Kavamedis - Coffea

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Kavamedis - Coffea

Post by Giedrius »

Sveiki,

Ar teko kam kavamedį auginti? noriu pasikonsultuoti kokia pas mane rūšis kavamedžio tiksliau:
2013-12-28 21.43.04.jpg
Ar tai nebus Coffea Arabica
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kavamedis (Coffea)

Post by Taza »

Kažkada ir pats norėjau augintis kavamedį (C. arabica) iš sėklos. Tačiau sėklų tiekėjas jų nebeturėjo tai visas entuziazmas ties tuo ir pasibaigė. O tu įsigyjai sodinuką, ar auginai iš sėklos?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kavamedis (Coffea)

Post by Kėnis »

Taigi kavamedžių, prisėtų į vazonėlius "kuokštais" labai dažnai būna Senukuose, Ermitažuose ir net Maximose. Bet auga jie lėtai, žiemą kavamedžiui labai trūksta šviesos. Kavamedį ir arbatmedį - dviejų "pasaulinių gėrimų" medžius esu auginęs. Įdomesnis pasirodė antrasis, bet jam žiemą trūksta dar ir oro drėgmės. Grįžtant prie teminio kavamedžio - jis pirmaisiais metais auga labai lėtai, tėra tik gražus žolinis blizgiais lapais daigelis. Po to (apie trečius metus) prasideda neprognozuojamas šakojimasis. Jo lapų išsidėstymas menturinis, regeneracija ir sprogimas iš miegančių pumpurų silpnas. Tai labai į kažkokios medžio išvaizdos estetikos formavimo negalima tikėtis - tiesiog gražus "daigelis" blizgiais lapais. Daug įdomiau pradėt nuo ūgtelėjusio medelio/krūmo, jau pasiruošusio žydėt. ik vietos reik jam nemažai.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kavamedis (Coffea)

Post by Giedrius »

Tai kaip supratau čia Coffea arabica? Sodinukas įsigytas iš gėlių parduotuvės kaip suprantu, nes jį gavau dovanų. Tai va bandysiu auginti, žiūrėsime kaip seksis, dėl šviesos trūkumo tai vakarais laikau dar po lempa kaip ir keletą kitų lepesnių šviesai augalų, siekiant prailginti šviesos trukmę dienoje.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kavamedis (Coffea)

Post by Giedrius »

Sveiki,

Žiūrinėjau čia vakar internete kavamedžius tai nusimato jog augs labai aukštas ir laibas medis, ilgu kamienu ir lapų vainiku pačiame viršuje. Norėjau pasiteirauti ką patartumėt kaip išvengti to didelio aukščio, kaip suformuoti kuo storesnį kamieną, galbūt bandyti vėluoti kamieną ir jį visaip raityti? kadangi pats medelio kamienas bus gan plonas. Čia nebūtinai tikslais formuoti bonsą... tik šiaip.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kavamedis (Coffea)

Post by Kėnis »

Senesnė kavamedžio mediena yra "traški", lenkiant greitai lūžta išilgai stiebo ar šakos, mano manymu jis, kaip ir, pvz., mūsų miškuose augantys šeivamedžiai yra priskirtinas prie nevieluotinų. Šiaip gražus medelis, bet nelabai kambariui tinka - per didelis
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kavamedis - Coffea

Post by Skirpstas »

Iš kavamedžio gal bonsai ir nebus, tačiau, Giedriau, kaip auga Tavo kavamedis? Kažkada mėginus auginti kavamedį jis man neištvėrė nei sezono.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kavamedis - Coffea

Post by Giedrius »

Visai buvau pamiršęs šią temą forume :)

Kovo mėn. kavamedis buvo persodintas į šiek tiek didesnį vazoną, dabar gerokai ūgtelėjęs. Tačiau lapų galiukai šiek tiek juoduoja, bandysiu daugiau tręšti nei įprastai :)
Ką tik ir nufotografavau
Ką tik ir nufotografavau
p.s. o su tokio dydžio lapais jis tikrai nepretenduoja į bonsus :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kavamedis - Coffea

Post by Kėnis »

Bet ir nelabai pasikeitęs. Kažko trūksta pagal tuos lapų kraštukus. Spėju vėl kaltas kalis. Bet šiuo metų laiku su trąšom geriau nepersistengt. Kraštukai neatsistatys, jau tie lapai tokie ir nukris.
Tai tokia patarimų serija: pirmiausia dėl vazono. Aš šitų burbulų šiaip ne mėgėjas, tai nuomonė gal subjektyvi, bet juose ties "pusiauju" amžinai arba substratas atšoka, arba supuola plyton, arba nepraeina drėgmė, arba oro tarpas atsiranda. Ir po to visi negerumai su šaknim. Man tokiuose tai tik sprigės gerai augdavo :)
Jei nori kavos - sodink į kuo didesnį, laikyk šviesiai, gausiai tręšk vasarą ir žiema bent kartą per dieną nupurkšk net gi laipsniu dviem šiltesniu vandeniu už kambario temperatūrą. Bet svarbiausia - jokių skersvėjų, daug šviesos, neperdžiovint, neperlaistyt. ir po kokių 8-10 metų iš metų derliaus, jį pasiskrudinęs ir susimalęs, išgersi kokius 2 puodelius savo užauginto espreso :)
Bet augalas šiaip tikrai gražus. Lapai blizgūs. Kaip lapinis tikrai tinka ir ant palangės, ir interjerui. Be to, nenusimanantiems visada sakydavau išdidžiai: "o čia auga mano kava" :) Sulaukdavau net paaikčiojimų iš nuostabos.
Post Reply