Granatmedis - Punica

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Atsiprašau, kaltas. Nepaminėjau, kad šitie granatai sėti buvo šį pavasarį, o žiema jiems pirmutinė.
Ne, Kėni, gal tokio vakarėlio ir neprireiks, jeigu juos persodinsiu per persodinimo paskaitą :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Skirpstai - gera mintis. Tada iš manęs priklauso substratai, tik brūkštelk, kokius pasirinkai.
Kaštonas wrote:...bet kitą kartą grįžęs turbūt juos persodinsiu, atliksiu fotosesiją ir įkelsiu į forumą. Granatų "vakarėlis" man nėra tinkamas, nes netempsiu juk medelių 250 km. į Vilnių vien tam, kad juos persodinčiau. Aišku, galbūt ir kiti forumo nariai norėtų tokio susitikimo, tai ir aš mielai prisijungčiau. Šiuo metu Vilniuje ant palangės žaliuoja tik vienas "Punica granatum nana". Persodinimo jam tikrai reikės, bet su tokiu mažu medeliu užtrukčiau vos 15 min.
Gal tu jiems leisk pailsėt, o jau tada persodinėk. Tikiuosi, nenuslysti paviršiumi kantrybės užteks. Granatai šaknis leidžia gilyn, taigi po keleto metų ten bus tikras , o tiesiog perkirsti jo nevalia.

Na, susitikimą nebūtina organizuoti Vilniuje ;)

Beje, dėl pavadinimų, šiek tiek
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Kėnis wrote:Giedriau, kaip laikosi taviškiai? Kažkaip nutrūko informacijos srautas apie juos.
Na dabar duosiu vaizdų ir spėju gerai gausiu kritikos... :)) Dėl to tokia pauzė ir buvo.
Kėnis wrote:Na, Skirpstai, jei pas Kaštoną pasak tavęs "pieštukai", tai pas tave patį... na, labai ploni "pieštukai" :) Gal reiktų "Granatų persodinimo vakarėlio" pavasarį? :)
:P prajuokinot. Na pamatėme ir „pieštukų“ ir „rykščių“ tai dabar parodysiu ir „smilgų-krūmą“.

Tiesa sakant nelabai vykę tie mano granatai nes buvo pasodinti tiesiog, dar net nesidomėjau bonsai. Nebuvo formuoti ir patapo krūmu, smilgų krūmu nors ir persodinau šį pavasarį į didesnį vazoną, bet didelio augimo nesulaukiau ir manau žinau dėl ko, sumastęs buvau pamėginti suauginti kamienus, dėje.. šiandien buvo nuimtos vielos ir kamienai kuo puikiausiai atsiskyrė :) manau sprendimas būtų buvęs paskusti šiek tiek žievę, bet nenorėjau eksperimentuoti.
2014-01-28 19.45.07.jpg
Dabar po truputį ima mesti lapus, dar nemažai likę lyginant su Jūsų granatais, įneštas į vidų prieš nepilną mėnesį.
2014-10-21 20.48.27.jpg
Pavasarį visai norėčiau granatų susitikimo, bandyčiau vėl persodinti manau į didesnį vazoną, atskyrimas nežinau... svarstytinas, bet spėju jau sunkiai įgyvendinamas. Ir bandyčiau turbūt stipriai trumpinti kamienus.
O amžius šių granatų - bus ketvirta žiema, todėl augimas... koks augimas? :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Giedriau, normalūs tie Tavo smilgos-krūmai palyginus su mūsiškais :) O atskyrimą tai labai rimtai reikėtų pasvarstyti, nes kitokiu atveju jie konkuruodami tarpusavyje lają formuos tik viršuje.
Kėni, dėkui, prireikus žinosiu kur kreiptis ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Gal, kad galima būtų geriau įvertinti visus temos granatus, trumpai kiekvienas pristatom jų auginimo sąlygas: vieta, apšviestumas (į kurią pusę palangė, pvz.), šiluma, laistymas, purškimas, tręšimas, substrato sudėtis?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Na tai galit griebti savo granatus ir atlėkti į Šiaulius tada. :D Juokauju žinoma... Geriau jau vasarą pas mane padaryti kokį formavimą, negu žiemos metu kažkur trenktis dėl 3 granatų, Na žinot, jei jiems būtų jau po 10-15 metų ir jų persodinimas būtų tikrai įdomus - aš nieko prieš, bet dabar...

Džiaugiuosi, kad visi turime maždaug vienodo amžiaus granatus - +-3 metai. Ateityje tikrai galėsime atskirai skirti laiko ir šiems medeliams.

