Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

O pas mane, zelkovai ties nebariu, pradėjo matytis nuo vandens likusius kalkės, nors vandenį stengiuosi palaikyti dvieną-dvi prieš laistant, kad suminkštėtų, kažkiek nusėstų kalkės.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Giedriau, bendram supratimui Tave pataisysiu. Esam jau senokai aiškinęsi dėl tų zelkovų ir smulkialapių guobų skirtumo. Išvada buvo ta, kad mūsuose atvežamos guobos yra su uždėta zelkovos etikete, kas klaidina nepatyrusią naujokų akį, kadangi pastarieji tiki tuo kas yra parašyta etiketėse.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Na galbūt netikėčiau aklai ta etikete, bet kai patys Bonsai sodas padovanodami pasakė tai.. :) gal klaida nežinau nors ir man pačiam ta mano guoba nei kiek nepanaši į zelkova....
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Esu kalbėjęs su bonsaisodas.lt dėl tų guobų pavadinimo, tai jie man yra pasakę, kad jie jas perka kaip zelkovas, tačiau žino, kad tai smulkialapės guobos, tačiau buhalteriškai žiūrint jie negali parduoti pervadinę jos, nes kitaip ten galai nesueitų...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Šiandien surengiau savo smulkialapių (kininių) guobų foto sesiją. Dalinuosi vaizdais.
Bankan stiliaus guoba:
100_1401_resize.jpg
Han-kengai stiliaus guoba (pusiau kaskada):
100_1404_resize.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Turiu įtarimą, kad tavo guobom nepakenktų po lietum pastovėt (dėl kamienų), ypač pirmąjai - tie rusvi dryžiukai ima atrodyti amžini.
Pasižiūrėjau ir istorines šių medžių nuotraukas - atrodo kaip užkonservuoti kau ne vienerius metus - ar dvyliktų pavasaris, ar keturioliktų, jie vis tokie patys. Bankan net gi mažėja vainiko apimtyje. Kokie nors genėjimo subtilumai?

Maniškė smulkialapė neatlaikė persodinimo (priežastys neaiškios). Tai ne per seniausiai atsirado kaskadinė iš BonsaiSodo.lt arsenalo :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Aha, velniai žino kokias ten vielas naudoja tiems prekybcentriniams bonsai medeliams, kad tos vielų žymės lieka N metų...
Nors lieju su akvariumo vandeniu, bet jis vis tiek kietas ir medžių priežeminė dalis apkalkėja.
Bankan guobai tai formavimo subtilumai tokie, kad stengiuosi dar vis atsikratyti masinės "štampovkės" klaidų ir šakas išdėlioti teisingai. Su storomis šakomis žinoma yra sudėtinga, tačiau įmanoma :) Bet šiuos darbus reikia atlikinėti pavasarį, kai ir storosios šakos paslankesnės.
O kur paties guobos vaizdinė medžiaga? :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Bus ta vaizdinė medžiaga "prieš ir po" stiliumi kai "rankos prieis" :)
O tu nenori pabandyt tų rūdžių atplaut? Kad ir su tuo pačiu AphisolBio. Uždengi substratą, kad akadama neužputotų, ir prapurški. Mažu skystas muilas padės. nes jos juk nuolatinio lietaus negauna. Auga po stogu, žiemoja po stogu. Šiemet turbūt tik trumpą laiką po atviru dangum pasibuvo tarp žiemojimo ir augimo vietų keitimo.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Tas vietas esu ir peiliuku skutęs,bet ir tai ne ką tepadėjo, o viena procedūra Aphisol'iu irgi ne ką gelbėtų, tačiau pamėginti galiu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Tikrai esu įsitikinęs, kad jei kamieną veiktų nuolatinė atmosferos drėgmė (lietus, sniegas, rūkas), tų rūdžių neliktų. O viskas, kas "stipriau už vandenį", tik paspartintų procesą.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Pranešu poros savaičių purškimo Aphisol'iu rezultatus, o jie tokie, kad kokia gera priemonė tai būtų, bet man nepadėjo...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Tada belieka daug minkšto vandens, t.y. lietus...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Tai vat, kilo man tokia mintis, kad daryti kažkokią lentyną-palangę ant balkono į lauko pusę. Tačiau reikia pasiprojektuoti kaip tai atrodytų ir gerai viską apmąstyti: lentynos tvirtinimas, iš ko pasidaryti pačią lentyną, medžių pritvirtinimas prie lentynos, kad vėjas nenupūstų, užpavėsinimo galimybės ir pan.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Puiki mintis. Gal ne lentyna, o lovelis kiauru dugnu, kad vandens perteklius nesikauptų. Ir kuo labiau išsikišęs tuo geriau, nes taip augalai gaus daugiau lietaus. Juk augina žmonės balkonų loveliuose petunijas ir pelargonijas, spriges te visokias ir pan. Kodėl negalėtų būt keletas guobų. O į tarpus galima ir keletą žydinčių augalų padėti. Žinoma, prie pat namo (stiklinto balkono) sienos tokie augalai gaus lietaus tik tada, kai jis bus stiprus, ar vėjas į sienos pusę. Visiškai po atviru dangumi net ir silpnas lietus paplautų. Bet, manau, tai vis tiek geriau nei visą gyvenimą (ar visą vasarą) tenkintis purškimu krano vandeniu. Lietus būna skirtingas, kartais labai jonizuotas ir įsodrintas deguonimi vanduo iš dangaus krenta, o tas augalams, kiek žinau, patinka.

Dar įvertinkim nakties temperatūros kritimą. Žinoma, vėjo tokioj lentynoj (lovely) augalai gaus daugiau, bet stovėdami po atviru dangumi jie to vėjo gauna.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Gera idėja :) įdomu kas gausis, ir kartais tenka įvertint kaimynus iš viršaus, pvz., tinklelis nuo nuorūkų... :D mano atveju taip tektų daryt spėju...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Na, mano kaimynai užmetę nuorūkas iš viršaus ant mano medžių, labai rizikuotų :))

Giedriau, turi šią guobą?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Taip turiu, bet ji dabar drovisi ir yra nefotogeniška, lapų augimo periodas, bandysim gražintis rudeniop ir gal pasirodysim kaip atrodom, dabar nėra gražiau nei buvo todėl ir nesirodome :D
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Na ir trumpa ta mano atmintis - tereikėjo peršokt į pirmą temos puslapį...
Bet guobom (bent jau taip pas mane) dabar toks geras naujų ūglių augimas. Turėtų būt su nebloga "ševeliūra". Ar čia maniškė po spridžio ilgio šakeles varo po sąlygų pasikeitimo (aš ją liepos pradžioj taip pat iš bonsaisodas.lt parsivežiau po to kai mano pernykštė neatleikė pavasarinės kaitos peripetijų (persodinimas, temperatūrų šuoliai pavasarį ir t.t.) ;)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Vasaros karščiai

Post by Giedrius »

Kaip tik norėjau paklausti kodėl ir pas mane jauni lapeliai vienas kitas krenta.. ar nebus kalti irgi tie patys karščiai? Laistau reguliariai, neperlaistau, leidžiu pradžiūti substratui. Lapai tokie gelsvai žalsvi gal net šiek tiek į pilkumą...
2014-08-06 12.09.14.jpg
p.s. labai nekritikuokite dėl kalkėtų lapų, nelabai ką ir padaryti galiu "buto" sąlygomis :/
Post Reply