Žiemojimas

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Žiemojimas

Post by Kėnis »

Turbūt dabar ta tema aktualiausia. Nežinau, kiek tikslinga ją skirstyti į kelias ("Žiemojimas šiltose patalpose", "Žiemojimas vėsiose patalpose", "Žiemojimas lauke"). Greitu laiku pasistengsiu įkelt bazinę informaciją (yra ir straipsnių BonsaiVilnius.lt svetainėje), nuotraukas. O kol kas tiesiog atidarau temą (tai vadinasi naujo forumo užpildymu arba "įkrovimu") :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Spalio pabaiga - prieš sunešimą į šiltnamį
ziemojimas_pries_sunesima_i_siltnami.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Ir pagaliau ten, kur pasiliks iki pavasario - šiltnamy
Didžioji dauguma prikasti
bonsai_siltnamy2012.JPG
Kai kurie palikti virš žemės paviršiaus
bonsai_siltnamy2012-2.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Šiandien šiek tiek pakasėjau sniego į šiltnamį. Čia tam atvejui, kad atšilus nereikėtų galvoti apie substrato drėgmę. Šylantis substratas, tirpstantis sniegas.
pasnigo.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Kaip bebūtų keista, garaže laikantis +1-2C temperatūrai, prie lango stovintys vazonai su medeliais vis gi įšąla. Kadangi substratas nėra labai drėgnas, tai tas įšalas gana "purus", bet vis gi įšalas
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

o guobos vis dar su lapais??
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Taip. Vis dar su jais.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Laikantiems japoniškus (ir kitus) klevus rūsiuose, į kuriuos patenka bent nedidelė dalis šviesos, siūlyčiau pasitikrinti medžius. Kad ir kaip bebūtų šalta lauke, dienos ilgumas perkopė vienuoliką valandų. O paskutinės dienos gana saulėtos. Kad taip neaptikus medžių išsprogusių...
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Žiemojimas

Post by BonsaiSodas »

Mes medelius laikome garaže, pušys žiemoja lauke.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Taigi, mano pušaitės lygir be jokių trikdžių sulaukė pavasario. Jos, kaip matosi nuotraukose, buvo įkastos atvirame grunte. Taip pat, apdengtos eglišakėmis.
Attachments
DSC_0457 (600x800).jpg
DSC_0455 (600x800).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Vilniuje ir apylinkėse šiąnakt - pirmoji šalna. Ir stiproka. Sinoptikai nieko gero ir toliau nežada, o komunalininkai gąsdina ankstesniu šildymo įjungimo ir nuostoliais piniginei. Ta proga pradėjau kasmetinę rokiruotę: žiemojantys namie keliauja iš šiltnamio į namus, žiemojantys lauke - iš lauko į šiltnamį. Tiesa, įvykdžiau tik pirmą etapą - žiemojantys lauke kol kas dar į šiltnamį nekeliauja.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Na va, taip visada - lauki lauki tos žiemos, o ji kaip neateina, taip neateina. Tik vieną šalną apturėjom. Nepaisant to, klevai nuraudo fantastiškai. Ir tie, kurie buvo žali, ir geltoni. Dabar visų lapai purpuriniai raudoni patapo. Na, išskyrus paprastojo klevo. Jie šiemet į geltonumą linkę.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Įsivaizduoju, tą jausmą, kai prieni prie medžio kaip ir kasdieną, ir išvysti jį kiek kitokį. Atiduodantį "materealiai" tarsi skolą už kasdienį rūpsetį...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Na taip, skolą jie atiduoda su kaupu paberdami krintančių lapų saujon. Nieko nepadarysi - tokia jau "valiuta" :) O šiaip tai šiemet tikrai išsitęsęs tas ėjimo miegot laikotarpis: šalnų būta simboliškai, stipraus lietaus taip pat, šlabdribos dar nematėm. Lapai laikosi kaip pririšti. Kažkaip tokiu metu jau nebegalvodavau labai apie medelių laistymą, nes tą darbą puikiai atlikdavo tiek rūkai, tiek rudeniniai lietūs. O va ir kad ir šiandien - gerai kad patikrinau. Šį rudenį lietumi nelabai galima pasitikėti.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Panašu, kad dar mūsų laukia "Bobų vasara" tad dar apie medžių pergabenimą į žiemojimo vietas galima tik pasvarstyti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Tikrai atrodo, kad tas ruduo niekada nesibaigs :) Nepaisant to, medžiai mano jau žiemojimo vietoje.
prikasimas, spalio 26, 2013.JPG
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Na taip. Ruduo dar kažkoks užsistagnavęs. Vakar dieną pas mane pavėsy +16C. Bet ką gali žinot kada gali jis įsivažiuot.
Puikiai pasidarbuota. Atrodo, kaip tikra giria pas tave šiltnamy. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Kažkaip yra tokia tendencija, kad jų daugėja :)

Apie sąlygas, manau, rašyt neverta. Šiltnamis, su pradarytais viršlangiais, t.y. prapučiamas. Vėjo medžių lygmeny nėra, tačiau oras juda. Temperatūra nesaulėtą dieną ir nakčia tokia pati kaip lauke, saulėtą - plius keli laipsniai. Dar reikės papildomai ties medžiais pakalkint stiklą, taip apsaugant nuo tiesioginių saulės spindulių.

Būtų įdomu sužinot, kaip medžiai ilsisi ar ruošiami poilsiui pas kitus. Ne visi gi turim bonsų sodus įsirengę, tai "gudrumais" kaip kas sukasi iš padėties pasidalinti nepakenktų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Žiemojimas

Post by Giedrius »

Įsisuksiu ir aš į diskusiją :)

Daugėja visko ir pas mane, tai tampa liga... Kadangi esu visiškai naujokas, tai pas mane tik pirmieji eksperimentai ruošiasi žiemai (pora ąžuoliukų)
2013-10-27 13.44.38.jpg
Taigi norėčiau ir aš sulaukti patarimų kaip galėčiau apsaugoti nuo šalčio žiemos metu, ar kažkaip apvynioti vazonus, nes įkast į žemė kaip tai padarė Kėnis savo šiltnamyje neturiu galimybės. Balkone bus tikrai ne daugiau 2 laipsniais ~ šilčiau nei lauke.
Post Reply