Skroblai - Caprinus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai (Caprinus)

Post by Giedrius »

Ne žaizdos kaip ir nebuvo tvarkytos, nelabai tiesa sakant ir žinau kaip jas tiksliai tvarkytis, reiks konsultuotis :D buvo tik keletas šakelių virvutėm ar vielom šiek tiek paformuotos kad kitamet kai pastorėjusios bus nebūtų problematiška tiek. Kaip matote lapai jau kiek ruduoja, bet gal nieko labai blogo, ruduo artėja..
2014-09-13 11.53.10.jpg
2014-09-13 11.52.46.jpg
2014-09-13 11.52.33.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai (Caprinus)

Post by Kėnis »

Nesutvarkytos žaizdos - prarasti metai jų gijimui. Gal ir nieko baisaus, nes jau Kaštono atvejis nagrinėtas keliais postais aukščiau dėl persodinimo, nebario atradimo ir jau tada atitinkamo viršūnės tvarkymo. Tik kad per metus tos žaizdos būtų nemažai sugijusios, o dabar teks pjūvius naujinti ir gijimas prasidės iš naujo.

Dėl rudavimo. Dabar aš jau nebepergyvenu dėl jokios lapų anomalijos - jau ruduo. Jie arba nukris, arba sudžius kaip skroblų atveju ant medžio. Tai gali būti ir to džiuvimo pradžia. Jei tos dėmės laikosi nuo vasaros - šaknų nepakankamumas (šiuo atveju medžiai atrodo per gerai, kad jį galima būtų įtarti) arba kalio trūkumas.

Pas mane skroblai dar pilnam žalume.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Skrobliško rudens pradžia
Nuotrauka012.jpg
Nuotrauka011.jpg
Nuotrauka002.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Mano skorblų spalvos dar nesikeičia, bet numanau, kad tai gali įvykti labai greitai per porą artimiausių dienų. Bet dėl šito skirtumo didelio aš nematau, o ir stebėti juos man sunku. Be to, prikasti jie jau darže, todėl atsisveikinau su jais iki pavasario.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

skroblincius.jpg
Kai kurie skroblai (kurių vis ne gana :)) rudeniop ėmė elgtis užsispyrusiai. Nors visi lapai jau nurudę ir nudžiuvę, vis gi keletas pumpurų sugebėjo išsprogt.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Tokių anomalijų pasitaiko ne tik su skroblais. Na, bet kaip taip staigiai nukrito temperatūra, ta tik reikia apsižiūrėti ar nėra daugiau tokių "nubudusių" ir tinkamai jais pasirūpinti, kad didelių nuostolių nebūtų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Giedrius »

Pas mane vienas lapelis irgi prasiskleidęs bei vienas pumpuras besprogstantis. Dar vienas pastebėjimas jog mano skroblams lapai patys krenta :) nėra taip kad laikosi kaip pas jus, na ne visi aišku bet maždaug pusę patys nukrenta.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Ne visi ir pas mane lieka žiemot su lapais. Ir pastebėjau, kad šis jų elgesys tendencingas. Pirmųjų yamadori vienas dvistiebis visada lapus numeta iškart ir labai greitai. Kiti du su alpais lieka iki pavasario. Čia matyt vidiniai fiziologiniai skirtumai tarp pačių medžių, nes kasti iš tos pačios vietos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Apžiūrėjau šiandien normaliai medžius be prožektoriaus :) Skroblų žiemojimo dėsningumai: visi tie, kurie vasarą buvo su daugiau mažiau artimais natūraliai augantiem lapų didžiais, stovi dabar su lapais. O tų, kurių lapai jau gavosi man mažesni - lapus numetę. Sutapimas?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Štai kokia įdomi vieno skroblo trijų metų formavimo istorija. Ką manote?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Nematau vainiko, tik pirmines kamieno linijas. Ar ne per daug trijų metų, kad tik tiek suformuot sroblui?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Tai tik pradžia ir dar nemažai reikia darbo ir laiko, kad šis medelis pataptų bonsai medeliu.
Man nelabai patinka tas pirmosios šakos, iš kurios formuojama viršūnė, prisitvirtinimo vaizdas, nebent ateityje, kai daugmaž suvienodės storiai, ten kiek išsilygins ir viskas bus gražu.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

O man kaip tik atrodo, kad tokios viršūnės pasirinkimas buvo net labai geras sprendimas. Tiesiog pasirenkama šoninė maždaug 45 laipsnių kampo šaka, kuriai porą metų leidžiama augti natūraliai, nes norima kuo greičiau užgydyti žaizdą. Po to ji nukeprama ir pasirenkama vėl kita šakelė. Toks būdas skroblams tikrai yra tinkamiausias. Bėgant metams susidaro įspūdis, kad medelis storėja tolygiai. Todėl ir formuojama medelio laja atrodo labai proporcingai kamieno atžvilgiu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Formavimo kryptis gera, nesiginčysiu, bet tokiems medžiams kaip skroblai trys metai kamieno linijai man vis tiek atrodo per daug. Kadangi nuotraukų nėra daug, tai nelabai aišku, kaip ten su šoninėmis šakomis. Bet save gerbiantis skroblas jau turėjo ir vainiko auginimo kryptim pajudėt.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

O aš manau, kad siekiant tolygaus medžio nusmailėjimo viršuje būtent tokios technikos ir reikia. Nes jei leisime viršūnei augti kokius metus ar dvejus, o po to viską nukirpsime jau reikiamame aukštyje, tai ir viršūnės smailėjimas nebus toks estetiškas ir tolygus. Siekdamas gerai suformuoti medį greičiausiai ir aš taip elgčiausi. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Na, nežinau.. nežinau... Kaip jau minėjau, man tai kol kas estetikos tikrai nelabai yra iš tokio atlenkimo (nuotraukoje apvesta raudonai):
Developing a Hornbeam Bonsai Trunk (12).jpg
Per ne lyg akivaizdžiai matosi, kad viršūnė formuojama iš šoninės šakos ir vientisą, seną medį toli gražu nepanašu.

Nuotraukos
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Na, mes negalime nuspėti, kaip tais kamienas bus pasodintas po kurio laiko. Bet šiaip tai iš trijų kamieno dalių, apatinioji yra kiek ilgoka, lyginant su kitomis, ir storis jos nelabai pageidautinai kintamas - smailėjimas kiek staigokas. Na, pažiūrėsim, kas bus po keleto metų.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Na aš liekų prie savo pozicijos. Štai ir puikus paaiškinimas kas šiuo atveju bus daroma vėliau. Paaiškinama taip sakant "Step by step". O ir skaityti neverta, nes viskas aišku iš paveikslėlių. Pažiūrėkit. Ką manot dabar?

Skirpstai, o kaip formuotum tu?

http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATdeve ... bonsai.htm
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Pieštuose pavyzdžiuose tikrai viskas gražiai atrodo, tačiau praktiška su prieš tai įmesto skroblo nuoroda, tai atrodo kitaip.
Formuočiau taip pačiai,, tik labiau stengčiausi, kad gautųsi piešto pavyzdžio variantas, o tokį, koks gavęsis realiai, tai savo kolekcijoje nelaikyčiau. :)
Post Reply