Granatmedis - Punica

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Turiu ir aš porą tokio tipo vazonų :) tikrai tvirti, viename auga fikusas. O kalbant apie granatus manojo kaip ir Kėnis šioje temoje berods buvo minėjęs buvo pasigarbanoję lapai, žiemos pabaigoje. Dabar atrodo normalizuojasi, nežinau kas tai galėjo įtakoti?

p.s. tavo granatai tikrai geroje formavimo stadijoje jog galėtum palikti metus augimui :) ko nepasakyčiau apie savuosius, išstypę kai velniai.... teks man stipriai trumpinti kamienus, gal net ir šis savaitgalis būtų tam puikus metas...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Giedrius wrote:Kėnis šioje temoje berods buvo minėjęs buvo pasigarbanoję lapai, žiemos pabaigoje. Dabar atrodo normalizuojasi, nežinau kas tai galėjo įtakoti?
Sausas oras? Pas mane paprastieji granatai stovi ant lentynelės prie pat lango ant pietinės palangės. Ten atskira patalpa, kurioje ir rūbai būna džiovinami ir šiaip neatrodo, kad būtų labai sausa, tai patalpa puikiai tinka granatams auginti.

Giedrius wrote:p.s. tavo granatai tikrai geroje formavimo stadijoje jog galėtum palikti metus augimui :) ko nepasakyčiau apie savuosius, išstypę kai velniai.... teks man stipriai trumpinti kamienus, gal net ir šis savaitgalis būtų tam puikus metas...
Tai jei granatai išstypę, nereiškia, kad kamienai jų ploni. Pritrumpinęs galbūt pamatysi visai kita vaizdą, o aš šiems niekada nebuvau leidęs išstypti, bet po šio sezono jie tikrai tokie bus, nes per vasaros augimo sezoną užsiaugins kokius metrinius ūglius. :D O šiaip jei nepatinka situacija – būtinai pritrumpink!
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Kaštonas wrote:Tai jei granatai išstypę, nereiškia, kad kamienai jų ploni. Pritrumpinęs galbūt pamatysi visai kita vaizdą, o aš šiems niekada nebuvau leidęs išstypti, bet po šio sezono jie tikrai tokie bus, nes per vasaros augimo sezoną užsiaugins kokius metrinius ūglius. :D O šiaip jei nepatinka situacija – būtinai pritrumpink!
Situacija tik tokia jei trumpinsiu neliks nei vieno lapo. Baisu kad tai nebūtų pragaištinga granatams :/ ar spės išsidaiginti naujas šakeles, su naujais lapais ir nenudžius iki tol... yra jau taip buvę su citrina berods.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Nežinau kokia situacija su tavo granatais, bet gal pavyktų pritrumpinti viršūnėse paliekant po 2-3 lapelius. O kai jau apačioje jie prileistų naujų ūglių – sutrumpintum dar labiau. Bent jau aš visada stengiuosi daryti būtent taip. Be to, jei matai, kad yra pumpurai apačioje tai tikimybė, kad medelis išsprogs dar didesnė. Genint visada reikia atkreipti dėmesį į pumpurų užuomazgas, nes taip galima numatyti medelio augimą.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Kiek pastebėjau, tai paprastieji granatai kažkaip mėgsta išsprogti tik viršūnėje (bent jau pas mane jie elgiasi taip), ir iš ilgos rykštės dar didesne rykšte užaugti.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Na pas mane taip pat panaši situacija, tik tiek, kad gal aš juos anksti nutrumpinau, todėl ir atrodo jie šiek tiek kitaip. Bet turime pripažinti, kad jų regeneracija ir atžėlimas yra ypatingai geras ir spartus, todėl jau turint formuojamą bonsai medelį genėti tektų jį labai dažnai jei būtų išsikeltas siekis išlaikyti jį jau esančioje pozicijoje.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Na, jeigu granato regeneracija tikrai gera, tai tikrai laisvai galima nukirpti kokį stiebą 10 cm aukštyje, nepaliekant lapijos, o atželtų tikrai tinkamiau, o ūglių augimo "nepaleidus" būtų galima ir kompaktišką medelį suformuoti.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Skirpstas wrote:Na, jeigu granato regeneracija tikrai gera, tai tikrai laisvai galima nukirpti kokį stiebą 10 cm aukštyje, nepaliekant lapijos, o atželtų tikrai tinkamiau, o ūglių augimo "nepaleidus" būtų galima ir kompaktišką medelį suformuoti.
Tai skirpstai, kuris pirmas atliks šį eksperimentą? :D tu ar aš... :P
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Tam reikalui gerai turėti bent keletą medelių. Dėl tos priežasties ir pas mane jų visų aukštis ganėtinai skirtingas. :D
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Manau kad su vienu iš savo turimų trijų ir atliksiu kapitalinį genėjimą :) gal net su silpniausiu. O po to jau pasimačius kaip jam sekasi, tą patį galbūt atliksiu ir su kitais.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Padarysiu tai kurį vakarą, nes savaitgalį pas mane buvo visai kiti planai. O granatmedžio sutrumpinimo darbų nuotraukos tikrai bus padarytos ir pasidalintos.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Na ką, pradėjau nuo storiausio, labiausiai ištįsusio granato. Nugenėta drastiškai, bet pavarčius archyvus šie granatai panašiai buvo nugenėti ir prieš nepilnų porą metų. Klausimas ar derėtų uždengti celofaniniu maišeliu? nes kiek yra tekę tai vis pelydavo nors ir vėdinimui skylių būdavo, o galiausiai ir negelbėdavo šis būdas. Na reikia tikėtis jog išsprogs nauji pumpurai neužilgo, bus galima gal vasaros eigoje ir kažkaip įdomiau paformuoti. Ir taip... ten vielų rėžiai.. kurie tikiuosi su laiku dings :)

