Žiemojimas

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Nežinau kaip ten su pas jus su tuo fikusų žiemojimu kambariuose būdavo, tačiau pas mane šie metai (žiemojimo sezonas) yra žymiai geresnis, nes praėjusiais žiemojimo sezonais man jie gerokai numesdavo lapus, o šiais metai kol kas tik po kelis lapus nugeltinę numetė.
Ypač toks žiemojimo sezonas būdavo sunkiausias su Ficus benjamina, o Ficus ginseng lengviau pergyvendavo - mažiau lapų numesdavo.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Taip, Taza, pas Kėnį žiemodami mano augalai tikrai nesiskundžia, o ir pas jį arčiau važiuoti nei pas savo tėvus palikti žiemojimui.
Tiesa, padariau dar vieną foto kaip atrodo viena iš mano Ulmus parvifolia Lietuvos "žiemos" metu. Foto daryta šiandien.
100_0927_resize.jpg
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Toks įspūdis kaip pavasarį besiruošianti sprogt. Ar čia man taip pasirodė?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Viskas, kas jau pas mane prigyja, tai auga ir jaučiasi gerai. Pasigyriau ;)
Kadangi ši guoba jau pas mane iki pavasario, tai galiu atsakyt - taip tik atrodo. Skirpstas taip kruopščiai nupešiojo lapus, kad jo guobos atrodo kaip giliam viduržiemy.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

O ar būtina nupešioti lapus? Ką tai medžiui duoda? Nes manosios, tai kiek nukrito tiek, kiek liko tiek ir stovi. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Taza, taip, ten jau kaip pavasariui prasprogusiais pumpuriukais... Lapų nuskabymas duoda kelis dalykus: nevyksta intensyviai transpiracija (nors kiek tokiu tai gali vykti intensyviai neturiu galimybių išmatuoti, kad realiai palyginčiau); pavasarį ir pats pamatysi kaip nelabai estetiškai atrodys pernai metų lapai, kurie prasprogus pumpurams paruduos ar pageltonuos ir pradės kristi.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Pas mane, jau dalis nukritę, o kita dalis po truputį krenta. Tačiau visi labai dailiai pageltę.
O transpiracija, panašu, kad pas manąją silpnai vyksta, nes per 3 savaites substratas išliko drėgnas be papildomo liejimo..
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Tai pas manąsias guobas substratas irgi ilgai neišdžiūdavo, tačiau guobos šiuo metu turi "miegoti", tai dėl ramumo vis žiemai tenka lapus nuskabyti...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Orelis pasikeitė iš esmės, tikiuosi šalčiai per daug neįsismarkuos, nes taip staigiai pas mane atšalo garaže iki +2C, o prie lango net substratai pradėjo šalt.

Atšalimas ganėtinai staigus, gerai, kad "teisingas" (pradžioje pasnigo, o tik po to stipriai "atvėso") - gerai tiems, kas medelius palikęs po atviru dangumi.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Jau kažkaip ir neramu dėl to užsitęsusio šalčio.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Žiemojimas

Post by Giedrius »

Na šios naktys pačios pačiausios... jau nuo rytojaus kiek girdėjau žada atšilimą, o kitai savaitei jau ir tik -5c.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Tikėkimės. Aukštesnė temperatūra ir didesnė drėgmė nepakenktų, nes šitas sausas šaltis ir vėjas gali škados pridaryt tiems, kas laiko medžius po atviru dangumi.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Tik noriu perspėti: atlydys, bet žemė įšalus, dangus apsiniaukęs - tai nieko, bet jei staiga švystelėtų stipriau saulė, tai galima ir sulaukti. Šiandien dėl šventos ramybės pasilaisčiau šiltnamyje žiemojančius medžius.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Tokios pavojingos žiemos sąlygos labiausiai nepalankios visžaliams augalams.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Žiemojimas

Post by Giedrius »

Skaičiau apie žiemojimą ligustrų temoje ir susimasčiau apie savuosius skroblus, mažasis taip ir neišsprogo, tai spėju teks su juo atsisveikinti, yra mintis įnešti į kambarį gal dar atsigautų, bet žiemoti jis tikrai nepasiruoš manau ir pavasarį turėčiau daugiau malkų ir tiek :) O dėl didžiųjų skroblų tai bijau kad šiltnamis Panevėžyje nebus itin gerai, nes retokai ten juos aplankysiu tai su laistymu gali būti problemų. Teks dar apsvarstyti žiemojimo galimybes balkone... O su Guoba tai spėju pas mane ji nežiemos o bus pernešta į kambarį, lėtesnei vegetacijai ir tiek. Granatai turbūt irgi nežiemos pas mane, praleis žiemą ant palangės kaip ir praeitą.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Žiemojimas

Post by Kaštonas »

