Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Dėl šio medelio priekinės pusės, ko gero būtų galima sutikti su Kėniu, tačiau taip medelis bus bevirstantis nuo žiūrovo (jeigu tinkamai susiorientavau). Nors persodinus galima jį pastatyti stačiau. O ir šakų į žiūrovą tokiu atveju atsiranda, bei tas viršūnės nupjovimas matosi ir prašosi sutvarkomas.
Giedriau, jeigu trumpinti tai trumpinti reikėtų iš karto, nes tokiu atveju vienas žaizdas medelis užgydęs turės vėl gydytis kitas, o tai be reikalo alintų medelį.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Na taip medelio priekinė pusė galimi keli variantai, manau iki persodinimo sugalvosiu :) dar beformuojant manau išaiškės situacija. Dėl viršūnės tikrai prašosi tvarkymo, bet jį atidėsiu, kada kad būtų galima kartu pas Kėnį ar pan. nes nelabai moku/turiu patirties viršūnių tvarkyme. O dėl dešiniausios foto ten linkis į žiūrovą.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Pasikartosiu - tikrai tą medelį geriausia apžiūrinėti gyvai, esant konsiliumui. Nes galimi mano akimis daugiau nei du tolimesnio medelio vystymosi krypties nustatymo variantai. Pasirinkus vieną jų, po to prie kito pereiti bus sunku ar net neįmanoma. Taigi, reiktų gerai apsvarstyti viską. Septynis kartus atmatuok...

Taip, Giedriau, guobų vakarėlis tikrai bus. Tik dar apsitarsim, kada ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Tokiame "guobų vakarėlyje" mielai sudalyvaučiau ir aš. Atsivežčiau parodyti savo puoselėtas guobas, papasakočiau su kokias niuansais susiduriama.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Tai manau, pats laikas jam atidaryti atskirą temą ;) Kol kas matau tik vieną problemą - vėsių patalpų klausimą. Juk netempsim iš vėsių vietų savo medžių į šiltą kambarį ar patalpą. O laikas? Na, manau spalio antra pusė. Vėl gi - kada geriau: savaitgalio dieną ar darbo dieną po darbo?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kaštonas »

Ot, guobininkai... :D

Vienoje temoje jau rašiau, kad ne visi tas guobas kaip ir turi. Na ką gi... teks kada prie progos ir man dabar ją įsigyt. Vis dėlto tikrai neblogas medelis. Na, bet tai ateičiai. Gal kada ir aš pasigirsiu savo augintiniu šioje guoboms skirtoje temoje.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Aš tau jau atsakiau

O toliau apie rudeninį guobų vakarėlį , o apie pačias kinines guobas ir jų tinkamumą auginti, na ir visus kitus šios rūšies reikalus, žinoma, šioje temoje.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Praėjo savaitė nuo tokio mano akimis lengvo . Kaip, Giedriau, gal yra kokių ženklų?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Neblogai manau, po truputį lenda pumpurai. Būtų gerai jei medelis atsigautų normaliai iki sekančio "auklėjimo". Prisegu nuotrauką, alia žiūru mobilus neblogai fotkina :) nebelabai apsimoka su muiliniu fotoaparatu fotografuoti...
2014-10-09 21.54.28.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Na, greičiausiai šios guobos jau neformuotumėme , tačiau ateities perspektyvas tikrai bus galima aptarti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Oi, aš ten dar prie jos prilįsčiau ir ne tik su manikiūrinėm žirklutėm.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Oi, Kėni, dar per anksti.. per anksti vėl medeliui stresą sukėlinėti. Lai dar atsigauna medelis. O kad per mažai apkarpyta, tai mes jau nutarėm :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Jokio "per anksti" nežvelgiu. Matosi šabakštų dar ir kelmelių. Kodėl manai, kad juos dabar reikia palikt?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Na taip kosmetiniai pakarpymai manau per didelio šoko nesukeltų, labiau neramina kada čia mes darysim tuos karpymus ir kokios temperatūros tada vyraus ir ar lauke/viduje :) tai gali daug labiau įtakoti nei ten šakele mažiau ar daugiau pakarpyta. Daug labiau mane domintų ir šiaip padiskutavimas kokie scenarijai tolimesniam vystymui šio medelio.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Giedrius wrote:...Daug labiau mane domintų ir šiaip padiskutavimas kokie scenarijai tolimesniam vystymui šio medelio.
Skirpstai, aš irgi tikiuosi išgirsti ne vieną pastebėjimą iš ne vienerių metų praleistų su šiomis guobomis ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Galėsiu papasakoti ką esu nuveikęs su savo guoba, tai gal tikrai bus kiek aiškiau kaip elgtis tinkamai su šiuo medeliu bei atsakyti į kilusius klausimus.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Smulkmeniškai durnas klausimas, kadangi mano guoba jau po truputį atsigavinėja. Jau ir po 2-3 lapelių poras, tai klausimas kada genėti, nes dabar jau bandysiu palikinėti ne po 2-3 poras o kaip ir Kėnis kažkada rekomendavo po ~1-2 poras, tai mastau kada geriau genėti ar jau dabar kai lapeliai vos tik išsprogę ar dar palūkėti, bet jau norėtųsi jog energija atitektų tiems pirmiau išsprogusiems o ne tiems kurie bus nugenėti vėliau vis tie..
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Paklausyk seno kelmo patarimo - sukąsk dantis, apsišarvuok kantrybe ir iki vakarėlio nieko jai nedaryk. Tik laistyk ir purkšk. Kiek užaugs, tiek... Neverta pešiot atsikišusių plaukų, kol šukuosena iš pagrindų nesutvarkyta ;)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Gal ir gerai sakai, bandysim kentėt :)
Post Reply