Karmona (Carmona)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Ilona, jeigu jau užsiminei apie pirktinį specialiai bonsams žemės mišinį, tai galiu pasakyti, kad jis tikrai nevertas tokių pinigų. Paprasčiau nusipirkti "ingredientus" atskirai ir susimaišyti. Už tokią maišelio sumą atskirai susipirkus ne 2-3 medelius persodinsit, o jau gerą dešimtį.
Dėl kelmelių, paliekamų ant kamieno, tai nesiginčysiu, juk grožio suvokimas kiekvienam skirtingas.
O gal pasidalintum savo medelio nuotrauka ir pasakojimu ką be persodinimo dar ketinama padaryti?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Kaštonas »

Kėnis wrote:Langas ten kur nuotraukoje siena? Iš kitos pusės lapija turėtų atrodyt gražesnė.
Taip, bet šios pusės šakų struktūra labiau tinkama.
Kėnis wrote:Aš tai atkreipiau dėmesį į balsvumus ant durpės, kas bylotų apie be prasidedantį druskų kaupimąsi, ir tai, kad tokia vazono forma gerai dera prie paties medžio. Gal vazonas galėtų būt perpus žemesnis. Bet va substrato paviršius kažkaip mano akims "ne darnus".
Baltumai ant durpės gali būti druskos arba kalkės, nors medelį ir laistau vandeniu iš akvariumo, išvengti to vis tiek nepavyksta. Vazono keisti nežadu ir manau, kad jo išvaizda tikrai tinka šiam medeliui. Žemesnis vazonas reikalautų daugiau priežiūros, be to, tai greičiau atsilieptų ir paties medelio sveikatai. O paviršius palyginus geras, nes po persodinimo man nepavyks išlaikyti substrato pakilimo kamieno vietoje, nes jis bus biresnis už gryną durpę.
Kėnis wrote:Kairėje pusėje tas vazono briaunos išlinkimas - trūkis, ar kažkokią prasmę turinti detalė?
Apie tai kalbėjau anksčiau. Šis vazonas dvigubas, todėl tai reiškia, kad yra vazonas vazone. išorėje matomas tik išorinis, o ten išlinkimo vietoje galima įžiūrėti ir vidinį. Juos abu apačioje skiria oro tarpas kuriame gali užsilaikyti vanduo palaikydamas drėgmę visame substrate iš apačios. O šis išlinkimas - griovelis, per kurį apačioje užsilaikanti drėgmė ir vanduo gali "kvėpuoti".
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Mano medelis jau po persodinimo. Labai džiaugiuosi, nes atsivėrė kamieno apačia, kuri į durpes buvo susodinta gal 3 cm.
Kaip ir nieko kol kas ypatingo nedariau, tik apkarpiau ištysusias šakeles. Senas šakas, kurios man atrodė neteisinga kryptimi augančios, pabandžiau nukreipti plastmasinių laikiklių pagalba. Nes pabandžius su viela - niekas neišejo, šio medelio šakeles labai jau nelanksčios.
Kas liečia tą mano pirktinį substratą bonsai medeliams, tai man neatrodo labai brangu, kadangi turiu tik kelis medelius, aš kol kas tik megejas, ne profesionalas. Svarbu kol kas šiam medeliui tiktu.
DSC07000.JPG
DSC06998.JPG
DSC06994.JPG
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Kaštone, aš tokį Jūsų vazonėlį esu mačiusi Ermitaže. Tik toje skylutėje tarp vazonėlių buvo įkištas drėgmės matuoklis su plūde.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Ilona, su šakų atlankstymu, naudojant vielą, greičiausiai nepavyko todėl, kad naudojai ją per ploną.
Labai gerai, kad atidengtas buvo nebari. Man tik kažkaip viršūnė atrodo "sunki". Reiktų kažkiek paretinti šakas.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Taip, aš paskui galvoju viršų praretint. Nes į dabartinį vaizdą žiūrint, tai atrodo nuo menkiausio vėjelio nukris tas medelis, nors tikrai konteineryje laikosi tvirtai :).
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Tvirtinimo vielos nematau, kad būtų arba gerai paslėpta po žemėmis.
O lajos palengvinimui tikrai gali padėti netgi paprastas šakelių iškarpymas iš "pažastų", t.y. ant skeletinių (pagrindinių, storųjų) šakų, 2-3 cm atstumu nuo stiebo, esančias plonąsias šakeles reiktų pašalinti. Taip vizualiau medis atrodytų senesnis.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Karmona (Carmona)

Post by Kėnis »

Panašu, kad "kryžiuojasi" dviejų medelių istorijos. Kaip čia nepasimetus? :)

Ilona, nebaris kažkaip "nusuktas" ir gražiausiai atrodytų iš dešinio šono. Ar medelis iš dešinės pusės žiūrint visiškai paslepia stiebo vingius? Gal galima kito persodinimo metu jį būtų kiek pasukti. O jei ir ne, tai ar nekilo mintis jį kiek palenkti į kairę ir pagalvoti apie kitą stilių. Šiaip, kaip ir Kaštono, atrodo "sultingas" ir augti nusiteikęs. Aš tai tręščiau stipriau (žinoma, per daug neįsijaučiant), kad prisiaugintų šakų ir pabandyčiau performuot kitu stiliumi.

