Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kaštonas »

Šaunu, galėsi informuot ir mus už kelių mėnesių, kaip seksis medeliui naujajame substrate. ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kaštonas »

Kalbant apie šakų priauginimo technikas - štai viena tikrai neįtikėtina, bet veiksminga. Ligustrui manyčiau tai taip pat įmanoma, bet tai velniškai didelis darbas. Siūlau pažiūrėti ir pasisemti patirties, nes tokie video labai naudingi ir daug ko išmokantys.

apie šakų skiepijimo techniką pradeda kalbėti nuo 2:20 kažkur.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by MindaugasMc »

Ačiū, peržiūrėsiu
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kėnis »

Jei pažiūrėjus iš pricipo, tai ligustras - daugiau "gyvatvorinis" krūmas (tinkantis gyvatvorėms formuoti), nei medis. O didžioji dauguma augalų, iš kurių formuojamos gyvatvorės, pasižymi labai gera regeneracija. Tas filmukas labai įdomus, bet gal labiau taikytinas tada, kai augalas medžio rūšiai būdingas sunkus atžėlimas iš miegančių pumpurų. Paprastai gerai augantis ligustras želia iš kur reikia ir nereikia. Belieka tik tinkamą išsprogusį ūglį pasirinkt.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by MindaugasMc »

Sveiki, aš vėl apie savo ligustrą neduodu Jums ramybės. Kažkoks negeras jausmas mane kamuoja. Man atrodo, kad jis pamažu „nyksta“.

Kiekvieną dieną nuo jo nukrenta kažkiek lapelių. Nesakau, kad tai nenatūralu, bet kai tai kartojasi kasdien imu galvoti, kad kažkas negerai. Gal kas įžvelgsite kokių negerų pakitimų lyginant su pirminėmis nuotraukomis.
mindaugasmc1.JPG

Taip pat atrodo, kad pradeda nudžiūti mažosios šakelės: arba mano akys blogai mato. kai kurias laužiant jos linksta, lyg ir nenudžiūvusios, bet viduje žalumos lyg ir nematyti. Gal Jūsų akis geriau matys, kad ir iš nuotraukos.
mindaugasmc2.JPG
mindaugasmc22.JPG
Neramina ir tai, kad parsinešus iš parduotuvės jis pradėjo leisti ūglius gana stipriai. Tada po apkarpymo visas šitas reikalas nustojo. Nuo to momento naujų ūglių nebeleidžia, o tik lapelius meta. Ar ne laikas jam į Akadamą!? :(
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kaštonas »

Ligustrą turiu jau trečia žiema. Pastoviai susiduriu su tokiomis problemomis. Vat ima jis ir numeta beveik visus lapus, o po to pamažu juos ir vėl išleidžia. Tavo situacija dar gera, nes pirmąją žiemą pas mane, bent kokias dvi savaites, medelis išbuvo visai be lapų. Vėliau juos ir vėl išleido, tik štai kelios šakelės taip ir neatsigavo. Šiuo metu baigiu jas atauginti.

Tai taip jis ir gyvena. Vasarą veši, o žiemą skursta. Ką patarti - nežinau, nes laistymą aptarėme anksčiau. O toliau lieka tos pačios priežastys. Dabar diena trunka labai trumpai, o ir dieną šviesos nėra labai daug. Medelis tai suprasdamas bando prisitaikyt, tuo labiau, kad ligsutrai gali būti ir nevisžaliai augalai. Žiemą per šalčius jie gali praleisti be lapų, o pavasarį išsporgti, kaip visi normalūs medžiai. Bent jau pagal šitą šaltinį jie gali pakelti -10C laipsnių temperatūrą - . Šiuo metu esu pasidauginęs keletą ligustrų iš auginių, tai bėgant metams reikės atlikti keleta bandymų pačiam. Pažiūrėsiu, kokias sąlygas jie pakelia ir kokios jiems geriausios žiemos metu.

