Fuksija - Fuchsia

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Fuksija - Fuchsia

Post by Kėnis »

pas mus auginama kaip kambarinis augalas. Dažniausiai tai sumedėjęs ir neilgaamžis krūmas, tačiau bonsams formuoti naudojamas, ir pasiekiami visai neblogi

Kai kurios rūšys, tiesa pridengtos, gali peržiemoti net gi pas mus, pvz.,

Keletas vaizdų iįš Amsterdamo botanikos sodo - lauke auginami magelaninės fuksijos krūmai (amžius - iki 10 metų)
2014-11-11_151.jpg
2014-11-11_150.jpg
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Giedrius »

Prieš metus matant būtent šį augalą, auginama namie susimasčiau kad visai smagiai augtų formuojamas kaip bonsas. Tik neteko niekur matyti pirkti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Kėnis »

Fuksijų daigų būna labai pigiai po kelis litus pavasariais Ermitaže ir kitose didelėse prekybos augalais aikštelėse. Ieškoti reikia ne žydinčių augalų vazonuose, o prie sodinukų. Parduodami įšaknydinti ūgliai, kokių 5 cm aukščio. Po kelių mėnesių iš jų išauga žydintis augalas. Taigi, dairykis prie begonijų, sprigių, pelargonijų daigų ankstyvą pavasarį. Mes jau kelis metus perkam, o rudenį išmetam, nes per žiemą taip suvargsta, kad kitais metais neapsimoka reanimuot.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Kaštonas »

Apie šį augalą kalbėdamas kaip apie neilgaamžį, kokį maždaug amžiaus limitą turi galvoje? Nes jei tai kokie 5 ar 10 metų, tai galbūt net prasidėti neverta...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Kėnis »

Aš negaliu komentuot labai amžiaus iš patirties, nes pas mane fuksijos daugiau trijų metų netempdavo. Joms labai kritinė žiema. Oras šiltas, o šviesos stygius šiuos augalus tiesiog žudo (turbūt labiausiai iš mano kažkada visų augintų). Išeitį galvojau būsiu radęs kai palikdavau žiemot rūsyje. Kai jau naktimis orai ties 0C priartėdavo, tempdavau rūsin maksimaliai apkarpęs. Jos tada numesdavo lapų likučius ir maždaug kas antra pavasario sulaukdavo. Tos, kurios nesulaukdavo, spėju būdavo perlaistytos, nes reik laikyt posausiai, bet ne sausai. O aš persistengavau.

Kadangi žiemai rūsin nešant smulkios šakelės neišgyvena, augalas atželinėja vėl iš naujo. Jei augini balkone kaip svyrantį, tai gerai - kuo senesnė, tuo vešlesnis kupstas. Bet formuojant bonsą reikia vainiką perdarinėt iš naujo. Tas neužtrunka, bet kitos nei šluotinis stilius nelabai man gaudavosi. Na, tiesą sakant, ten į bonsus išvis nelabai kas buvo panašu.

O šiaip apie šiuos augalus esu girdėjęs, kad paauginami keletą metų ir jiems kas nors vis nutinka per žiemą - tai sudžiūna, tai supūna, tai auga bepaliovos ir išsenka, tapdami kažkokiu nesusipratimu. Taigi, kažkokių duomenų apie ilgaamžiškumą pas mus manau nepavyks rast. O nuotraukose tai galima jų rasti visai atrodančių garbingo amžiaus. Tik nemanau, kad tas amžius dešimtmetį viršytų.

Matyt reiktų žiemą užtikrint ryškų apšvietimą ir augint kiaurus metus. Čia panašiai kaip su bonsais iš paprikos :) Galima pasižaist metus kitus parodant kad "tai - įmanoma" :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Skirpstas »

Pasižiūrėjus fuksijos bonsai tikrai gražūs, tačiau kažkaip nekildavo noras iš jų formuoti savo bonsai. Pasiskaičius tokius patyrimus su jomis iš viso atgrasumas kilo. Na, bet susikūrus tikrai tas žiemos idealias sąlygas su papildomu apšvietimu būtų galima mėginti kažką iš tų fuksijų suformuoti tinkamo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Kėnis »

Tikrai tikslo atbaidyt neturiu, tiesiog - kritiškai vertinti savo galimybes siekiant rezultatyvumo.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Fuksija - Fuchsia

Post by Kaštonas »

Kėni, juk kartais prasmingas būna pats procesas, o ne siekiamas tikslas. Juk visada galima žaistis su tokiais augaliukais. ;)

O šiaip jau tai aš taip pat su tokiu augalu neprasidėčiau. Bent jau man reikia ilgaamžių ir ištvermingų bonsų. Bent jau aš savo išvadas jau tikrai padariau.
Post Reply