Klevai - Acer

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Vartotojo avataras
Kėnis

Re: Klevai - Acer

Standartinė Kėnis » 2015 Sau 15, 16:18

Mano vakariniai pasvarstymai šiek tiek skeptiški. Be jokios abejonės, kad ir kaip daug apie klevų augimą yra žinoma, visada atsiras klausimų, kurių nepatikrinus praktiškai, nelabai teoriškai tiksliai atsakysi. Iš tikrųjų - kaip geriau augint jauną klevą, kad greičiau ir geresnius pasiekt rezultatus?

Teoriškai viskas atrodo gražiai. Ir net gi įtikinamai. Bet tam, kad gaut statistiškai patikimus rezultatus, penkių klevų neužtenka. Imtis turi būti didesnė (ir gerokai). Taigi, vienam auginimo būdui skirti kokias tris (penkias) dešimtis sėjinukų turbūt didelė prabanga.

O praktiškai? Pažiūrėkim į tą laiką, kai turėsim tuos rezultatus. Na, genim mes tuos klevus įvairiais būdais 2-3 metus. O po to turim begales nei tam, nei anam tikusių klevų. Ką su jais daryt? Atsakau iš karto - kirst iki reikiamos vietos ir laukt atžėlimo, o tada jau formuot kaip norisi :)

Vartotojo avataras
Skirpstas
Vardas: Nerijus

Standartinė Skirpstas » 2015 Sau 15, 22:01

Man irgi kaip tik kilo panašus klausimas kaip Kėniui dėl tų medelių, kuriems karpoma bus šoninės šakos ir paliekamos tik viršūnės. Pasekoje juk gaunasi rykštė, kuri tikrai nestorėtų.
Apie tą imčių skaitlingumą jau užsiminiau siūlant pirmąjį bandymą su klevais.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2015 Sau 15, 22:39

Ne, iš tikrųjų tai Kaštono siūlymas man labai patiko. Bet yra du "kabliukai":
1. Statistinis patikimumas - tam reikia ne kelių tokių pačių variantų, o medeliai turėtų būti labai panašūs pradedant eksperimentą. Tai čia reik turėt neblogas galimybes. O be tokio patikimumo mes galim pamatyt iliuziją, o ne dėsningumą.
2. Kur dėt tuos, kurie nueis "ne keliais, o klystkeliais"? Tada bus daug medžių, kuriuos reiktų koreguot dar keletą metų.

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2015 Sau 16, 12:43

Kėnis rašė:Mano vakariniai pasvarstymai šiek tiek skeptiški. Be jokios abejonės, kad ir kaip daug apie klevų augimą yra žinoma, visada atsiras klausimų, kurių nepatikrinus praktiškai, nelabai teoriškai tiksliai atsakysi. Iš tikrųjų - kaip geriau augint jauną klevą, kad greičiau ir geresnius pasiekt rezultatus?

Atsakymas – atvirame grunte ar kuo didesniame vazone genint tik dalinai... Viršūnės auginimas manau būtinas norint kuo greičiau sustorinti medelį. Juk pažiūrėjus į visus senus klevus kurie būna suformuoti ir eksponuojami parodose praktiškai visi jie turi didelę užgijusią žaizdą, kur kažkada būta jų viršūnės... Taigi, pirmasis etapas – kamieno storinimas ir tik po to jau šoninių šakų formavimas... Tai turbūt pats geriausias būdas, nes medelį formuojant nuo mažens galima taip ir nesulaukti medžio su storu kamienu ir didžiuliu nebari.

Kėnis rašė:Teoriškai viskas atrodo gražiai. Ir net gi įtikinamai. Bet tam, kad gaut statistiškai patikimus rezultatus, penkių klevų neužtenka. Imtis turi būti didesnė (ir gerokai). Taigi, vienam auginimo būdui skirti kokias tris (penkias) dešimtis sėjinukų turbūt didelė prabanga.

Aš tokio didelio skaičiaus neimčiau. M