Granatmedis - Punica

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Mano granatai irgi po persodinimo praėjus porai trejetai savaičių, išsprogo, dabar jau tikrai nemažai lapelių prie progos nufotografuosiu :) Mąstau ar laukti pavasario tam stipriam genėjimui kurį numatęs, nes nėra tiek daug laiko praėję po persodinimo kad stipriai genėti, manau palūkėsiu pavasario.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Kaštonas wrote:... O "nana" granatai taip pat gali žiemos metu prie žemesnės temperatūros numesti lapus ir imti žiemoti, ar jie tokio proceso neištvertų?
Jie auga natūraliai kur temperatūra nenukrinta žemiau +4C. Bet iki tos ribos nukrinta. Meta jie lapus, ar ne, pasakyt negaliu, bet kitą žiemą ir P.granatum var. nana varysiu miegot garažan su visais.
Tik galvoju, kad žadinti gal reiktų pradėti anksčiau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Mano granatmedis 'nana', tai visai sulapojęs ir atrodo taip:
100_2883-1.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Ar man akyse, ar lapų kraštai iš tikrųjų šiek tiek banguoti?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Taip, nors lapai ir minkšti, tačiau jie banguoti. Ką tai rodo?
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėkštas »

Bent jau pas alyvmedžius per sausą orą, nepurški jo?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Mažai šviesos, daug azoto. O pavasarį ketini persodint? Kaip ten su sulapojusių granatmedžių persodinimu? Nes aš kiek persodindavau, tai iškart po ramybės periodo belapius.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Skirpstai, mano granatmedis atrodo jaučiasi kiek geriau. Ūgliai daug ilgesni, na bent jau viršūnė. Prie progos įmesiu nuotrauką ir aš. Čia gal toks augimas dėl tų mažų baltų gyventojų jo vazone? :D O lapai šiek tiek banguoti ir pas mane.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Ne, purkšti savojo granato nepurškiu, o pavasarį tikrai rizikuosiu persodinti, su kuo mažesniu šaknų karpymu ir į kiek didėlesnį vazoną. Nepaminėjau, kad porą tikrai išstypusių ūglių prikirpau...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Na tada viskas aišku, kodėl jis taip atrodo. Aš šiuo atveju leisiu stiebtis jo viršūnei ir kelioms šoninėms šakoms. Štai kaip atrodo maniškis.
2015-01-06 14.43.jpg
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Kad Tavoji granato išleista viena viršūnė, tai gerai. Tokio atveju ir aš saviškiui leisčiau augti laisvai, tačiau pas mane išsistiepusios buvo šoninės šakos. O ir be to, dar neturiu visiškai susidaręs savo granatmedžio 'nana' tolimesnės ateities vizijos. Apgalvoti tikrai yra dėl ko, nes jis pakankamai žemai išsišakoja į du, panašaus augumo, stiebus. Gal reikės palikti vieną. Pavasarį tikiuosi apsispręsiu galutinai kaip spręsti šį dvistiebiškumą.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Mažasis granatmedis - 2009 metai - paroda "Augalų labirintai" (vaisius šalia - ne jo). Šį medį mačiau ir po keleto metų - pasirodė nepakitęs.
P1130009.JPG
P1130011.JPG
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Ten matau dar ir du bananų medžius. Iš kur reiktų gauti tokį augalą? Kiek esu pastebėjęs, tai pačiuose vaisiuose tos sėklytės yra juodos ir beveik neįžiūrimos. Tokie juodi taškeliai. Apie bonsai kūrimą net kalbos nėra. Taip pat kaip ir su ananasais, bet man šiaip pasidarė įdomu. Manau mažas "offtopic" neturėtų pakenkti.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Jauno medelio prieaugis greitai pasimato, o jau vešlesnio - prieaugis "paskęsta" visumoje. O ar turima žinių ar tas paprastasis granatas, iš 2009 m. parodos, buvo bent kiek formuotas?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Mačiau jį ir berods 2013-tais. Neradau nuotraukos. Kaip jau minėjau - nepasirodė pasikeitęs. Bet manau, kad genėjimo gauna tikrai, nes vainikas neatrodė padidėjęs.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Genėjimas ir formavimas – du skirtingi dalykai. Genėti ir apgenėti gali kiekvienas, tiesiog pritrumpindamas nereikalingas ar pedaug išaugusias šakas, o štai medelį suformuoti tinkamai ir pagal taisyklės – tikrai užduotis neišlengvųjų. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Šįryt pastebėjau - maniškis pradeda sprogti. Metas persodinimui...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Kai grįšiu namo manieji jau seniai bus išsprogę, todėl persodinti teks granatus jau su lapais. Tai tikra problema, todėl labai stipriai šaknyno neardysiu ir pradžiai turbūt perkelsiu į šiek tiek didesnį vazoną, o toliau jau žiūrėsim kaip ten viskas klostysis.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Manieji tai suvešėjo, dabar svarstau kada atlikti stiprų genėjimą-formavimą, ar jau ant dienų ar palaukti pavasario kai ir kambariuose oras nebebus toks sausas, ir šviesos daugiau. Tada lengviau atsistatytų manau ir būtų sumažinta rizika. Nes kirpti žadu daug, palikti pagrindus kamienų, pašalinti visas tas antenas.
2015-01-25 21.35.53.jpg
Post Reply