Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Juos aš jau turiu :) liko tiks veiksmas :) kaip ir vasario viduriukas jau artėja ar visgi dar laukti
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Na, tada reik pačiam mokytis nuspręst - ar jau čia laiks, ar da palaukt :)

Rizikos:
1. Veikiantys radiatoriai - sausas oras
2. Per didelis paliktas vainikas (toliau žr. 1 punktą, kodėl per didelis jis "pavojingas")
3. Per daug pašalinta šaknų tvarkant šaknyną (lazda turi du galus: per mažai pašalinsi - persodinimas veltui, tik dar didesnė raizgalynė tų šaknų priaugs, o pašalinsi per daug - problemos su vandens apykaita).

Na, kaip išvengti, tai manau aišku - purškimas po persodinimo ir reguliarus laistymas + bent koks kitoks aplinkos drėgmės palaikymas.

Beje, dabar ligustrai leidžia labai netikusius ūglius. Pas mane kai kur jau po keliolika cm, ir visus teks pašalinti, nes išstypę ir niekam tikę.


Istorijai: keletas postų apie ligustrų persodinimą
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Na pas mane dabar tų ūglių taip pat prileista nemažai:
aaaa.JPG
Bet mane neramina džiūstančios šakos :( pvz ta apatinė, „nereikalingoji“ kaip čia visi sakėt, jau sausa - nudžiuvusi. Pats viršūnės vainikas, taip pat matau nyksta pamažu. Atrodo ir laistau ir purškiu kasdien...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Normaliai tas medis atrodo, dėl pavienių šakų nereiktų pergyvent. Taip jau yra su tais "gyvatvoriniais" augalais - jie "užšabakštėja" ir numarina tam tikras vainiko dalis. Jos gali atmirt tiesiog dėl šviesos stygiaus, nes aplinkinės šakos šviesą užstoja (nors čia gal nelabai pritaikomas paaiškinimas, nes vainikas ganėtinai retas). Šakos gali atmirt, pvz., todėl kad transportavimo metu buvo įlaužtos, įskeltos, nors to ir nesimato išoriškai, nes nebuvo pažeista žievė.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kaštonas »

Na štai. Net ironiška..... ta šaka kuri visiems atrodė nereikalinga ir pati numirė...

O šiaip aš tai neleisčiau tiems ūgliams taip stipriai augti. Jau užtenka, imk juos prieš persodinimą ir pašalink. Po persodinimo nepalik nei vieno, nes kaip Kėnis sakė, medelis daugiau jėgų skirs šaknims. Aišku lapijos pasistenk palikti. Šakų vietose formuok debesėlius, todėl kai kuriuos ūglius gali pašalinti tik dalinai. Na o toliau papasčiausias persodinimas. Ištrauk medelį, iškedenk šaknis ir jas patrumpink. Vėliau tolygiai paskleisk vazone, kad neliktų ilgų ir užsilenkusių šaknų. Toliau viską pilnai užpildyk substratu, kad šis puikiai sukristų, tada gerai paliek ir pastoviai purkšk.

Dabar persodinimui laikas tinkamas. Šalčiai praėjo, radiatoriai taip stipriai nebekepina. Jei persodintas medelis bus atsargiai - tikrai išgyvens.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Taip, tikrai sutikčiau, kad persodinus medį iš tų ilgų ūglių turėtų pasilikti daugiausia du bamblius turinčios šakelės.

Bet šiaip jau tai ligustras toks medis, kuris periodiškai apšelęs turi pabūt, o tada nugenimas. Nes tik tuo atveju formuojasi storesnės jaunos šakelės. Jei pradėtumėm nugnybinėt vos pradėjusių augt ūglių viršūnes (kaip pušims), tai jos bus plonos ilgesnį laiką.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kaštonas »

Kėni, tai priklauso nuo to, ko siekiame. Jei norime sustorinti šakelę, tai leidžiame jai netrukdomai augti. Jei siekiame išlaikyti jos formą - genime.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Skirpstas »

Na, jau ne visi sakė, kad ta nudžiuvusi šaka yra nereikalinga :) kiek pamenu aš kaip tik sakiau, kad ji reikalinga, tik reikia ją "priauginti" aukščiau esančiame stiebo vingyje.
Na, bet augimas padarė savo ir "pasitvarkė" savaip.
Mindaugai, o į kokį mišinį žadi jį ten persodinti?? Ar ne maišau, kad minėjai kad į K. Ptakausko sumaišytą mišinį??
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Ūglius aš aišku patrumpinsiu. Dabar netrumpinau nes nenorėjau trukdyti augti kaip tik jis nori per žiemą (gal ir negerai - nežinau). O kas dėl mišinio, taip į Ptakausko sukurtą. Pasikartosiu:

Mišinį sudaro:
50% akadama,
40 % kiryu,
10% sausos smulkintos durpes.