Kaštone, ačiū už paaiškinimus. Tik pasirodė keista mintis apie neva komplikuotą pasodinimą iškėlus ant kalnelio į biresnį substratą. Taigi substrato pakilimas (bent minimalus) būna faktiškai kiekvienu atveju, jei medis pasodintas teisingai. Ir viskas iš birių komponentų. Rizika būtų kitur: jei karmona per daug toje durpėje užsibuvus (kas tikėtina su visais "pramoniniais"), tai tektų ilgai ir nuobodžiai "išpainiot" jos geltonas šaknis iš tos durpės. Na, ir kambarinį bonsą į labai birų substratą tikrai sodinti nepatartina. Vis tiek tektų durpių dėt ir nemažai. Pemza, lapinė, durpės, sorbentas - kaip toks derinys? Paviršiuje - tamsaus žvyriuko mulčas (bazaltinis akvariumo gruntas, pvz.)
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Mano medelis tikrai laikosi tvirtai, vielų žemėje nėra, yra tik ploščias vertikaliai ''patupdytas'' akmuo, kuris po nebariu suteikia tvirtumo(net nežinau ar gerai padariau, bet taip ''pažaidžiau'') .
Tikrai kitaip neišėjo kita puse sodint. Medelio vizuali pusė yra nufotografuota, pats nebaris gaunasi šonu. Šis mano variantas yra ''bandau - darau'', net nežinau, ar viskas su medeliu bus gerai po persodinimo...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Tai štai koks "inkaras" panaudotas medelio įtvirtinimui - plokščias akmuo. Ko gero ne pats geriausias variantas, nes akmuo užimą galimą šaknų erdvę, o ir akmuo gali apaugti šaknimis ir bus sunku jį išlupti. Toks variantas tinka tik formuojant ishizuke (medis ant uolos) stilių.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Ačiū, Skirpstai, už patarimą kaip medelio išvaizdą ''pasendint''. Apkarpiau tas šakeles nuo pagrindinių šakų, tikrai geriau atrodo :).
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Ilona, džiugu, kad padėjau, bet vėl paprašysiu įkelti nuotrauką, kad pasižiūrėti pakitimą.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Štai toks. Ar dar ką reiktų padaryti?
DSC07018.JPG
DSC07019.JPG
DSC07020.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Tikrai atrodo palengvėjusi karmonos laja. Tik dar pašalinčiau kelias šakas augančias žemyn. Kirpimo vietas pažymėjau raudonai. Dar norėtųsi sutvarkyti ir tą kelmą, kuris atsidengė (nuotraukoje apvežiau raudonai), bet čia reikėtų gražiai su specialiomis gumbų žnyplėmis.
DSC07019.JPG
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Labai ačiū :) už patarimus.
Tiesiog taip baisu kažką netinkamai nukirpti, todėl man taip ir gaunasi :D...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Neryžtingumą su laiku įgyta patirtis turėtų išstumti ir kuo toliau, tuo lengviau bus su kitais medeliais.
O jeigu kyla klausimų, tai tikrai gerai, nes tam ir turime šį forumą, kuriame galima išspręsti rūpimus klausimus.
Be to, ta žemiausiai šalintina šaką kur pažymėjau, būtų kaip ir vietoje, tik man labai negražiai atrodo, kad ji taip stačiai žemyn eina. Būtų arčiau stiebo vingio, tai tikrai būtų puiku.
Reiktų tikrai kažką pagalvoti apie šio medelio stiliaus pakeitimą, tik man dėl to minčių neateina.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Aš gal labai kvailai paklausiu, kol kas tikrai labai mažai nusimanau apie bonsai. Ar neišeitų man kokio akmens pagalba nors šiek tiek vizualiai iš priekio ''pakeisti'' stilių? Na dabar susirangiusi šaka ir tiek. Jei, pavyzdžiui, iš kitos pusės nebario padėčiau kokį akmenį, kad medelis ''remtųsi'' į jį ir pats kamienas apačioje vizualiai ''masyvesnis'' atrodytų? Ar tai visiškai netinka bonsai mene?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Karmona (Carmona)

Post by Skirpstas »

Visai nekvailas klausimas. O į jį atsakysiu taip: nemanau, kad tas akmuo ką nors pakeistų, nes galima rasti daug pavyzdžių,kai medžių stiebai įauga į tvoras ar šiaip kokias kliūtis. Viela, kuria formuojant nukreipiamos šakos, laikoma irgi tik iki kada pradeda įsiręžti į žievę.
Jeigu gerai supratau klausimą, tai nori sustorinti nebari šiai karmonai? Tai būtų galima padaryti užveržiant vielos žiedą. O su akmeniu tai gali atsitikti taip:
gtt-4.jpg
Nuotraukos .
Beje, kambariniai bonsai storėja daug ilgiau, nei natūraliai augantys jų giminaičiai.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Karmona (Carmona)

Post by Ilona »

Jo..., nelabai gražu.
Post Reply