Skroblai - Caprinus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

APA wrote:Verk per skyles vielą, ir nuo tos vielos dėk kitas vielas, su kuriomis tvirtinsi medžius.
Gera mintis, bet tai kad jau antra savaitė kaip susodinti. Ar ne per greitas bus persodinimas ;)
Nors nuojauta man kužda, kad artimiausiu metu taip ir padarysiu :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Giedrius »

Pas mane tokia įdomi situacija su vienu iš skroblų, lapai tokie kaip būna kai nepalaistai ilgiau, suglebę ir patamsėję šiek tiek. Ar gali tai būti susiję su beveik prieš mėnesį padarytu persodinimu? Nes kitas skroblas kaip matosi nuotraukose laikosi puikiai.
2015-04-12 14.02.36.jpg
2015-04-12 14.02.25.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Šį šeštadienį ir aš nutariau susitvarkyti skroblą, iškastą rudenį.
Nuotrauka "prieš":
DSC01042-pries.jpg
Nuotrauka "po"
DSC01084-po.jpg
Gal bus kokių pastebėjimų?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Giedrius wrote:Pas mane tokia įdomi situacija su vienu iš skroblų, lapai tokie kaip būna kai nepalaistai ilgiau, suglebę ir patamsėję šiek tiek. Ar gali tai būti susiję su beveik prieš mėnesį padarytu persodinimu? Nes kitas skroblas kaip matosi nuotraukose laikosi puikiai.
Taip, tikrai tikėtina, kad tai dėl persodinimo, nes netekus dalies šaknų medelio viršutinė dalis sulėtina augimą.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Skirpstai, pastebėjimai yra:
1. Šakų pozicija. Ar taip nuotraukoje susilieja viskas, ar šakų pasiskirstymo įvairovė "šlubuoja". Kažkaip jos atrodo viena virš kitos.
2. Šakas trumpinčiau, palikdamas mažiau nei pusę to, kas yra. Juk atžels...

Giedriau, ar ko nors panašaus į dėmes kaip nepastebėjai? Nors labiau panašu į nukepimą ar voratinklinę erkutę.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Giedrius »

Ne dėmių nėra, spėju bus nukepimas, skroblas paslėptas pavėsyje dabar tai stebėsiu toliau kas bus.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Na, tai toks tada dekoratyvinis tas nukepimas gavosi. Nes vienos atrodo visai gajos, kitos šakos visai padžiuvusios.
Jei šakų galuose išsprogę pumpurai šiugžda kaip šienas, tai geriau tas šakeles patrumpint iki įtariamo neišsprogusio sekančio pumpuro.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Giedriau, manau dar problema yra ta, kad jie auga balkone, o ir oras ten spėju sausesnis nei lauke, tai ir kyla visokiausių problemų. Na, bet nieko čia nepadarysi, tenka taikytis prie esamų sąlygų. O šiaip tas pusiaukaskadinis tikrai gražiai išsprogęs. ;)

Skiprstai, daug kuo pritarčiau Kėniui, bet tuo pačiu dar pasiteiraučiau ar nebūtų buvę geriau jį dar labiau sutrumpinti. Turiu omenyje ne tik šakas, bet ir kamieną pašalinant dar dvi aukščiausias šakas ir iš trečios pagal aukštį nuo viršaus formuojant naują viršūnę. Be to, šakas tai tikrai reiktų prikirpti daugiau, nes sužėlę jos dar labiau pailgės. Ir ar būtina apatinė šaka, nes atstumas tarp jos ir likusio vainiko atrodo ganėtinai didelis.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Kėnis wrote:Skirpstai, pastebėjimai yra:
1. Šakų pozicija. Ar taip nuotraukoje susilieja viskas, ar šakų pasiskirstymo įvairovė "šlubuoja". Kažkaip jos atrodo viena virš kitos.
2. Šakas trumpinčiau, palikdamas mažiau nei pusę to, kas yra. Juk atžels...
Blogai, kad nepadariau nuotraukos iš viršaus, kadangi šakos tikrai nėra viena po kita. Dėl trumpinimo, tai kažkaip sulaikė mane tai, kad, kaip matosi nuotraukoje, jis nelabai linkęs dar sprogti. Tik keli pumpurai ant atskirų šakučių yra pabrinkę ir daugiau nieko.
Tačiau ir pačiam dabar geriau pažiūrėjus nuotrauką norisi kairėje esančias viršuje storesnes šakas dar palenkti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Ir ne tik palenkti, bet ir pavingiuoti...
Na, jei tas įvaizdis "viena po kita" klaidingas, tai labai gerai.
Bet kas link to, kad šakos per ilgos ir per mažai "banguotos", lieku prie savo nuomonės ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Šakos pritrumpintos, tai nelabai jau ir reikalauja kokio daugiau pavingiavimo, negu buvau padaręs. Pakoreguoto varianto foto būtų geriausiu atveju tik rytoj.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Be to, šakų pavingiavimus skroblų atveju manau galima pasiekti ir tendencingai kasmet tinkamai genint. Taip per kokius 5 metus galima užsiauginti ganėtinai dailią medelio lają be vielų. Bent jau mano tokia nuomonė.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Taip, galima būtų karpymu, tačiau reikėtų gerai žinoti kuris pumpuras išsprogs ir augs greičiau. Be to, norint apsieiti be vielų formavime, tai karpymo darbus reikės pradėti vos tik sėjinukas išaugins pirmąsias šakas. Nors,manau, kad be vielų pirminį šakų formavimą tikrai būtų labai sunku, nes jos linkusios augti stačiau (į viršų).
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kaštonas »

Tai tokiu atveju vielavimą ir karpymą reikia derinti. Skeletines šakas šiek tiek suvieluoti, o toliau viską formuoti pasitelkiant tik karpymą. Pas mane kol kas ši sistema beveik visiems medžiams galioja. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Kėnis »

Šio pavasario pastebėjimas: tie skroblai, kurie žiemojo su lapais, dabar sprogsta anksčiau, o belapiai faktiškai dar miega vos išbrinkusiais pumpurais. Keista, nes natūraliai gamtoj srogsta, kiek pastebėjau per paskutiniuosius yamadori, visi lyg ir vienodai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Mano skroblas dar vis neskuba sprogti, tačiau pasižiūrėjus visos šakos ir šakelės gyvybingos. Kažkaip, kaip kokiam pradedančiajam, darosi neramu...
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Giedrius »

Keista, nes mano vienas jau labai stipriai sužaliavęs, tačiau tas kur aprašiau aukščiau, vis dar vargsta, seni lapeliai baigia nudžiūti, nauji neskuba sprogti, na bus matyti, nelabai ką galiu ir pakeisti šiuo metu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Skirpstas »

Keistas šis pavasaris... Na, apsišarvuosiu kantrybe ir tikėsiuosi, kad tam skroblui viskas bus gerai, o jeigu ne, tada praves kitaip - malkoms.
Giedriau, primink, o Tu tą savo skurstantį skroblą persodinai?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Skroblai - Caprinus

Post by Giedrius »

Taip buvo ir persodintas ir apgenėtas ir sutvarkyta viršutinė žaizda.
Post Reply