Skiepijimas

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skiepijimas

Post by Kaštonas »

Tų būdų kaip įksiepyti šaką yra tikrai nemažai ir vis toliau besidomint pavyksta atrasti vis naujų. Čia buvo vienas iš jų. Jau aptarėme būdus, kai labai panašus rezultatas pasiekiamas medyje pragrežiant skylę. Čia panašus variantas, tik gal kiek paprastesnsis.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skiepijimas

Post by Kėnis »

Paprastas skiepijimo priglaudimu variantas. Šiame filmuke pateikiamas labai paprastai. man net keistai pasirodė, kad pjūvis daromas pjūkleliu ir yra tarsi plėštinė žaizda. Paprastai skiepijimo įrankiai yra labai aštrūs. Bent koks susiglaudimo vietoje nušerpetojimas, padžiuvimas, atsisluoksniavimas didina skiepijimo nesėkmės tikimybę.

Ta proga įkelsiu nuotraukas vieno kamieninio skiepijimo varianto. Turbūt šis medis yra prie seniausių skiepytų medžių Europoje. Tai - Fraxinus ornus įskiepytas į F. excelsior. Medžiui apie 100 metų.
2014-11-11_143.jpg
2014-11-11_145.jpg
2014-11-11_139.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skiepijimas

Post by Skirpstas »

Man tai tame filmuke užkliuvo to įskiepio pritvirtinimo būdas kažkokia į gumą panašia medžiaga ir viela.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skiepijimas

Post by Kėnis »

Gal praleidau, bet nepamačiau, kad kažkuo patepama.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skiepijimas

Post by Kaštonas »

Kėni, tavo pateiktas pavyzdys tikrai neįtikėtinas. Labai dažnai po skiepijimo kylo problemų dėl įskiepio ir poskiepio augimų skirtumų, bet šiuo atveju abu jie auga tolygiai. Tikrai puikiai atliktas darbas. Be to, puikiai parinktos ir rūšys, nes abi "dalys" puikiai sutaria.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Skiepijimas

Post by Skirpstas »

Kėnis wrote:Gal praleidau, bet nepamačiau, kad kažkuo patepama.
Maniau, kad aš kažką praleidau ir nepastebėjau, bet pasirodo ne vienas aš čia toks :) Man atrodo, kad ten ne viskas parodyta, nes gali visko būti, kad po pjūvio pjūkleliu buvo kruopščiai pašalinti medienos pašerpetojimai, o ir tepti kažkuo tikrai turėjo, nes kaip kitaip gerai skiepas su poskiepiu suaugs? (retorinis klausimas).
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skiepijimas

Post by Kėnis »

Kaštonas wrote:... dažnai po skiepijimo kyla problemų dėl įskiepio ir poskiepio augimų skirtumų, bet šiuo atveju abu jie auga tolygiai. Tikrai puikiai atliktas darbas. Be to, puikiai parinktos ir rūšys, nes abi "dalys" puikiai sutaria.
Uosis į uosį :) Na, poskiepis bando pralenkt įskiepį šiek tiek storiu. Bet per šimtą metų toks "nesusikalbėjimas" manau atleistinas.
Skirpstas wrote:Man atrodo, kad ten ne viskas parodyta...
Taip ir man pasirodė, kad kažkas praleista. Padarant griovelį pjūkleliu ir glaudžiant su visais šerpetojimais, ir dar niekuo neužtepant... Pažeistas ne vienas skiepijimo principas: (1) kuo geresnis abiejų dalių susiglaudimas, (2) po skiepijimo - maksimalus žaizdos apsaugojimas nuo džiuvimo. Na, žinoma, įskiepio šakelė yra auganti, neatkirpta, tai vandens ir maisto medžiagų gauna.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Skiepijimas

Post by Kaštonas »

O aš manau, kad kažkokie tepalai čia nebuvo naudojami. Juk siekiama šakelę priauginti ir sulieti su kamienu. Užtenka ją įkišti į kamieną ir laukti, kol tai įvyks. Šakelė greitai auga ir storėja, o žaizda ima gyti. Anksčiau ar vėliau toks suaugimas vis tiek įvyktu su tepalau ar be jo.

Lygiai tas pats ir su žaizda. Šakelė storėdama vis tiek suaugtų su kamienu. Be to, labai lygią ir gražią tokios formos žaizdą padaryti labai sunku. O peilis ją gali padidinti pernelyg daug, todėl suaugimo laukti tektų labai ilgai. Juk labai panaši situacija ir su anksčiau matytais skiepijimais kur naudojamas grąžtas. Ten žaizda tikrai nebuvo kažkaip išskirtinai apdorojama.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Skiepijimas

Post by Kėnis »

Tai kol ji suaugs, pjūvių vietos gali nusausėt ir atmirt. Ir tada jau kaliaus susidarymo tikėtis neverta.
Post Reply