Fikusai - Ficus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Fikusai - Ficus

Post by Giedrius »

Stipriai ūgtelėjęs :) Dėl substrato tai jei pas mane tai tas mažasis fikusas kur nuotrauka aukščiau, tai paprastoje durpinėje žemėje auga, pavasarį bandysiu persodint į akadamos-durpinės žemės ir kt. priedų mišinį.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kaštonas »

MindaugasMc wrote:Galima pora klausimų. Kokį substraktą naudojat fikusams? kaip dažnai laistote? Mano kažko nenori augti
Fikusai substratams nėra labai išrankūs, o aš ir nesiekiu labai stipraus jo augimo. Šiaip pavasarį tiesiog sumaišysiu akadamą, šiek tiek durpės (minimaliai), lapinės žemės ir ceolito. Lapinės žemės galbūt bus dedama daugiausiai, po to akadamos, žiupsnelis durpių ir galiausiai ceolito, taip, kad matytusi. Garantuoju, kad fikusas augs puikiai. Juos dažnai kambariuose tiesiog augina žemėje ir jie dėl to labai nesisukundžia. Lasityti tenka įvairiai. Tiesiog reikia stebėti medelį ir jo paviršių. Kai jis išdžiūsta, tai ir palieji. Nors jo laistymu užsiimu ne aš, nes medelis šiuo metu ne mano namuose. Jei nori didesnio augimo tai visada pasiimk didesnį vazoną su gera kompostine žeme ir trąšomis. Tada medelis pasijaus kaip rojuje.
Kėnis wrote: Klausimas ne tik dėl substrato, bet ir dėl tavo, Kaštone, fikuso nebario - kaip ketini padirbėti šioje zonoje?
Ir druskos ant kamieno - fikusas stovi kambary, per vasarą neplaunamas lietaus? Druskų sankaupos jau matosi, nors ir ne ryškios. Bet ateitų tai gali labai gadinti medžio vaizdą.
Pagrindinės šaknelės jau suformuotos. Probelma, kad jos šiuo metu labai plonos. Dėl to persodindamas ruošiuosi tų šaknų galų labai neliesti, o imtis būtent medelio apačios. Jeigu naujai persodinto medelio maitinimas eis tik per jas, tai jos bus priverstos storėti ir stirpėti. Bent jau tokius planus šiandien kuriu aš.

O lauke jis dar nėra buvęs. Jam tik 3 metai. Bet šiaip ruošiuosi vasarą jį išvežti į kaimą kur teks pabūti ir lauke ir šiltnamyje. Juk fikusams patinka drėgmė, todėl šiltnamio mikroklimatas jiems turbūt labai tiktų. Problemų tik turbūt būtų su jų įnešimu į kambarį, nes būtų patirtas šokas ir prarasta nemažai lapų. Bet tai taip pat neproblema. Ataugs. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Skirpstas »

Šiltnamyje vasarą ne tik aukšta temperatūra, bet ir oro drėgnumas didesnis ko pasekoje fikusas gali pradėti auginti ir orines šaknis. Kaštone, turėtum numatyti ką tokiu atveju darytum ;)

MindaugaiMc, gali būti, kad Tavasis fikusas yra labai senai persodintas ir neturi visiškai maistinių medžiagų, kad turėtų iš ko augti.Sodinti galima vos ne į bet kokią gryną žemę ar jos mišinį. Sudedamosios dalys irgi nėra svarbu ir viskas priklauso nuo norimų rezultatų: žvyras substrate padeda jam nesukristi bei šaknims "dalintis". ceolitas "suriša" mikroelementus ir daug kt.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kaštonas »

Skirpstai, jei mano ficus benjamina imtų auginti orines šaknis tai tikrai apsidžiaugčiau. Su tokiu procesu mano medžiai dar nebuvo susidūrę, todėl visai to norėčiau. Tiesiog būtų įdomu tai stebėti, o tos orinės šaknys kartais visai neblogai atrodo. Kaip kokios lijanos ... būtų puiku!
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Skirpstas »

Šiandien ir man jau panižo nagus ir atsibodo žiūrėti į prieš porą metų persodintą vieną iš turimų savo fikusų (Ficus microcarpa 'ginseng'). Nuostabą sukėlė tai, kad šaknynas nebuvo gausiai priaugęs naujų šaknų, tačiau ir šias teko neblogai pavargti, kol išpainiojau:
100_3710.JPG
Gaila, kad darbų įkarštyje nepadariau nuotraukos "prieš" ir jau paties fikuso su jau nukarpyto ir suplokštinto šaknyno.
Galutinis persodintas variantas atrodo taip:
100_3712 - Copy.JPG
Pasodinau į didesnį vazoną, o ir vieną orinę šaknį parišau, kad eitų prie kitų šaknų. Žiūrėsiu kas iš to gausis.
100_3713 - Copy.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kėnis »

Orinės šaknys turi savybe "prilipti". Galėjai parišt ir pavingiuodamas - vis įdomesnis vaizdas būtų.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Skirpstas »

Na, man viena pavingiuota šaknis kažkaip iškristų iš konteksto, nes visos kitos šaknys yra lygios. Be to, tą šaknį pritvirtinau tuščiausioje vietoje ir ji sustorėjusi tikrai turėtų gerai ten tikti.
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Fikusai

Post by Rimas »

