Podokarpas - Podocarpus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Aurelija
Posts: 6
Joined: 2015 Sep 02, 16:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Aurelija »

Tą lėkštutę padėjau iš pradžių ir tik vėliau apžiūrėjau, kad vazone nėra jokios skylės :) Bet galvoju, jei taip augo medelis gėlių parduotuvėj, tai gal taip turi būti, nors ir sukėlė abejonių, vadinasi kartais reikia savimi neabejoti ir mažiau pasitikėti pardavėjom :)
Tai vis dėl to,gal aš jį bandau perkelt į naują vazoną su skyle?
Dėl laistymo - tai aš lieju ant tų iškilusių šaknų, bet viskas nubėga į šonus ir visada lieka sausesnė ta vieta, gal man reiktų sulygint žemę perkėlus į naują vazoną?
Kokia žeme ar substratu man geriau papildyti perkėlus į kitą vazoną? Ar to perkėlimo išvis nedaryti?
P.s. Rašau iš telefono šiuo metu,gali tekstas ir nubėgioti kur nereikia :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Aurelija wrote:...Tai vis dėl to,gal aš jį bandau perkelt į naują vazoną su skyle?
Nėra svarbu, iš kur rašomos žinutės. Tai tas pats, kokios spalvos laistytuvu laistomi augalai :D

Jei vazonas be skylės, tai dar blogiau. Matyt jis ten buvo įkeltas prieš tai, kai pateko į prekybos tinklą. Tada tikrai reikia perkelti, nes su šaknim neaišku kas ten gali darytis. Viršutinė substrato dalis akivaizdžiai prie kamieno perdžiūvusi, o apačia gali būti išpuvusi.

Kadangi medis jau sustresavęs, tai gal geriau būtų jį pabandyti perkelti į panašaus dydžio vazoną. Jei apačioje substratas bus pažliugęs, jį reikėtų nuimti. Bet viso gumulo kedenti gal ir nereikėtų, tiesiog perkėlus tarpus užpildyti lengva žemia. Ir gerai palaistyti. Ir taip palaukti pavasario.

Nors čia galėtų būt ir kitų priežiūros "strategijų". Nes dažniausiai, jei yra problemos su šaknimis (o čia taip ir yra), rekomenduojama pakeisti visą substratą. tai tuo atveju, kadangi medis augo ne bonsai medeliams skirtame substarte (greičiausia durpės, gal su kokiomis dar priemaišomis, pvz., smėliu), tai ir persodinant nereikėtų daryt staigių pokyčių. Kompostinė žemė, lengvas priesmėlis ar kažkas panašaus, siuo atveju tiktų geriausiai.
Aurelija
Posts: 6
Joined: 2015 Sep 02, 16:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Aurelija »

Taip ir padariau... :) Išėmus augalą iš vazono,toks vaizdas susidarė, kad jis augo apvaliame vazone,kol užpildė visą jį šaknimis, tada tiesiog perkeltas ir uždėtas ant žemių į kitą vazoną. Šaknys buvo visos šlapios, o paviršius sausas, perkėliau jį į tą patį vazoną , tik skylutes vyras išgręžė :) Šaknų nekedinau, tiesiog " įsodinau" jį į žemę lengvą, smėliuko, akmenukų į dugną pabarsčiau ( gal ir nereikėjo daryti to, bet blogiau turbūt jau nebus? ) . Na ką, dabar lauksiu,nors kažkaip abejoju, kad jis atsigaus :( Labai jau vargšutis toks...
O kaip dabar man jį laistyt, kad "nenulaistyčiau" aš jo vėl... Ir turbūt reiktų karts nuo karto lapelius papurkšt vandeniu?
Esu nusipirkus skystų trąšų bonsams, ar su jom laistyti, kas 15 dienų, kaip rašoma trąšų etiketėje? :)))
Gal mano klausimai ir atrodo juokingi, bet juk gyveni ir mokaisi :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Jam šaknų funkcijos nepakankamumas (skamba labai mediciniškai :)), tręšti tikrai nereikia. Dėl laistymo nuogastauti - taip pat. Tiesiog laistyt stipriai ir reguliariai. Perteklinis vanduo išbėgs pro drenažą.
Tiesą sakant, man jis taip pat atrodo labai nenorintis pasitaisyti. Bet gal... Lauksim žinių. Tikėtis kažko labai greitai nereikia, bet bent jau kuris laikas neturėtų jo būklė blogėti.
Aurelija
Posts: 6
Joined: 2015 Sep 02, 16:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Aurelija »

Supratau, ačiū už pagalbą :) Po kurio laiko parašysiu ar atsigavo ar ne. Suprantu, kad neatsigaus greit, jei išvis atsigaus... Bijojau laistyti, bet dabar galiu tada drąsiai laistyti normaliai ir stebėti, bei žinoma optimistiškai tikėtis, kad atsigaus :)
Cherry888
Posts: 12
Joined: 2018 Mar 15, 16:54

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Cherry888 »

Sveiki. Nusipirkusi šios rūšies medelį, prieš 3 savaites persodinau į bonsams skirtą žemių mišinį ir kitą vazoną su drenažo skyle. Per tą laiką nenumetė nei vieno lapo. Bet visa lapija tokia atrodo sausa, girgždinti. Neleidžiu perdžiūti, laistau. Purškiu lapiją kiekvieną dieną. Neišleido nei vieno naujo lapuko. Gal kažkaip galėčiau padėti medeliui? Ar jis neprigis jau jei tiek laiko praejo?

Dėkoju pasisakiusiems.
Cherry888
Posts: 12
Joined: 2018 Mar 15, 16:54

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Cherry888 »

Po persodinimo niekur jo nejudinau. Prisegu nuotrauką.
20180409_113037.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Nuotraukoje atrodo gyvas ir sveikas
Cherry888
Posts: 12
Joined: 2018 Mar 15, 16:54

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Cherry888 »

Tas lapų džirgždesys toks, lyg visas džiūtų iš vidaus. Gal tiesiog tokia lapijos struktūra. Tikiuosi pradės leisti naujų lapukų.
Post Reply