiu prie mūsų geografinės zonos augalų kurie puikiai jaučiasi lauke. O jų paieškoms galėsiu skirti yamadori paieškas jau .
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2014

Post by Kėnis »

Puiku, Kaštone, kad atidarei naują temą, planavimas visada labai smagus užsiėmimas. Ypač į tolimesnę ateitį. Bet dar smagiau yra planuot toliau, kai artimiausi planai yra įvykdyti ;)
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by BonsaiSodas »

Beje mes vakar buvome kirtavietėje netoli savo namų ir radome pakankamai įdomių pušų, kurias ir parsivežėme, tai mūsų rudeninės yamadorių paieškos jau įvyko. :)
Dabar joms belieka prigyti ir išgyventi.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Yamadori 2014

Post by Giedrius »

Šaunu! :) gal galima mini foto reportažą? :)
Post Reply