Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Ligos, negalavimai...
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kėnis »

Asiūlkių ištrauka
Ina wrote:...neserga keršąja kandele (kaštonas), purškiu ir laistau asiūklių žolės ištrauka, tai stiprina augalo ląsteles.
Skirpstas wrote:O kas kiek laiko tuo asiūklių ištrauka reikia laistyti?
Ina wrote:Asiūklių ištrauka laistau kartą per mėnesį.
Kėnis wrote:Mane asiūklių ištraukos receptas sudomino. Koks ąsiūklis (iš kur rinktas)?
Jei ištrauka, vadinasi, užpilama karštu ar šaltu vandeniu, palaukiama, nupilama ir laistoma. Turbūt svarbu proporcijos, kiek ko imti? Nes asiūkliais vargu ar galima augalus nudeginti.
Galvoju, ko ten tuose asiūkliuose gali būt, kad kandelėms tai nepatinka? Silicio, žinau, daug. Bet ar jis čia reikšmingas, negaliu pasakyt.
Skirpstas wrote:Mane asiūklių trauktinė irgi suintrigavo, tačiau nenorėjau išsiduoti :) Nors kiek žinau, tai tokių liaudiškų receptų yra ne vienas...
Ina wrote:Asiūklius ruošiu iš akies: 10 l kibią asiūklių užpilu šaltu vandeniu, uždengiu ir pavėsyje laikau apie 2 sav. Po to skiedžiu 2 litrus ištraukos 5 litrais vandens ir laistau augalus.
Galima purkšti ąžuolus nuo miltligės.
Nežinau ar čia asiūklio nauda, bet kaštonas auga sveikas. Kas liečia receptų su žoliniais augalais internetas visagalis.
Kėnis wrote:O asiūkliai renkami iš pievos, pelkės, miške, ar nesvarbu?
Ina wrote:Manau kad nesvarbu iš kur na žinoma ne iš pakelių. Aš renku prie ežero pakrantės.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kaštonas »

Įdomi tema.

Nagi, klokit, kokių paslapčių žino jūsų bobutės... :D

O jeigu rimtai, tai bent jau aš šia tema nežinau nieko. Bet tikrai bus įdomu išgirsti kitų pasakojimus ir patarimus.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Skirpstas »

Kaštone, jau vieną patarimą tikrai žinai ir jis yra aprašytas aukščiau, tad jau gali išbandyti šį receptą. :)

Vargu ar kas mėgina bonsai medeliu paversti serbentą, bet nuo jų lapų "raukšlėjimąsi" kovojama muilinu vandeniu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kėnis »

Aš iš liaudiškų apsaugos priemonių esu naudojęs turbūt tik pamuiles, pelenus ir dilgėlių ištauką. Pelenai lieka pelenais - niekada nepakenks nuo miltligių ar tiesiog kaip dezinfekuojanti priemonė ant substrato šarmingesnį dirbožemį mėgstantiems augalams. O pamuile pakeitė Aphisolis, dilgėlių ištrauką - geležies sulfatas ir azotinės trąšos.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Skirpstas »

Liaudiškus augalų apsaugos priemonių receptus yra linkę naudoti ekologiškų pažiūrų ir/arba pinigus taupantys žmonės. Ir viena, ir kita nėra blogai, o ką naudoti kiekvienas laisvas rinktis pats, o sava patirtimi pasidalinti irgi gerai.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Giedrius »

Po patirties su dilgėlių nuoviru, manau nebemėginsiu šios egzotikos, kvapas "neišpasakytas" ypač po kelių dienų ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kėnis »

Na, atsiprašau, pasakysiu tą seną nuo studijų laikų biologams, medikams studentams dėstytojų kartais pasakomą posakį: "š... nesmirdi, š... tik turi š... kvapą" :) Tai jei šį posakį pavyksta praktiškai įgyvendint, tai jokių problemų nekyla. Bet tai dilgėlių nuoviras toks pats kaip ir visų kitų žolių - nieko ypatingo, nebent spėja parūgti. Taigi dilgėlių sriuba - vitaminų šaltinis, o tai tas pats nuoviras, tik su bulvėm ir nenukoštas.

O liaudiškos priemonės uždarose patalpose šiaip, teisingai, vartotinos apgalvotai galimų kvapų atžvilgiu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Skirpstas »

O kuo skiriasi asiūklių nuo dilgėlių ištraukų pasigaminimas?
Tai jau tikrai taip, tokių liaudiškų "peceptukų" uždarose patalpose nepanaudosi dėl nosims nemalonių kvapų. Be to, juk liaudiškos priemonės naudojamos nuo seno ir taikytinos daugiau lauko augalams nei namuose, kadangi nuo derliaus priklausydavo gausių šeimų pramitimas. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kėnis »

Ištrauka - kai tam tikra dalis kažkokios augalinės (ar gyvūninės) medžiagos užpilama vandeniu ar kitu skysčiu (spiritu, jei tai spiritinė ištrauka), nesvarbu, karštu ar net gi verdančiu, ir po kiek laiko nukošiama ir gautas tirpalas naudojamas kažkam.

Nuoviras, tai kai taip pat užpilama, bet prieš nukošiant kažkurį laiką pavirinama.

Distiliatas - kai tirpalas virinamas kad stipriai garuotų, o išsiskyrę garai judėdami pro vėsesnę aplinką, susikoncentruotų atgal į kitokios sudėties tirpalą.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Giedrius »

Tai va pas mane nuoviras buvo, ir jis tą kvapą, apie kurį rašiau, įgavo po keleto dienų, t.y. spėjo parūgti uch kvapelis buvo :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kaštonas »

Kėni, nuoviro ir ištraukos naudojimą medžių auginimę aš dar galiu suvokti. Kaip ir sakei, tokiu būdu galima pasigaminti "vitaminų bombą". Bet kur šioje situacijoje galima naudoti distiliavimą? Ar ši sąvoka buvo pateikta kaip pavyzdys?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Liaudiškos augalų apsaugos priemonės

Post by Kėnis »

Pvz., HB101 preparašas yra eterinių aliejų silpnas tirpalas. Eteriniai aliejai gaunami įvairiais distiliacijos metodais. Bet tai jau ne namų darbams :)
Post Reply