Na dar neprarask vilties. Laistyk ir tikėkis. Neišsporgs, tai neišsprogs. O šiaip ir aš siūlųyčiau jį įnešti į kambarį. O dėl šiltnamio tai nesijaudink. Tu medžius su visais vazonais įkask į žemę tame šiltnamyje ir tiek. Laistymo tada jie praktiškai nereikalaus. Kokį kartą ar du per žiemą ten prineši sniego drėgmei palaikyti ir bus gerai. Ypač tai naudinga daryti pavasarį, kai temperatūra šiek tiek atšils ir sniegas šiltnamyje ims tirpti pakeldamas drėgmės lygį. Skroblai šalčio nebijo visiškai, todėl lauke esant -20 laispnių temperatūrai jų žemė šiltnamyje vis tiek sušals ir sukietės, o esant tokioms sąlygoms laistymo medis visiškai nereikalaus, nes viskas bus tiesiog įšalę. O dėl balkono, jei ten taip pat viskas sušals, tai gali palikti ir ten. Dėl guobos ir granatų priimi gerą sprendimą. Žiemos metu jų vegetacija sulėtės, bet nuo to jiems tikrai kitais metais nebus blogiau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Kaštone, o ką pasiūlysi žmogui jeigu pasitaikys žiema be sniego? Iš kur jam reiks imti to sniego? Kam tuos savaime Lietuvoje augančių medžių rūšis laikyti kaip kokias egzotiškas - šiltnamyje per žiemą, kur žemė išdžiūva nuo šalčio? Tokiu atveju jau geriau atvirame grunte su visais vazonais prikasti - nesant sniegui bent šiokie ar anokie krituliai padrėkins augalus.
Pernai žiemą savaitę turėjom besilaikantį -30 šaltį, tai balkone paliktiems medžiams yra kažkaip rizikinga, ypač kai jie susodinti į plastmasinius vazonus.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Žiemojimas

Post by Kaštonas »

Taip, kažkaip apie šį variantą kalbėdami nepagalvojome, nors savuosius būtent ir prikasinėju darže. Faktas, kad jei yra šiltnamis, tai šalia turi būti ir žemės plotas, kuriame tuos medžius būtų galima prikasti žiemai. Kaip Skirpstas ir sako, tai - dar geresnis variantas mūsų kraštuose augantiems medžiams. Tokiu atveju jie žiemotų, kaip ir visi lauke esantys medžiai - ramiai ir be rūpesčių. Nereikalautų jie nei laistymo, todėl per žiemą juos būtų galima tiesiog pamiršti ir prisiminti tik kovo, balandžio mėnesį. Dėl šios priežasties tai tikrai geriausias variantas. Per žiemos laikotarpį galima jų stipriai pasiilgti, todėl pavasario darbai tampa labai įdomūs ir laukiami.

Taigi, Giedriau, galbūt įmanomas ir toks variantas?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Šiltnamis - tobula užuovėja. Egzotika laikoma kambaryje ar rūsyje, garaže - bet tikrai ne šiltnamyje :) Žiemos metu šiltnamyje temperatūra vos ne visais atvejais tokia pat, kaip ir lauke. Skiriasi tik oro judėjimas ir drėgmė. Pavojus yra tik saulėtomis žiemomis. Tada jame temperatūra gali neprognozuojamai pakilti. Bet yra visokių apsaugos būdų: tiulis pakabintas palei stogą iš vidaus, stiklų nutaškymas kalkėmis, galiausiai - mažiau skaidri plėvelė.

Į apsaugą nuo vėjo reikia atsižvelgti ir prikasant po atviru dangum. Turbūt niekas tam neprieštarautų. Nesvarbu, ar tai ruošiniai, augantys plastikiniuose vazonuose, ar jau konteineriuose auginami suformuoti bonsai.

Kalbant apie šiltnamio gruntą: jis, nuėmus agurkus, paprikas, pomidorus ir kt., dažniausiai iki bonsų sunešimo išsausėja, nes kai nieks neauga, tai ir nelaistom. Bet pernešus ten medžius, nesvarbu, ar jie prikasami, ar tiesiog pastatomi, gruntą reikia sudrėkinti. Tada per atlydžius ar saulėtomis dienomis drėgmė iš grunto garuos į orą - palengvinimas vegetacijos nesustabdžiusiems spygliuočiams - nereikia garinti vandens per spygliukus.

Ir sniego pakasėt ten tereikia vos keletą kartų per žiemą, arba palaistyt lediniu vandeniu, jei sniego nėra. Be to, lapus numetusiems skroblams drėgmės per žiemą reikia tiek nedaug, kad faktiškai gerai paliejus iš rudens, iki pavasario jais ir rūpintis nereikia.

Ir dar, pažvelkim į kitą kraštutinumą - daug sniego. Labai daug sniego, plius pašalimai/atodrėkiai. Po atviru dangum atidrėkstantis ir vėl užšąlantis sniegas virsta ledo gabalais. Ir tie gabalai formuojasi ant medžių. Spygliuočiams poveikis gali būt didesnis, bet pavasarį galim būt nemaloniai nustebinti net ir atsparių lapuočių sulaužytomis ar išklaipytomis šakomis. Siūlyčiau to nepamiršti.
Post Reply