Sveiki. Norečiau paklausti dėl fikusų trūkumo - patrumpintų šakučių sustorėjimo kirpimo vietose. Ar tai gali būti ateityje problema ir ryškiai gadinti vaizdą?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kėnis »

Man tai šiokia tokia naujiena, kad nukirpus šakutę fikusui, jos galas kirpimo vietoje sustorėja.
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Fikusai - Ficus

Post by Rimas »

Pamėginsiu paaiškinti plačiau. Turiu Ficus benjemina 'Natasha', gal 1,5 metų. Pernai trumpinau šakutes tose vietose kur jos šakojasi. Augant kaliui, gaunasi šioks toks sustorėjimas, nors ir kirpau nepalikdamas stuobrelio. Jeigu teisingai supratau, apie tai rašė ir Skriptas. Tai man ir iškilo toks klausimas. Gerai, kad tai yra tik mano įsivaizduojama problema.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kaštonas »

Jau žinau apie ką tu. Taip, jeigu kerpant šakelę yra paliekamas šioks toks kelmelis, "Ficus benjamina" linkęs toje vietoje šiek tiek sustorėti. Atsiranda toks lyg ir gumbas. Kitą kartą užtenka palikti net labai mažą kelmelį ir jis vis tiek atsiras. Panašiai būna ir su kitomis rūšimis, bet su šia tai šiek tiek ryškiau. Ateityje tai tikrai netaps problema, tiesiog tai vyksta traukiantis žaizdai ir augant kaliui. Kai kelmelis pilnai apaugs, storėdamas medelis tiesiog pasivys išsišokusį kalių ir su juo susilygins.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Skirpstas »

Kad mažiau kiltų klausimų "apie ką mes čia kalbam" įdedu vaizdinę priemonę, kaip atrodo tie nukirptų šakelių sustorėjimai.
DSC00950.JPG
DSC00950.JPG (65.1 KiB) Viewed 9460 times
O čia kiek senesė tokia žaizda dėl šakelės trumpinimo:
DSC00951.JPG

Atsiprašau už foto kokybę, kažkaip dar neišmokau naudotis tinkamai fotoaparatu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kėnis »

Aš net dėmesio į tokius sustorėjimus nekreipčiau. Jei fikusas vešlus, jie net neišsiskiria. Žinoma, jei fikusas teturi 3 šakas, kiekviena smulkmena matos "per daug gerai" :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Fikusai - Ficus

Post by Skirpstas »

Fikusų lajos tankumas priklauso nuo jo rūšies. Ficus retusa tikrai tokios žaizdos matomos. Kaip ten su Ficus banjamina būtų, tai net nežinau, nes dar tiek neformavau, o jis tikrai turi vešlesnę laja. Greičiausiai toks įspūdis susidaro dėl smulkesnių lapelių, tad paėmus kokią fikuso rūšį su smulkesniais lapeliais to šakelių gumbelių formavimo trūkumo tikrai nubūtų matyti.
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Fikusai - Ficus

Post by Rimas »

22.JPG
Antrus metus mėginu Ficus benjamina 'Natasha' vyteles suauginti į vieną medelį.Viršutinė dalis jau neblogai suaugusi.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kėnis »

Apatinė gali taip niekada ir nesuaugti, nes per stora žievė. 'Natasha' atrodo gražiai :)
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Fikusai - Ficus

Post by Rimas »

P1010080 (2).JPG
Mano Ficus retusa pavasarį dar atrodė suvargęs.
P1010095.JPG
Per vasarą užsiaugino naujas šaknis šiek tiek aukščiau senų. Šalinant senas, radau išgedusį kamieno pagrindą. Pašalinau iki sveikos medienos.
Dabar atrodo geriau. Formavimui pasirinkau pusiau kaskadinį stilių.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Fikusai - Ficus

Post by MindaugasMc »

Na parodysiu ir dar vieną savo augalą. Tiesa šis labai nuvargęs buvo ilgą laiką. Na nenorėjo augti ir tiek, greičiausiai dėl blogos žemės. Prieš savaitę jį persodinau (lapinė žemė ir akadama) ir iškart matosi kaip pradėjo leisti naujus lapelius. Taip pat, jei akys neapgauna, matosi jog bus ir naujų šakelių. Reikia jį tvarkyti stipriai, bet tegul sustiprėja.
Labai gražiai man atrodo miško stilius. Bet iki jo jam dar toli :)
Fikusas
Fikusas
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Fikusai - Ficus

Post by Kėnis »

Kažkada kažkas iš forumiečių man filosofinį moralą skaitė: "trys medžiai - dar ne miškas" :) O kodėl gi ir ne... Taip, daug šabakštų, kelmelių, tvarkyti reikia. Ir šakas patrumpint nepamaišytų, kad nesistiebtų ilgyn.

Kodėl ant savo palangių vis dar laikau fikusus - pats gerai nesuprantu. tai tikrai kantrybę bandantis augalas. Tai nudžiūva ne ten kur reikia, tai sprogsta ne ten, kur norėtųsi... Bet iš trijų beliko du. Vienas iškeliavo į svečius ir neparėjo. Šį pavasarį persodinti, vis dar ant šiaurinės palangės. Abiejų laukia visiškas performavimas.
fikusai.jpg
Dalis kairiojo istorijos yra , dešiniojo gyvenimas net trimis etapais

Beje, Mindaugai, tas tirpias trąšas, kur minėjai turi, fikusams gali naudoti drąsiai - jiems tikrai patiks (tik nepadaugink).
Post Reply