Drebulė, epušė, apušė - Populus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Kėnis »

Dar vienas medis prisidėtų prie narystės temoje apie , bet gal vertėtų jam išskirti atskirą temą, tai - drebulė. Iškasta šį pavasarį. Galvojau, kad atžels, nes labai gražiai išsivingiavęs stiebas ir labai gražiai besitraukiančios žaizdos. Deja, kamienas per vasarą taip ir neišsprogo nė vienu miegančiu pumpuru. Bet iš apatinės dalies prasikalė stiprus ūglis. Galvojau pavasarį jį kaip nors "apvingusiuosiu" apie negyvą stiebą. Bet jau žiemojimo vietoj stiebo viršutinė dalis pasidengė grybiena. Net jei tai tik pelėsis, iš žievės nebegalima nieko tikėtis.
grybas-drebule.JPG
User avatar
Giega Bonsai
Posts: 11
Joined: 2013 Aug 15, 14:14

Re: Parazitiniai grybai

Post by Giega Bonsai »

Greit, greit, nuskutam žievę, padarom jin'ą ir grybo kaip nebuvę, pavasarį nubalinam:)
Kiek teko susidurt su drebulės mediena, tai išdžiuvusi ji, ne taip greit pūva:)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Parazitiniai grybai

Post by Kaštonas »

Įdomus pasirinkimas. Apie drebulę, kaip apie bonsai kažkaip anksčiau net negalvojau... Labai jau sunkus jos formavimas man pasirodydavo. Ilgi lapų koteliai, lapai išsidėstę retai ir t.t. Gal yra kokių šios medžio rūšies formavimo pavyzdžių ?

Be to, kalbant apie šį "kelmą", kaip apie džiną mano nuomonė visai kitokia. Ant lapuočių džinai atrodo ne itin gerai, jie labiau tinka spygliuočiams... Be to čia drebulė....
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Kėnis »

Atsiprašau už šiokį tokį "ne į temą", bet be pašalinės replikos nesusilaikysiu :) Japonijoje yra nuostata savo kultūrą daryti pažįstamą pasauliui visame kame. Ne išimtis ir bonsai. Turiu minty ne pačia bonsai medelių formavimo kultūra, bet ir pačias medžių rūšis. Bet juk bonsai - formavimo, auginimo kultūra. Tad kiekviename krašte jos objektas gali būti kitoks. Mes kažkodėl stengiamės žūt būt perimti viską iki smulkmenų. Man pavyzdžiui net gi žiūrint tarptautinių parodų nuotraukas, bene įdomiausia būna pastebėti, kad vienas ar kitas meistras, pristatydamas savo medžius, pateikia tik jo krašte augančius. Taip parodydamas pasaulinės kultūros atspindį savo tėvynėje. Gal dėl šios priežasties stengiuos pabandyt susidraugaut su mūsų miškuose augančiais.

Drebulė tikrai nėra "tas medis", kuris tiktų formavimui. Jis trumpaamžis, linkęs į visokias medienos "negeroves". Kaip, Kaštone, teisingai pastebėjai, lapkočiai ilgi, tarpubambliai taip pat ilgi. "Šoninė" regeneracija iš miegančių pumpurų prasta.
Su šiuo egzempliorium, manau, keliausim atgal į mišką...
User avatar
Giega Bonsai
Posts: 11
Joined: 2013 Aug 15, 14:14

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Giega Bonsai »

kam vargt, pvz. su carmona, kuri stovi ant palangės ir neaišku kada nustos vegetuot, tai geriau jau pabandyt augint drebulę.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Kaštonas »

Kėni, aš tau tikrai pritariu dėl savos kultūros idėjos. Turbūt dėl šios priežasties ąžuolas ir tampa mums tokiu svarbiu medžiu. Juk visi mūsų geografinės zonos bosnai augintojai bando prisijaukinti šį medį. Toliau tobulai tinkanti - liepa ar skroblas. Šiek tiek daugiau pastangų reikalaujantis klevas ar dar sunkiau prijaukinamas lazdynas ar tas pats beržas su alksniu (ką ir pats norėčiau pabandyti). Toliau mūsų geografinės zonos spygliuočiai - pušys, kadagiai ir taip stipriai Skirpsto mėgstamos eglės... Medžių yra ir įvairių. Kiek dar neišvardinau ne taip populiarių rūšių.

Visos kitos - drebulė, uosis, šermukšnis... formavimui pasidaudoa tikrai sunkiai. Lapai mižiniški, sunkiai išspogdina ūglius ar nepakenčia genėjimo.... Sutinku, kad įvairūs iššūkiai visada įdomu, bet ar įdėtas darbas ir pastangos atsiperka ir pateisina lūkesčius ? Jei ne, tai kam tada vargintis, kai daug daugiau džiaugsmo galima gauti iš kitų rūšių. Tegul neprijaukinami tokiais ir lieka. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Skirpstas »

Giega Bonsai, ar čia ne sarkazmas buvo??
Aplamai pasakius, bonsai iš "savo aplinkos" yra paprasčiau surasti ruošinį gamtoje (yamadori), o ir tai nekainuoja (neskaitant laiko ir kuro sąnaudų). Va, todėl ir yra bonsai meistrų "propaguojamos" jų klimato sąlygomis augančių medžių rūšys.Juk iš gausybės rago paprasčiau išsirenkamas tinkamiausias ruošinys.
Na, o gyžtant prie temos medžio - drebulės - google pateikia tik kelias įdomesnes "populus bonsai" užklausos vaizdus.
Pastebėjimas būtų toks, kad iš drebulės mažo medžio nesuformuotum, t.y. iki kokių 50 cm. O didesniam medžiui reikia ir daugiau vietos, o jos ne visi gali jos suteikti.
User avatar
Giega Bonsai
Posts: 11
Joined: 2013 Aug 15, 14:14

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Giega Bonsai »

Skirpstai, tai nebuvo sarkazmas, o tiesiog palyginimas ir mano nuomonė. Atsiprašau, jei mano palyginimas pasirodė nepriimtinas. Man asmeniškai, lengviau auginti mūsų kraštų augalus ir tikėtis rezultatų nei mėginti "susidraugauti" su atvežtiniais augalais iš kitur, nes vistik jiems reikia specialių sąlygų (temperatūra, vieta, šviesa ir pan.). Jei nėra galimybės dėl vietos stokos, auginti lauke, tada suprantama, kad pasirinkimas gali būti auginti tik kambarinius bonsai. Aš pats didžiąją daugumą bonsai bandau auginti lauke, todėl ir drebulė man tam tikru atveju visai priimtinas variantas.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Skirpstas »

Atsiprašinėti nėra ko, o toks požiūris, tai tik sveikintinas, kad savam krašte reikia auginti iš "savų" medžių.
Drebulė, ko gero, ne pats tinkamiausias variantas būtų, dėl medienos puvinio, tačiau patirties įgauti ir mėginti su ja "pasižaisti" visai galima.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Kaštonas »

Kaip suprantu drebulė nudžiūvo... Ar dar bus bandymų prasidėti su šiais medžiais?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Drebulė, epušė, apušė - Populus

Post by Kėnis »

Seniausiai.
Taip, be jokios abejonės bus. Jei, žinoma, pasitaikys tinkama drebulė :)
Post Reply