Kas nors negerai?
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

O persodinant palikti senų žemių ar geriau viską išvalyti? Ryt jaučiu persodinsiu, bala nematė :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Atsiprašau, valentinė daro savo :), bet spustelėjau nė tą mygtuką ir Skirpsto pranešimas išnyko nebūtyje. Bet esmė buvo, kad su kyriu nesusidūręs, K. Ptakausko autoritetu neabejoja, o apie storėjimus ir karpymus jau buvo kalbėta :)

Persodinant reiktų apsišarvuoti kantrybe ir visus planus "po to" atidėti tiek kiek reikia. Ligustro šaknų kedenimas (bent jau man) tai gerokai užtruko. Jų daug, jos smulkios, susipynusios. Ir reikia pirma šaknis "išpinti", o jau po to apgenėti. Jei tik įmanoma - nereikia kirpt kurios nors šaknyno dalies, nes taip galima labai nevykusiai nukirpt ir ne kas teliks. Juolab tokiam nedideliam vazone ten prie dugno gali būti tikras "gyvatynas". Jei sunku bus išpint sausas, galima kiek "sutepti", t.y. padrėkinti vandeniu. Bet visada reiktų atminti - kuo daugiau liks jaunų šviesių šaknų, tuo medis greičiau prigis. Tik šiuo atveju gali būti taip, kad tos jaunos šviesios labai jau atitolusios nuo kamieno. Na, ką padarysi.

Kuo stropiau jas iškedensi, tuo geriau, tuo ateityje bus šaknynas tvarkingesnis.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Skripto pranešimą mačiau :) paskui dingo. Bet nieko, pamenu kas ten buvo rašyta :)

Tai kaip suprantu palikti senų žemių kaip ir nereiktų. Iškedenti manau galėsiu, kantrybės užteks. Dar pasikartosiu su klausimu, bet visgi. Ar aš galiu (manau kad nieko blogo) pašalinti smulkias šaknis, kurios dabar yra paviršiuje. 1 lapas 6 nuotrauka, ten matosi apie ką kalbu
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Atsiprašau nežinau ar čia galima redaguoti anksčiau rašytą postą, todėl rašau naują.

Tarkime iškedensiu kiek galima geriau ir tvarkingiau. Kiek patrumpinti tas šaknis. Pusę jų ilgio užteks pamažinti?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Postą taisyt galima 15 minučių. Kur paslėpti mygtukai, parašyta

Nukirpti reikia taip, kad jos tilptų į vazoną per daug nesusuktos. Žinoma, geriausia, kad tilptų tiesios, bet pirmo persodinimo po pramoninio auginimo metu tai nelabai įmanoma, tik ne ligustrams :)

Jei kalbi apie tas, kurios raudonam apskritime - taip, žinoma, aš tokias apkerpu manikiūrinėm nagų žirklutėm, jos labai juvelyriškai atkerpa prie pat kamieno. Taip pat nereiktų pamiršt ir tų, kurios geltonam apskritime.
mmc4-1.JPG
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Na jei viskas eis pagal planą, tai ryt įdėsiu kas gavosi :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Skirpstas »

Tai gerai būtų ir darbų eigos foto padaryti, o ne tai, kad po to mums tektų spėlioti kas ten liko po substratu :)
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Sveiki,
Na va ir persodinau. Nuotraukų daug nebus, nes kaip taisyklė, nėra kada apie jų darymą galvoti :) Nežinau net kaip sekėsi, kažkaip vertinu savikritiškai :)

Pradžia
mmc1.JPG
Mišinys
mmc2.JPG
Konteineris, ne visai galutinis rezultatas. Dėjau kad mišinys nekristų sietelį
mmc3.JPG
Kas dėl šaknyno - tai jis buvo ilgesnis. Bet eigoje žemių krapšymo jis tiesiog nutruko - mano klaida. O čia praktiškai tai ką palikau. Nes bent jau mano akiai čia nelabai buvo ką beskabyti, nes mažų šaknų daug galiu pasakyti ir nebuvo
mmc4.JPG
Na ir daug maž gavosi štai taip
mmc5.JPG
Tiesa mišinio vos užtekau, net sakyčiau trūkau. O turėjau 3 Kg!
Jei negyvens - matyt bus nelemta :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Skirpstas »

Jau pasodinto ligustro nuotraukoje matau, kad substratas sausa, tai labai tikiuosi, kad po to jis buvo palietas :)
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Taip taip taip, žinoma jis palietas ir purškiamas dažniau nei įprastai
Post Reply