Alyvos - Syringa

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kaštonas »

Būtent. Jei medelis ir taip būtų kreivas ir senas, tai tokie randai labai praverstų, bet kai jam bent jau kolkas planuojamas Hokidachi stilius, tai manau, kad tam dar nelaikas. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Vakar, mieste (Vilniuje), pastebėjau, kad alyvos jau su gerai pabrinkusiais pumpurais, tačiau neturėjau po ranka fotoaparato, tai to įamžinti nesugebėjau.
Kažkaip tikrai pavasariu padvelkė, tik žada, kad oras atvės, tai toks alyvų budimas gali kiek ir sulėtėti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kėnis »

O kaip su savo vengrine šiemet elgsies?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Ji persodinta buvo pernai metais, tai šiais metais tais darbais neužsiimsiu, o po žiemojimo keliaus ji vėl augti pas mane į balkoną.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kėnis »

Hmm... Antžeminę dalį turėjau minty... :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Kol kas vengrinės alyvos antžeminė dalis man didelio įkvėpimo vaizduotei nesuteikia, todėl greičiausiai tik vėl trumpinsiu ūglius neleisdamas didelio prieaugio.
Arba yra kitas variantas - sukurti temą apie vengrinės alyvos atveju.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kėnis »

O man atrodo, kad pats metas tai antžeminei daliai suteikt perspektyvas. Ne gyvatvorę augini :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Tai tikrai taip. Manau reikės parsivežus iš žiemojimo vietos rimčiau į ją pasižiūrėti ir imtis darbo.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Mano turima vengrinė alyva tikrai rodo, kad pavasaris ateina į įstiklintą balkoną.
DSC00940.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kėnis »

Ką nors su ja darei po žiemos?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Taip ir nespėjau nieko padaryt, o ji taip staigiai subrinkino pumpurus. Nebent surizikuosiu ką nors padaryti kai jau ūgliai nustos augti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kėnis »

Atrodo, prasideda...
alyvos.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Vengrinė alyva jau gerokai sulapojusi - gerokai lenkia paprastąją alyvą. Tačiau ir šiais metais ji pas mane nesiruošia žydėti, kadangi nesimato žiedyno užuomazgų.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Vengrinė alyva jau gerokai sulapojusi - gerokai lenkia paprastąją alyvą. Tačiau ir šiais metais ji pas mane nesiruošia žydėti, kadangi nesimato žiedyno užuomazgų.
Gaila, tačiau neturiu nuotraukos kaip šiuo metu atrodo. Būtų tikrai geras skirtumų palyginimas.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kaštonas »

Aš savo alyvą taip pat perkėliau į vazoną. Alyvos lengvai prigyja, tai manau problemų nekils. Grįžęs namo pabandysiu įamžint, tiek, kad nekaip ji atrodo. Būsiu per aukštai viršūnę nupjovęs, todėl medelis ganėtinai išstypęs. Kol buvo atvirame grunte – buvo gerai, bet dabar išvaizda ne pati geriausia, o žydėt ji taip pat dar nesiruošia. Turbūt per jauna dar.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Skirpstas »

Pastebėjau, kad alyvos, kaip ir uosiai, turi palankų šaknyną - nebari gali sudaryti storos, šaknys, o giliau - smulkių šaknų tankumynas panašus į veltinį.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Alyvos - Syringa

Post by Kaštonas »

Taip, kišdamas ją į vazoną tikrai daug šaknų turėjau išnarplioti, tiek, kad jos visos buvo ganėtinai minkštos ir labai tankios, todėl didelių problemų su persodinimu kaip ir nebuvo.
Post Reply