Vasaros karščiai

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

Atrodo, perspėjimą parašiau laiku. Šiandien vos grįžus iš darbo ir vos užmetus akį į bonsų lentynas, iškart matėsi medžių prašymas "palaistyk mane". Ypač jautėsi ant skroblų ir šį pavasarį iškastos ir gražiai išsprogusios kriaušės. Lapai neblizgūs, suglebę. Iki šiol ištverdavo visą dieną iki saulėlydžio.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

Prognozės rytdienai - iki +37C

Pavėsis ir nevienkartinis laistymas per dieną galėtų kažkiek pagelbėti.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Vasaros karščiai

Post by Giedrius »

Aha baisoka jau :) teks kažkaip gelbėtis, prieš darbą slėpt augalus kažkur nuošaliau nuo tiesioginės saulės.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

Man baisoka buvo ryte skaitant prognozes. Vakare jau buvo ir baisu. Siūlyčiau atkreipti dėmesį į vidinę substrato-vazono ribą. Pas mane visi, kurie susodinti į plokštesnius ir šviesesnius vazonus, lyg ir normaliai ties ta riba atrodo. O štai augantys tuose įprastuose juoduose plastikiniuose čia atrodo ne kaip. Matyt juoda spalva, didesnis vazono aukštis leidžia labiau jam įkaisti. Substratas atšokęs nuo sienelių. Ir pastebėjau pirmiausia kad taip yra su dideliu kadagio ruošiniu (vazonas apie 40 ar net daugiau cm skersmens), gaunančiu mažiausiai pusę kibiro vandens per dieną. Atrodytų, neturėtų būt toks susbtrato susitraukimas, bet deja... Tai ką ir bekalbėt apie mažesnius vazonus.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

Karščiai privertė kiek optimizuoti priežiūrą. Šiandien pasisekė senukuose su ko ne 50 procentų nuolaida nusipirkti purkštuvą.
didelis purkstuvas.JPG
Kaip anksčiau nebuvau sumąstęs tokio įsigyti, dabar nesuprantu. Keletas minučių ir visi medžiai atgaivinti.

Nors ir ankstesnis buvo neblogas, išpurškaintis vandenį tiek spaudžiant, tiek atleidžiant rankenėlę.
mazas purkstuvas.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Vasaros karščiai

Post by Skirpstas »

Kaip čia taip pavyko su tokia nuolaida įsigyti purkštuvus??
Pas mane rankinis toks pats kaip ir Tavasis, tik ne 0,5 l , 1,0 l talpos. Tikrai džiaugiuosi šiuo purkštuvu :) (Čia ne reklama)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

O kad ir reklama, tai kas :)
Skirpstas wrote:Kaip čia taip pavyko su tokia nuolaida įsigyti purkštuvus? ...
Tinkamu laiku atsidūriau tinkamoje vietoje :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Oi jaučia mano širdis negerą... Toks išbandymas medžiams (ir jų augintojams). Nors maniškiams kol kas užtenka vakarinio stipraus palaistymo, bet tokia užsitęsusi karščio banga išsekina augalus kaip reikiant.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Vasaros karščiai

Post by Skirpstas »

Saviškius medelius balkone jau lieju ryte ir vakare...
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Vasaros karščiai

Post by Giedrius »

Mano savaitgaliais paliekami be priežiūros tai gyvena viduje atokiau nuo lango, šviesos mažiau, bet geriau nei kepinanti saulė uždarytais langais balkone... padaugėjo ir indų kuriuose laikau vandenį, kad bent kiek nukalkėtų..
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Vasaros karščiai

Post by Kėnis »

Tiesą sakant, jau ima ta šutra erzint. Medžiai lyg ir gerai laikosi. Kol kas neatlaikė tik keletas, iš kurių ir tikėtis labai nebuvo ko. Bet kai imi stebėt ant ką tik išaugusių ūglių lapų nudegimus vis dažniau, jau kažkaip norėtųsi, kad vasara ir lietingesnė būtų...
Post Reply