Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Būtų nudžiuvusi dalis virš tos intervencijos. O čia negalavimas prasidėjo nuo pat pradžių persodinus. Ar tik nebūsiu per daug šaknyno pašalinęs. Be to, su kambariniais man vis dar pasitaiko atvejų, kai laistymo režimo palaikymas man nesigauna. Na, kiek padžiovinami jie būna. Neperdžiovinami, bet negaliu rankos prie širdies pridėjęs pasakyt, kad laistomi labai sistemingai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Skirpstas »

O kodėl jau taip kininę guobą priskiri prie kambarinių bonsai? Menką minusą ši rūšis juk gali dar atlaikyti. Čia kaip azalija.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Ne, tiesiog ji pas mane po įsigijimo pabuvo kambarine, po to ėjo garažan miegot žiemos miegu, pavasarį po persodinimo vėl kambarinės režimu pagyveno, po to iškeliavo laukan, tada nunyko.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kaštonas »

Galbūt čia ir buvo problema? Toks pastovus sąlygų keitimas kiekvienais metais ir iškamavo guobą. Kodėl nepritaikyti medeliui vieno laikymo režimo, o jį pastoviai kaitalioti. Tai juk tikrai neišeina į naudą.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kėnis »

Tiesiog taip gavosi. Guoba įsigyta vegetuojanti, net neketinanti eit miegot, o pavasaris buvo su vėlyvosiomis šalnomis - persodinus teko pasaugoti. Bet grįžtant prie temos (antžeminės dalies formavimas) tiesiog norėčiau akcentuot, kad tas drastiškas elgesys tiesiniu šlifuokliu tikrai neturėjo medžio baigčiai jokios įtakos. Jei tai būtų bent kažkiek įtakoję medžio augimą, būt nunykusi dalis virš paveiktos vietos.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininės guobos antžeminės dalies formavimas

Post by Kaštonas »

Taip ir aš manau. Guobos juk tikrai puikiai atželia ir pašalinus viršūnę visada išsprogtų miegantys pumpurai. O šiuo atveju taip nebuvo. Numirė visas medelis ir to priežastis gali būti išsekimas arba nesugebėjimas įsitvirtinti po drastiško persodinimo. Manyčiau tai pats logiškiausias ir realiausias paaiškinimas.
Post Reply