Giedriau, aš turiu 3 granatus, bet dar niekam nerodžiau ketvirtųjų. Tų, kurie pasodinti praktiškai taip pat kaip ir tavo - krūvoje. O ir atrodo jie beveik identiškai. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Vakar nustebino Skirpstas su savo granatais, apie kuriuos kažkaip nieko nežinojau (o gal buvau primiršęs, bet temoje tai jų nėra), šiandien - Kaštonas su dar paslėptu jaunuolynu. Kas dar nori prisipažinti? :)

Granatų popietė Šiauliuose - kodėl gi ne. Kelios valandos kelio pirmyn, kelios atgal... Klausimas, kiek pačių šiauliečių prisijungtų prie tokio renginuko? Bet ateity apie tai tikrai galima pasvarstyti. O dėl vasarinio formavimo ar pasivaikščiojimo po miškus - Kaštone, mes nepamiršim šios tavo minties ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Paprastuosius granatus laikau ant pietrytinės palangės, vėsiausiame kambaryje (vieta gana gerai matosi nuotraukoje). Tai jeigu saulėta diena, tai saulės gauna tik apie pietus ir iki vakaro. Žemių mišiniui naudota: akadama, kačių kraikas Amigo Light, pirktinė žemė gėlėms, marmuro skaldelė (atlikusi nuo akvariumo). Santykio kokiu maišiau nepasakysiu nes tai buvo daroma iš akies ir pavasarį.
Na dar turiu paprastojo granato var. nana. Pasirodau:
100_2231.JPG
100_2232.JPG
Kokioje jis žemėje auga nežinau, nes pateko pas mane spalio 4 d.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Granatmedis - Punica

Post by Giedrius »

Na maniškis panašiai kaip Skirpsto, ant pietrytinės palangės, saulė nuo priešpiečių iki pavakarės, purškiamas dažnai tręšiamas vasarą irgi buvo pakankamai. Gruntas, akadama maišyta su durpėm, labai nedaug ceolito ir perlito.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

O maniškiui tenka kęsti rytinę palangę. Manyčiau, kad žemė jo tikrai prasta. Ten kažkokia daržo žemė su smėlio priemaiša. Šiek tiek pradžiūvusi ji tampa labai kieta ir ima skilinėti. Pavasarį tuos nana granatus būtinai reikės persodinti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Taip, visi tie trys mažieji granatai pasodinti toks jausmas į kažką, pakasėtą iš pakelės ar iš po balkono. Ir pastebėjau, kad vandenį geria labai stipriai. Tiesa, maniškis su 6 vaisiais, gal jų augimui ir brendimui daug vandens reikia.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Prastoje žemėje tikrai taip gerai tas paprastasis granatas var. 'nana' tikrai neaugtų, nebent jį gerai patręšė, kad vos ne kiekviena šakelė turi po žiedinį pumpurą.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Aš savo granatą lieju kažkur po kartą per savaitę, Ne taip ir greitai jis tą vandenį geria. Be to, bent keletas žiedų jau nukrito, o dar keletas neišsilaikė juos šiek tiek palietus. Kalbu apie didžiuosius, nes vos pražydę jie ima kristi, todėl ant mano granato liko vos 3 dar neišsiskleidę žiedeliai. Bet problemos tame nematau, geriau jau medelis augina biomasę, o ne žiedus brandina...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Laistau tikrai dažniau, ir kas antrą dieną purškiu rytais. Jokių krintančių žiedų nepastebėjau, bet ant keleto šakelių lapų kritimas buvo masinis. Bet kažkodėl manau, kad jos buvo aplamdytos transportavimo metu. Ir nors lūžio nesimato, bet anksčiau ar vėliau tos šakutės atmirs.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Maniškio paprastojo granato var. 'nana' situacija panaši kaip ir pas Kaštoną, tik dar prisidėtų tai, kad kai kurių ūglių galai irgi nudžiuvę.
Ko gero reikės pradėti purkšti ir man.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

Tikrai nebloga mintis. Reiktų ir man nusipirkti purkštuvą. Problema turbūt ta, kad jau įjungtas šildymas. Išvažiuodamas granatuką paliejau, o grįžęs po 3 dienų jį radau jau sausą. Teks dabar ir man dažniau jau jį lieti. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kėnis »

Kaštonas wrote:...Problema turbūt ta, kad jau įjungtas šildymas...
Šio sąlygų skirtumo neįvertinau, nes pas mane šildymo sistema įjungta nuo rugsėjo pirmosios. Taip kad ruoškitės greitesniam substrato sausėjimui ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Skirpstas »

Bet tai ne visi savo paprastojo granato var. 'nana' nuotraukas pademonstravę, nors šnekate, kad turite. :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Granatmedis - Punica

Post by Kaštonas »

O ką, sunku tuo patikėti? :D

Maniškis praktiškai identiškas tavajam. Įkelsiu kada vėliau, nes dabar nelabai turiu su kuo jį nufotkint, o telefonu darytos nutoraukos nėra itit geros tokiam reikalui.
Post Reply