p.s. visas nukirptas šakeles sumerkiau į vandenį gal paleis šaknis... tuomet į žemę susodinčiau. Tik klausimas dėl to pačio celofaninio maišelio...?
2015-03-30 19.35.44.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Dabar tai panašu į gazelės ragus. Kai jie atžels - bus šluota dviem kotais. Kokia nors vizija yra?
Nes šiaip su vienstiebiu granatu daug terlionės. Jis periodiškai mėgsta paleist keletą stiprių ūglių, taip išdarkydamas visą vainiką, nes likusi jo dalis ima prasčiau augti. Matyt visos jėgos į tuos ūglius metamos.
Tai jei su vienstiebiu keblu, tai su dvistiebiu - dar kebliau.
Aš kažkaip bandyčiau tuos kamienus "išskleisti" į priešingas puses labiau, kad kampas tarp jų būtų didesnis.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Nu va, po genėjimo neatrodo jau tokie išstypę. (y) :D

Randai manau tai liks visam laikui, tik už kokių 3 metų nelabai suprasi, kad ten jie buvo, bus tiesiog sutrūkinėjusi ir ruplėta žievė. Bent jau aš taip manau. anksčiau ar vėliau manau užsinorėsi pašalinti kažkurį iš dviejų stiebų, nebent sugalvosi formuoti netipinį "bonsai". Tiesiog medelį savo malonumui kuris labai tolimoje ateityje galbūt net subrandins kokį vaisių. Žodžiu, sprendimas šiuo atveju tavo.

Dėl šakelių tai be specialių hormonų nemanau, kad jie paleis šaknis. Be to, daug geresnis variantas būtų juos sukišti į durpes ir uždengti kokiais stiklainiais. Šis būdas tikrai pasitvirtina, nes taip būtų palaikoma pastovi drėgmė ir mikroklimatas. O jei tu tiesiog juos sumerkei, tai kamienas gaus vandens, o likusi šakelių dalis bus sausame kambario ore, todėl išleisti šaknis bus dar sunkiau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Labai geras pastebėjimas, nes pradžioje granatai tikrai auga gražiai vienodai ir šakojasi vienodai, bet po metų ar net pirmų metų pabaigoje taip viskas apsiverčia ir būna taip, kaip Kėnis sakė:
Kėnis wrote:Dabar tai panašu į gazelės ragus. Kai jie atžels - bus šluota dviem kotais. Kokia nors vizija yra?
Nes šiaip su vienstiebiu granatu daug terlionės. Jis periodiškai mėgsta paleist keletą stiprių ūglių, taip išdarkydamas visą vainiką, nes likusi jo dalis ima prasčiau augti. Matyt visos jėgos į tuos ūglius metamos.
Granatų formavimas reikalauja greito persiorientavimo pagal medelio augimo pasikeitimą, arba reikia mokėti "pristabdyti" ūglius, keičiančius numatytą medelio viziją.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Užpernai savo vyriausią granatą buvau sutvarkęs. Skeletinės šakos buvo taip, kaip norėjau, beliko tik smulkmės užsiaugint. Pernai jis man "įtaisė ragus", labai greitai užsiauginęs po antrą skeletinių šakų aukštą. Buvau jį šiltnamio kampe pastatęs, tai apsiribodavau laistymu. Atrodė auga tas vainikas sau, didėja. Vešlus toks. O kai rudeniop lapai praretėjo, pamačiau, kad ten visiška betvarkė pasidarius. Šiemet vėl, manau, kai sutvarkysiu, bus kaip noriu. Kitąmet - vėl "ragai" :D
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Toks jau tas granatas. Gal dėl šių priežasčių juos apsimoka auginti kiek didesnių gabaritų, kad ta betvarkė tarp šakų neatrodytų taip baisiai. Be to, jei paprastieji granatai praėjus kokiems 15-20 m. pražys, tai jiems tikrai prireiks jėgų užauginti ir subrandinti vaisius, nes bent jau aš tokių tikrai kada nors norėčiau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Kažkaip skeptiškai nuteikė tas "didesnių gabaritų" variantas, kadangi visų pirma, tokiam atvejui jau palangės erdvės tirai gali neužtekti, nebent tai kokio senamiesčio namo palangė, kurios plotis 0,5 m pločio.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Pagaliau ir aš persodinau savo "nana" granatą. Kadangi su Skirpsto "nana" granatu jie praktiškai broliai, tai ir situacija pas mane buvo labai panaši. Gražus, tolygiai pasiskirstęs šaknynas. Pritrumpinti teko vos keletą ilgesnių šaknelių. Pasodinau į tą patį vazoną, nes didesnio imti neapsimokėjo. Jam vietos šiems metams jame pilnai užteks, o ir pervežti augalą su mažesniu vazonu yra daug paprasčiau. Prieš persodinimą nukirpau visas ūglių viršūnes ir vieną užmegztą žiedą viršūnėje. Naudojau akadamos, ceolito, durpių ir lapinės žemės mišinį. Persodinau vakar, bet kažkokių pokyčių medelis nerodo, todėl manau, kad viskas bus gerai. Kaip laikosi jūsiškiai, Skirpstai, Kėni?
Post Reply