Lūžusios šakos

Ligos, negalavimai...
Post Reply
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Lūžusios šakos

Post by Taza »

Atsimenu, kažkada suklijavau fikuso atlūžusią šaką SUPER'iu ir prigijo. ;) Tad klijai tikrai pateisina savo vardą UNIVERSALŪS.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skilo, sudužo vazonas

Post by Kėnis »

Įdomu būtų pasižiūrėti tas suklijuotas šakeles po metų kitų. Ir anksčiau tekdavo skaityt tokių pranešimų. Įdomu, kaip jos storėja. Juk teoriškai tokie klijai turi sudaryti vientisą sluoksnį, taigi, užkimšti indus (nebent patepta buvo fragmentiškai, sukabinti tik kampukai). Nulūžusias šakutes, jei gaila kirpt sutvirtinu rafija ir suvieluoju dėl stabilumo. Bet klijavimas man pasitikėjimo niekada nekėlė.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Skilo, sudužo vazonas

Post by Taza »

Na ta šakelė buvo nevisiškai nulūžusi. Storėja, bet ją reiks vis vien pašalinti nes ji nebėra perspektyvi. Nuotrauką įdėsiu greitu metu. Beje, ji gal viena prigijo iš kokių 5..
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skilo, sudužo vazonas

Post by Kėnis »

Atrodo bręsta nauja tema apie šakų lūžius - pabandysiu pafotografuot tarp savų medžių, jei ką rasiu (tikrai žinau, kad buvo "gipsuojami"). Senai jau tos šakos nelūžinėjo, tai galima bus tepamatyt kaip atrodo po keleto metų
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Skilo, sudužo vazonas

Post by Taza »

Deja, pas mane tos šakelės, kuri buvo suklijuota MOMENT klijais jau nebėra. Vat kaip būna, atrodo, labai svarbi šaka bus, ją gelbėji, kaip išmanai, o po kurio laiko pašalini, kaip nebeperspektyvią..
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Išskyriau pagaliau naują temą, kad atskirt dužusius vazonus nuo lūžusių šakų.
Gaila, Taza, kad taip su ta šaka išėjo. Tikrai taip būna. Ne kartą esu šakas dėliojęs, "lipdęs", raišiojęs, o po to po kurio laiko - čirkšt žirklėm ir pašalinęs :)

Man tik keista, kad ji atlaikė Moment ataką. Juk tai net gi ne vandeninio pagrindo klijai (aš bent taip įsivaizduoju, nors ir jie gi būna skirtingi), su organiniais tirpikliais. Iš esmės jais priklijuota šaka turėtų nuvyst, nes užkemšami indai. Na, nebent medis atlaiko lakias klijų medžiagas, o šaka tik simboliškai "sukabinama" sulūžusiais galais ir toliau suaugimo procesas vyksta kitose vietose.

Žinai, net užintrigavai. Paieškosiu savo fikusuose neperspektyvių šakų, įlaušiu ir pabandysiu sukabint :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Lūžusios šakos

Post by Giedrius »

Kad nebūtų atbulinio efekto :)) neperspektyvios taps perspektyviomis ;) juokauju...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Žinoma, gali būti ir taip :) Nors mažai tikėtina. Neperspektyvios paprastai tampa perspektyviomis tada, kai esamos perspektyvios "pasišiukšlina" - nuvysta, auga ne taip, kaip norima ir pan. Tą šiaip galima numatyti ir apsidrausti.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lūžusios šakos

Post by Skirpstas »

Esu minėjęs, kad ko gero tas lūžusių šakelių klijavimo metodas pasiteisinti gali tik su spygliuočiais medžiais.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Lūžusios šakos

Post by Taza »

Iš esmės, tas klijavimas neduoda puikių rezultatų. Juk kiekvienas klijuotas daiktas nebeturi tokių savybių kaip sveikas. Koks šio metodo privalumas gal būtų nebent pagalba morališkai susitaikyti su šakos ankstesniu ar vėlesniu praradimu. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Taza, taikliai pastebėjai. Klijavimas užkemša šakų indus (rėtinius ir vandens, bet gal jau kartojuos :). Gero rezultato neverta tikėtis. Nebent šakutė tik šiek tiek prikabinama ir sugyja pati. Na, dar gal ir klijai gali būti kokie specialūs, bet man tai apie tai neteko nieko girdėti...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žaizdos. Kamieno ir šakų žaizdų priežiūra

Post by Skirpstas »

Na, o aš pasidalinsiu va tokiu mėginimu "sutaisyti" lūžusią eglės šaką:
DSC_0275-Sumazinta.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Gal ši tavo, Skirpstai, žinutė prie lūžusių šakų labiau tiktų ;)
Ar aš ten teisingai įžiūriu tarp pirmos ir antros skersinės vielos kažkokį žalią taškelį. Ten kas? Žievė ar kalius?Šiaip tokia šaka sugijusi, jei pafantazuot ir primest kaip apauga prie pat kamieno tas randinis audinys, tai turėtų atrodyti gana egzotiškai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lūžusios šakos

Post by Skirpstas »

Na, gal ir teisus, kad tiktų toji žinutė kitoje temoje...
o tas žalias taškelis greičiausiai kalius.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

O šio lūžio istorija? Kada jis atsirado?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lūžusios šakos

Post by Skirpstas »

Šis lūžis atsirado pavasarį. Tvarkiau eglutę - nukarpinėjau nepatinkančius paliktus džinus (nuotraukoje matosi, kad užklijuota pilka žaizdų pasta virš tos "įlūžusios" šakos) su didesnėmis gaubtomis žirklėmis, iškerpant džiną, nepajutau kaip įkirpau šakelę, o po to vieluojant gavosi tai, kas dabar yra...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Bet jei ten jau yra kalius, tai prasidėjo sukibimas. Vadinasi, tereikia laiko ir šakutė sugis.
O nekilo mintis tiesiog tą lūžio vietą apkarpyt, kad gautųsi kaip žaizda ir užsitrauktų? Ar buvo per daug didelis atlūžimas.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Lūžusios šakos

Post by Skirpstas »

Gautųsi tikrai negraži vieta jeigu iškirpti tą įlūžimo dalį, tad palikau sugyti taip.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Lūžusios šakos

Post by Kėnis »

Na, žiūrėsim. Tikrai būtų įdomus pavyzdys, jei pavyktų.
Man kažkaip su lūžiais "nesiseka". Buvau skroblams šakų pora įlaužęs. Bet gi skroblai :) arba suaugo nieko nedarant, arba atlūžusi dalis nudžiuvo, o likusi prileido naujų šakelių iš miegančių pumpurų.
Post Reply