Nuostoliai

Ligos, negalavimai...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Atrodo lyg stirnos pro obelį prasisukusios būtų, bet tai padarė šuo. Supratau kaip užuominą, kad niežti dantenos ir reik nupirkt kokių sausgyslinių graužiamųjų žaislų.
Pirma pavasario diena 2015-03-01_07.jpg
Teko ir daugiau atlikt auklėjamųjų garsinių procedūrų, nes per žiemą užsimiršo ir draudimai prie bonsų nekišt nei nosies, nei dantų, nei letenų.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Persodinimo maratono metu įdėmiai apžiūrimas kiekvienas medis. Taigi, ima aiškėti žiemos nuostoliai. Ir galiu pasidžiaugti, jie tikrai menki. Turbūt brangiausias - skilęs iš Bonsai Sodas pirktas šešiakampis didelis vazonas. Medžiai žiemą atlaikė gerai. Reanimuotina tik smulkiadantė vyšnia (sakura). Visiškai nudžiuvo svyruoklinis gluosnis. Bet didelis medis auga prie kūdros, taigi, ne sunku bus jį vėl pasidauginti po eilinio genėjimo. Be to, jis buvo su 2/3 atidengtos medienos, ir matyt įsimetė grybas, kuris per kelis metus medį ir "sutvarkė". Taip pat teko nebeįžvelgti perspektyvos vienoje koloninėje obelyje, kurią buvo apnikę skydamariai, ir kuri vis prastėjo ir prastėjo kelis paskutinius metus. Persodinant paaiškėjo, kad ji visiškai neturi smulkaus šaknyno, tik dvi papuvusias storas šaknis. Taigi, pavasarį pradedam su trim dekoratyvinėm malkom :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Taigi, galutinai nuostolius suskaičiavus, dar prisideda:
* visi margažievio klevo sėjinukai nušalo, po persodinimo per anksti išnešus laukan.
* dar vienas gluosnis. Kažkodėl pradedu manyt, kad žiemot lauke po atviru dangum jiems geriau nei šiltnamy. Nors šiaip, kodėl neišsprogo antrasis (nuotraukoj), man visiška paslaptis.
* viena jauna trešnė.
* plaštakinis klevas 'Shinshigashira'. Vis tik man nepavyko su juo susitarti. Tiksliau pradėjau per vėlai. Reikėjo jį persodint iškart vos atsivežus ir įtarus negeroves praėjusį pavasarį.
* robinija/akacija - taip ir liko neaišku, kas ten iš tikrųjų.
2015-05-16_0527.JPG
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Nuostoliai

Post by Kaštonas »

Pas mane atrodo, kad visi sėkmingai peržiemojo. Tik dar dėl šiais metais parsivežtų pušų neaišku. Pasimatys, kaip ir kalbėjom, viskas žiemą.

Gražiai tas gluosniukas nudžiuvo. Be to, keista, nes čia gluosnis. :D pas mane bonsai darže jie kaip piktžolės auga. Kitais metais ir man reiks daryti atranką. Pasiliksiu kokius 3 ir visam gyvenimui užteks.

Tik 'Shinshigashira' klevo gaila... Tikrai geras egzempliorius buvo...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Tos veislės klevą jau turiu naują, ir napalyginamai geresnį, žydintį... bet senojo tikrai gaila.
O tas antrasis gluosnis ir yra viena iš tavo "piktžolių" jau du metus sėkmingai pas mane augusių. Tai vai toks "nepiktžoliškas" elgesys šį pavasarį kurį laiką bus man mįslė...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Nuostolių jau būta senokai. Čia kažkas turbūt nuo streso. Nemažas ąžuoliukas, auga du metus be problemų. Pirmadienį dar buvo žalut žalutėlis, trečiadienį stipriai ėmė gelst lapai, šeštadienio vakare vaizdelis toks.
1sokas.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Nuostoliai

Post by Kėnis »

Kasmetinis ritualas. Per praėjusius metus nudžiuvę medžiai per žiemos šalčius virsta pelenais. Ir vėl keliauja į Gamtos ratą...
20180228_100910.jpg
Post Reply