Na o pats į jo žieminius kaprizus labai nebereaguoju, nes ir sąlygų jam laikyti kitokių neturiu. Jei turėčiau kambarį su reikiamu apšvietimu ir drėgmės reaguliavimu - būtų visai kita kalba. O dabar užteks jam ir palangės... :)
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by MindaugasMc »

Na bandysim dar kentėti :) O kaip padauginai ligustrą? aš kai genėjau, buvau vieną šakelę įmerkęs į vandenį, bet ji greit nuvyto
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kaštonas »

Pirmiausia šakelė turi būti jau sumedėjus ir vien į vandenį pamerkti jos neužtenka, nes oro drėgmė aplink šakelę vis tiek per maža. Šiaip geriausia į vandenį net nemerkti, o ją įkišti į drėgną substratą mažame vazonėlyje. Tada belieka uždengti stiklainiu ar nupjautu plastmasiniu buteliu, kad aplink šakelę susidarytų drėgnas mikroklimatas. Tokiu būdu ligustro šakelė turėtų tikrai gerai sudygti. Jos laistyti gali net neprireikti, nes drėgme niekur nedingsta. O dar geresniems rezultatams pasiekti galima naudoti įšaknydinimo hormonus. Su jais pavyksta sudaiginti net klevelius, kurie paprastomis sąlygomis šaknų niekaip neišleistų.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kėnis »

Peržvelgiau temą nuo pradžių, lyg ir neaptikau kitos informacijos apie bandymus persodint pavasarį. Ar žiemos metu niekam neteko persodint kininio ligustro? Jei taip, tai kaip sekėsi?
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by MindaugasMc »

Aš vis susilaikau, bet vis pamąstau kad gal blogai darau. Atrodo daugėja sausų šakelių, nors tuo pačiu leidžia keletą ir naujų. Tai kad nežinau kas čia būtų geriau, o dar tik sausis.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum Sinensis)

Post by Kėnis »

Sausos šakelės gali atsirast ir nuo sauso oro. Tai nebūtinai šaknų ar substrato problemos.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kaštonas »

Manau, kad nėra didelio skirtumo kada persodinti ligustrą. Tiesiog reikia stebėti patį medelį. Jei jis rodo ne itin daug gyvybės ženklų, reikia imti jį ir persodinti. Ligustrai kambaryje niekada visiškai neužmiega, kaip medžiai esantys lauke. Nes atėjant pavasariui medelio augimo intensyvėjimas gali būti nenuspėjamas ir tas tinkamas momentas persodinimui gali būti praleistas. Taigi, jeigu medelis išleidęs nedaug naujų ūglių ir yra numetęs dalį lapelių - pats laikas persodinti. O ir šiaip, aš vieną vasarą ligustrą laikiau atvirame grunte ir jo visiškai negenėjau. Atėjus rugsėjo mėnesio pabaigai jį perkėliau į vazoną ir nieko blogo nenutiko. Auga kuo puikiausiai. Juk tai palyginus visai stiprūs medžiai.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Taza »

Kaštone, gal žinai kokios rūšies tavo persodintas į vazoną ligustras? :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kaštonas »

Na tai kiek žinau ir yra Ligustrum sinensis. :)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Taza »

Kaip suprantu, jis buvo auginamas tik vasarą lauke?
Nes kitaip būtų labai keista kaip jis neapšalo, jis vegetuoja 7-9 zonose, o juk Lietuva 4-5.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kaštonas »

Taip, Taza, aš jį pavasarį pasodinau į atvirą gruntą ir rudenį vėl perkėliau į vazoną. :D
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Tai visi persodinimai lyg ir sukasi arba apie pavasarį, arba apie rudenį.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Gal jau tinkamas metas galvoti apie persodinimą?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininis Ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Skirpstas »

Aha, gali jau pradėti rinktis komponentus substratui ir galėsi juo sumaišyti.
Post Reply