Tiesinis šlifuoklis

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Šiandien Vilniuje, Banginio Senukuose už 40 EUR susišlaviau 9 frezas įvairių formų, dydžių ir prekinių ženklų. Pakuotės kaina - 5-12 EUR, priklausomai nuo gamintojo ir vienetų skaičiaus pakuotėje. Pvz., viena gali kainuot tuos pačius 11, ir trys. Tendencijų neieškojau. Tiesiog išsirinkau ko mano manymu reikia ir viskas. Kai ko neradau, tai bus dar ko paieškoti. Gamintojai Dremel ir Peter Bauch. Nuotraukas gal vėliau, darbiniam procese.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Ne per seniausiai ir aš nusipirkau vieną frezą per el. parduotuvę, sumokėjau 4,55 EUR. O pati freza atrodo taip:
s-l140.jpg
s-l140.jpg (1.61 KiB) Viewed 7419 times
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Nors tiesiniu šlifuokliu dažniausiai tvarkoma negyva mediena, bet galima sutvarkyti ir ligų pažeistas sunkiai kitais įrankiais sutvarkomas žaizdas. Vienas atvejis "prieš ir po" - įstrižas kelmelis su įsimetusiu grybeliu ant šoninės klevo šakos.
2015-01-20_185.jpg
2015-01-20_196.jpg
Ir dar šiek tiek pastebėjimų:
Skil šlifuoklio komplektas yra gerokai adaptyvesnis adapterių ir frezų atžvilgiu nei Dremel.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kaštonas »

Bet manyčiau teks kurį laiką palaukti kol kamštinio klevo kalius susilygins su žieve. Juk iškart ataugęs tikrai jis neatrodys, kaip aplink esanti žievė.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Kalius pakraščiais jau buvo pradėjęs formuotis. Tai juvelyriškai keliose vietose buvo pažeistas, kad suintensyvinti šį procesą. Ir viskas išvalyta iki sveikos medienos. Plaštakiniai klevai (kaip turbūt ir visi klevai) yra jautrūs medienos grybeliams. Tai vakarykščio užsiėmimo tikslas ir buvo tas pažeistas vietas išvalyt, sutept, kad toliau infekcija neplistų. Nuotraukų bus ir daugiau, bet žaizdų temoje ir kai jas susisteminsiu "prieš ir po" principu. O kaip tos žaizdos gis ir kas dar bus/buvo pastebėta su tais klevais - temoje pas klevus. Bet eilinį kartą įsitikinau - medžio sveikatos priežiūra tikrai nėra paskutinis reikalas.

Grįžtant prie tiesinių šlifuoklių, tai Dremel komplektas man pasirodė kiek neišbaigtas. Yra daugiau drožybos darbams skirtų frezų ir priedų rinkinukas, bet adapteriai, skirti skirtingo skersmens frezoms įtvirtinti, neapgalvoti - jų tėra vienas komplekte. Taigi, negalėjau visų frezų išbandyti. O Skil šlifuoklio komplekte tų adapterių yra visas pulkas.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Benaršydamas internetinėse platybėse, radau tai, kas Dremel tiesinį šlifuoklį galėtų paversti tikrai adaptyvesnį.
Va, štai toks adapteris:
Dremel_103.jpg
Dremel_103.jpg (5.16 KiB) Viewed 7401 times
Su šiuo daiktu Dremel gali aplenkti Skil savo funkcionalumu, tačiau gaila, kad tai vėl papildomos išlaidos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Aš už tas išlaidas, nors gal ir pigiau būtų susirinkti Dremel įmovų komplektą. Kur jį radai, gal nuorodą įkeltum?
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėkštas »

Atrodo patikimai, metalinis, nedidelis, jeigu ir kaina padori, tai aplamai fantastika
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Svarbiausia tai turbūt lengvai keičiamas vidinis skersmuo. Eisim ieškot.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Tokį adapterį mačiau ir Vilniaus "Senukuose" (PC "Banginis"). Tačiau vakar peržiūrėdamas prie Dremel tiesinio šlifuoklio esantį kompaktinį diską, radau katalogą, kuriame, mano paminėto, adapterio charakteristika nesužavėjo, kadangi į jį galima įdėti frezavimo galvutes, kurių kotelio storis nuo 0,4 iki 3,2 mm. Standartinės Dremel frezos ir yra 3,2 mm, tai šis adapteris būtų efektyvus tik tuo, kad galima greičiau pakeisti frezavimo antgalius.

Tikiuosi, kad tikrai kažko nesupainiojau ir nepaleidau čia anties. Vėliau dar pasitikslinsiu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Taigi, prieš tai rašytoje žinutėje, tikrai informacija teisinga.
Tiesa, dar per eBay už 8,61 EUR nusipirkau stovą tiesiniam šlifuokliui.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Galėtum ir nuoroda pasidalinti ;) Pats matei, per paskutinius susitikimus - po du šlifuoklius ant vieno stovo teko kabint. Ar greit atsiuntė?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Stovas dar vis keliauja. Turėtų mane pasiekti tik vasario-kovo pabaigoje. Sakyčiau ilgas laiko tarpas, o čia .
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Galų gale atėjo šventė ir į mano kiemą - atkeliavo stovas tiesiniam šlifuokliui.
100_3679.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Sveikinimai! Nebereikė tris ant vieno sukabinus stumdytis :)
Ir kodėl tokių daiktų negali tiesiog į pakuotę įdėti? Toks elementarus daiktas. Nei jis kainą pakeltų, nei pakuotę apsunkintų, o patogumo atžvilgiu labai praverčia.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Dėkui už sveikinimą. Tikrai jau taip, išpakavus iš siuntimo pakuotės, pirma mintis ir atėjo: "O kur man jį dabar nešioti reiks?". Tai teks dabar ta linkme sukti galvą.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Na taip, pamiršau, kad 4000-tinis Dremel'is prie 3000-tinį turi dar vieną privalumą apart galią - krepšį, kuriame dar daug kas telpa. Bet problemos sprendimas paprastas. Kad ir "Armijai ir civiliams" - tikrai yra pasirinkimas visokių "tašyčių". O tie plastikiniai dėklai man visada atrodė "laisvę varžantys".
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Tai pasikuitus namuose ir be papildomų išlaidų būtų galima apsieiti, nes toks krepšys nebūtų kuo nors ypatingas. Plastmasiniai dėklai turi savo pliusų tuo atveju, jeigu viskas tinkamai sukomplektuota ir nereikia prisipirkti dar ko nors, tai tikrai juose viskas gražiai susideda, tik gal ne visada taupiai erdvės atžvilgiu, nes koks paprastas dėklas - kompaktiškesnis.
Post Reply