Yamadori 2013

Locked
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Kažkam gal netikėta? :)
Ką manot? Pasiūlymai, planavimai... Teminis medis?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2013

Post by Skirpstas »

Kadangi man greičiausiai sudalyvauti nepavyks, tai nžn ar ką ir besiūlyti...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Na, šios temos tikslas kaipo būtų pažiūrėti, kiek kam aktualios tos yamadori paieškos.
Remiantis praėjusiais keliais metais, man kiek keista, kai susirenka nemaža žmonių grupė, prasieina pro mišką, kirtimą ar pan., kiekvienas išsikasa po kelis medžius ir dauguma dingsta kaip į vandenį. Žinoma, tarp dalyvių yra žmonių, kurie tikrai žinau, kad gali pasirūpinti savo naujaisiais augintiniais. Bet jų keletas. Kur gi dingsta kiti?
Todėl manau, kad į tas paieškas verta pasižiūrėti kitaip. Visais atvejais, pavasarį planuoju keletą naujų medelių parsinešti. Taigi, miškan eisiu :) Bet pasibėgiojime būriais kažkaip prasmės nebematau, nežinau, gal ši susidariusi nuomonė klaidinga, bet tokia jau yra. Ir kvietimo į yamadori žygį svetainėje šiemet nebus (bet bus rezultatai) Taigi, jei nėra norų, įdėjų, minčių, galimybių, tai gal ir neverta to deklaruoti. Nes juk turbūt nė viename renginyje nėra svarbus nedalyvaujančiųjų sąrašas. O jei yra kokių rimtų užmojų - visada prašom.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Yamadori 2013

Post by Taza »

Kažkokių konkrečių pasiūlymų kaip ir neturiu na gal teminiui medžiui eglė. Noras iš mano pusės dalyvauti tikrai buvo ir yra. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

O kuo ypatinga eglė? Ar kas žino dėmesio vertų eglynų, kuriuose būtų žemų "nuskriaustų" eglučių?
Man įdomu būtų sužinoti, kaip laikosi zyboldo obelys ir kadagiai. Ar kam pavyko artimiau su šiais praeitų ir užpraeitų metų medžiaisi susidraugauti?
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Yamadori 2013

Post by Taza »

Gal kažkokių įpatybių didelių ir nėra. Bet pvz kokių idomių formų eglę sudarus, kokioje atodangoje ar panašioje vietoje, manau, nebūtų sunku išsikast. Vat kas sudėtinga, kad nežinau tokių vietų ir tų eglučių nebus kaip grybų po lietaus... Blogiausiu atveju, kirtavietės.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2013

Post by Skirpstas »

Zyboldo obelų žygį praleidau, tai rezultatais nepasidalinsiu. Pernykčiame yamadorių žygyje eglių prisimasiau, tai gal paprasčiau būtų išrinkti teminį 2013 m. yamadorių žygio medį atmetimo būdu?? Pvz.: nesiūlyčiau šermukšnio, nes sunkiai prigyja, nors tas pats kalbama ir apie kadagius; įvairiausi krūmai ko gero irgi nelabai tiktū: ievos, medliavos, šaltekšniai ir pan.
Gana įdomu būtų kokį šaltalankį "pamedžioti". Na, čia žinoma neskaitant to, ką būtų galima rasti "eigoje".
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Šermukšnių, kadagių sunki adaptacija susijusi su dirvožemiu, kuriame jie auga - smėlynais. Lengvame, greitai perdžiuvančiame dirvožemyje medžiai leidžia ilgas šaknis tiek į šalis, tiek gilyn. Iškasant jas nukapojus, vienos rūšys lengvai ir greitai pasinaudoja "tuom, kas liko" ir prisiaugina greitai smulkių šaknelių. Kitos sumedėjusių augalų rūšys to nesugeba pasidaryti. Jas reikia bandyti "prisijaukinti" per keletą metų.

Aplamai, yamadori iškasimui ir pervedimui į dirbtinių sąlygų bonai kultūrą labai gražiai ir taikliai tiktų vienos Dalai Lama minties (visai ne apie medžius) interpretacija: "Medis, turintis tvirtas šaknis, gali nugalėti didžiausią audrą. Bet medis negali išsiauginti stiprių šaknų vos tik audra pasirodo horizonte"

Visais atvejais - teminis medis yra gerai, bet jei jo nėra, tai dar nereiškia, kad paieškos nenusiseks :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2013

Post by Skirpstas »

Tai kaip suprantu, kad teminio medžio nebus??
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2013

Post by Kaštonas »

Su mielu noru prie jūsų prisijungčiau ir aš. Nežinau ar man pačiam apsimoka ieškoti medelio sau Vilniaus rajone, bet savo kompaniją ir visokeriopą pagalbą tikrai siūlau. Tikrai nepraleisčiau progos pasivaikščioti miške. Be to, galbūt radinys būtų toks nuostabus, kad pasistengčiau jį parsivežti ir į kitą Lietuvos pusę.

