Platanas - Platanus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Platanas - Platanus

Post by Giedrius »

Sveiki,

Ar auginate kas platanus rūšies klevalapius? gal galite pasidalinti auginimo ypatumais?

Gavau lauktuvių iš Čekijos parko platano vaisių, kuriame daug sėkliukių tokių plaušuotų. „Audžiu“ tokią mintį pavasarį susodinti jas krūvoje kad išdygtu visos viename 2-3 cm plote, ir bandyti suauginti į vientisą kamieną, kaip tai dažnai daroma su fikusais (ten gal labiau pinamas kamienas) nes kiek mačiau platanas linkęs gerai apaugti-suaugti su kitais objektais. O gal geriau būtų atskirais daigeliais auginti ir kiek paauginus persodinant jau į didesnį vazoną supinti ir įsodinti, irgi kažkur internete mačiau jog toks būdas galimas, norint greičiau sufomuoti storą kamieną. Buvau gavęs platano sėklų iš OMC seklų, bet labai sunkiai dygo, nors spec. daiginimas ir nereikalajaumas. Išdygę daigai likdavo su pačiu sėklos kiautu ir jis niekaip nenukrisdavo, bandžiau drėkinti ir pats nuluptu bet daigai labai jau trapūs, galų gale daigai ir sunyko...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas (platanus)

Post by Kėnis »

Aš platanų daiginimo sėkme pasigirti negaliu. Jų sėklų esu gavęs (tik nebepamenu iš kokios šalies), ir pats ir Prancūzijos esu parsivežęs. Niekas man nesudygo. O medis (man tai ypač žievė) tikrai gražus.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Platanas (platanus)

Post by Giedrius »

Su broliu bandysim daigint, pranešiu kaip sekėsi :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Platanas - Platanus

Post by Skirpstas »

Giedriau, jau beveik kaip metai praėjo, tai galėtum pasidalinti rezultatais. ;)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Platanas - Platanus

Post by Giedrius »

Na mano bandymai buvo nesėkmingi, o broliui kažkaip pavyko, užklausiau nuotraukų kai tik gausiu įkelsiu :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Platanas - Platanus

Post by Giedrius »

Tai va kaip ir žadėjau foto, kodėl čia žemės lipa pro kraštus neklauskit :) beje platanas kairėje, o dešinėje mangas berods.
platanas ir mangas
platanas ir mangas
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

O čia toks ir suplanuotas buvo grupinis dygimas, ar kai platanai nepradygo, tai ir mangas šalia atsidūrė, ar atvirkščiai?
Šiaip tai lapeliai džiugesiu nespindi, tokie kiek pablyškę. Kompleksinio pamaitinimo reiktų. Ar planuojami laikyt taip per žiemą kambaryje?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Platanas - Platanus

Post by Skirpstas »

Man tai visai keistas toks sprendimas - viename vazone šiek tiek skirtingų klimato sąlygų augalus susodinti :) Nors... abu augalai mūsų krašte egzotika.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Platanas - Platanus

Post by Giedrius »

Jus visada į viską žiūrite iš labai rimtos perspektyvos :) kiti tiesiog eksperimentuoja su sėklom ir pan. nesukdami per daug galvos apie klimato zonas ir pan. tai manau čia bus tas atvejis ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Eksperimentas nuo žaidimo skiriasi tuo, kad eksperimentas turi tikslą ir jame gali būti numatytas rezultatas. Žaidime kaladėlės tiesiog sudedamos, išbarstomos, ir t.t., kol pabosta :) Todėl tie patarimai ir duodami. Kad rezultatas džiugintų. O ne po kiek laiko tegalima būtų pasakyt ypač jaunimo mėgstamą frazę "Ai, gavosi kaip gavosi, užsilenkė medelis - tai yra kaip yra...". Be to, broliui - komplimentai. Jam vieninteliam kiek išvis girdėjau Lietuvoj pavyko tuos užsispyrėlius sudaigint.

Aš tai pastatyčiau juos kuo šviesiau ir jei įmanoma vėsiau, kad radiatorius būtų kuo toliau, ir kantriai laukčiau pavasario. O tada išsodinčiau duodamas kuo daugiau erdvės. Bet patręšt labai silpnu kompleksinių trąšų tirpalu su geležim jiems nepakenktų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Platanas - Platanus

Post by Giedrius »

Komplimentai perduoti :) pastabos taip pat. Tikėkimės pavasarį bus ką parodyti, kiek girdėjau brolis vėl į Čekija važiuos tai gal vėl parsiveš sėklų ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Platanas - Platanus

Post by Skirpstas »

Na, tai jau reikia rikiuotis į eilę platano (lot. platanus) sėklom gauti. :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Platanas - Platanus

Post by Kaštonas »

Manyčiau, kad būtų tikrai įdomu. Ateitų laikas ir "platano vakarėliui" už kokių gerų 5-6 metų. :D
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Gal taip ir po kurio laiko pamatysim suformuotų bonsų, stilius galėtų vadintis "gatvės platanas" :)
2014-11-13_468.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Platanas - Platanus

Post by Skirpstas »

Atsiprašau, bet tikrai baisiai neišvaizdus medis, tad nemanau, kad gražiai atrodytų iš jo suformuotas bonsai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Na, formuojant bonsą, galima iškart šakas išvingiuot kaip norisi, ir tik po to jų galuose daryt tuos "burbulus".
O patys platanai... dėl skonio nesiginčijama. bet man patinka.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Kadangi niekam nereikėjo kai siūliau, tai pasėjau visas atsivežtas iš Genko sėklas. Pradeda dygt. Platanų bus kai krapų :D
2015-04-25_1104.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Jei su klevais nepavyko, tai platanų pridygo kai krapų :) Dauguma pradėjo leisti pirmąjį tikrąjį lapelį, taigi, išpikavau.
2015-05-16_0533.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Platanas - Platanus

Post by Kėnis »

Prabėgo ne pilnas mėnuo - sėjinukų būklė gana puiki. Tiesa, neprigijo faktiškai visi, turėję ryškų bordinį atspalvį.
platanu sejinukai.jpg
Post Reply