Liūdina tik dabartiniai orai. Kita savaitė man visiškai laisva. Jau ir pats norėčiau po savo miškus pasivaikščiot, bet kai naktimis temperatūra nukrenta iki -5 ar -10 žemė būna kieta kaip akmuo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Žemė dar tikrai kuris laikas bus kieta :) Pernai pirmuosius kadagius iškasiau tokiu metu.
Bjauriausia prognozėse, kad suvėlavę pavasariai labai greitai ateina ir įsismarkuoja, viskas susprogsta, ima augt - o tai ne visais atvejais tinka medžio iškasimui.
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2013

Post by BonsaiSodas »

Labas vakaras, mes prisijungsime prie Yamadori paiesku. Gal galit pasakyti kokie buvo ankstesni teminiai medziai, kadangi zygiuose iki siol nedalyvavom. Musu siulymas butu paieskoti skroblu, jei dar nebuvo ieskota.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

BonsaiVilnius.lt peržvelgti nesunku, nėra jos tiek daug:

Pirmaisiais ir antraisiais metais nebuvo jokio išankstinio nusistatymo jokios medžio rūšies atžvilgiu. Tačiau jau nuo pirmųjų metu bent jau pas mane atsirado pradžioje visai niekuo iš pirmo žvilgsnio neišsiskyrusių, bet bėgant metams vis gražėjančių medžių. Tada išsikasėm keletą kadagių, lazdynų, ąžuolų. Vienas kadagys, praėjo keletą transformacijų. Pradžioje labai sumažinau jo augimą stipriai apgenėdamas. Po to jis sudalyvavo K. Ptakausko ir Artotekos organizuojamame seminarų cikle. Gaila, kad tada dėl techninių aplinkybių (gruodžio mėnuo, dideli šalčiai, Kęstutis išvyko į Prancūziją alyvmedžių paformuot ir t.t.) tas diplominis darbas taip ir nebuvo baigtas. Galutinai kadagiui formą suteikė ir parodė kaip jam toliau reiktų augt meistras H. Watanabe, 2011-ųjų rudenį metu. Kiti 2009-2010 metų medžiai taip pat turi savo "bonsai istorijas".

Teminiai medžiai atsirado tik 2011-aisiais. Tada buvo , nors į akiratį pateko ir lazdynai, ir gudobelės.

2012-aisiais viskas išsiplėtė iki : skroblų Alytaus apylinkėse ir kadagių Vilniaus rajone.

Šiais metais jau du pasiūlymai: eglės ir skroblai.

Galiu pridėti trečią: man labai smalsu yra patyrinėti iš arčiau pakelės obelis. Ne paslaptis iš kur jos atsiranda - tai didžiąja dalimi vairuotojų per langą išmestų graužtukų "genetinis fondas". Kai kurios turi nelaimę sudygti čia pat pakelėje ir būna nušienaujamos pakelių priežiūros metu. Kiti graužtukai nuskrieja toliau (vairuotojai, atkreipkite į tai dėmesį :)), arba juos susitampo į urvelius pelės ir pelėnai. Šios obelys auga labai atšiauriomis sąlygomis (druskos nuo kelių valymo žiemą, prastas dirvožemis, ilgalaikės sausros, žolės gaisrai, išalkę zuikiai ir pan.). Bet kartais pravažiuojant tenka matyti labai įdomių augimo rezultatų. Tik kad nebūna laiko pasižiūrėti jų iš arčiau.
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2013

Post by BonsaiSodas »

Pakeles obelys tikrai ydomi tema
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2013

Post by Skirpstas »

Aham, aš irgi paskutinėm dienom pagalvojau apie pakelės yamadorių paiešką, tačiau šį mintis šiek tiek atšala ramiau pažiūrėjus dėl to, kad galim susilaukti kokių skundų dėl medelių kasimo pakelėje (yra jum mėgstančių žmonių skųsti bet ką) ir sulaukti pareigūnų...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Šį savaitgalį taip smagiai apgenėjau pievoje jau keletą metų stebimus liepų sėjinukus. Dar meteliai kiti - bus visai neblogi ruošinukai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Artimiausia paieška - penktadienis, balandžio 26 d., vėlyva popietė. Susidomėjusius prašau į AŽ, susitarsim.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2013

Post by Skirpstas »

Tai temins medis šių metų žygiui laisvai pasirinkamas, t.y. ką pavyks rasti eigoje??
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2013

Post by Kėnis »

Na, niekas gi nedraudžia siūlyti. Bet siūlyti reiktų kartu su vieta, kur galima tokių medžių rasti. Nežinau, kodėl manoma, kad visa iniciatyva turi pareiti iš mano pusės :)
Aš šiemet į yamadorius nelabai esu linkęs "investuoti" - atsirado nemažai pirktinių ruošinių, be to, laikas imtis iš esmės ansktesniais metais surastųjų.
Tad tiesiog nusiteikiau prasieit pro senus šabakštynus ir kirtavietes, ir patikrinti, ar ten neliko ko nors nepastebėto.
Locked