Podokarpas - Podocarpus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podocarpus macrophyllus

Post by Kėnis »

Na kas tau gali į tai atsakyt, ir dar pagal nuotraukas. Palauk, ir pamatysi. Jei situacija per artimiausią mėnesį nepasikeis, nebus naujų lapelių sprogimo, vadinasi, ne.
Eugenijus
Posts: 12
Joined: 2014 Jan 07, 20:15

Re: Podocarpus macrophyllus

Post by Eugenijus »

Supratau. Reiškiasi bandysiu eksperimentuoti :)
Gal pavyks gyvasties inpūsti. Parašysiu kaip seksis... :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Podocarpus macrophyllus

Post by Skirpstas »

Eksperimentuoti, tai tikiuosi sieji su laistymo normalizavimu ne taip "kaip pušį", o normaliai - neduodant dirvoželiui perdžiūti. Dar žinoma būtų galima imtis "purškimo ir celofaninio maišelio užtraukimo" metodo. Gal tai dar kiek pagelbėtų?
Gytis
Posts: 1
Joined: 2014 Jan 06, 09:13

Podokarpas

Post by Gytis »

Sveiki, šiandien gavau dovanų šitą gražuoliuką. Vielas nuėmiau, nes jau buvo lengvai įsirėžusios. Gal kas galite pasidalinti patirtimi kaip auginti šitą gražuolį? Ačiū
Podokarpas
Podokarpas
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Podokarpas

Post by Kaštonas »

Sveikas, Gyti. Malonu sulaukti naujo žmogaus mūsų nedidelėje bendruomenėje.

Pradėkime nuo to, kad tu nuėmei vielas. Kyla klausimas, kaip tu jas nuėmei ? Spėju, kad jos buvo tiesiog nusuktos, o tai jai buvo klaidingas veiksmas medelio atžvilgiu, nes vielos dažniausiai būna nukarpomos su vielos žnyplėmis, nes nusukimo metu sukietėjusi viela gali stipriai sužaloti šakelę, o kartais ją net sulaužyti. Taigi, kai kitą kartą šį medelį jau suvieluosi pats, tai būtų puiku jei ir vielos būtų pašalintos teisingu būdu. Na štai, tiesiog trumpa pamokėlė ateičiai. Štai tau ir .

O dėl šio gražuolio auginimo, tai siūlyčiau tiesiog paskaitinėti viską kas parašyta šiame forume apie medelių priežiūrą. Taip pat nemažai informacijos galima rasti , pvz., apie persodinimą. Paieškojęs atidžiau rasi ir apie laistymą ar kitą kasdieninę priežiūrą. Taip pat siūlau paskaitinėti - Čia taip pat gali gauti reikiamą pradžiamokslį.

Na o mes galime padėti tam tikrų atvejų ar kitokių situacijų metu. Jei nori, kad tavo medelis jaustųsi puikiai, tai teks pasimokyti, o didžioji dalis mokslo vyks būtent savarankiškai skaitant ir praktikuojantis.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Pasirodo, podokarpo tema jau buvo forume, tik kiek kitu pavadinimu. Sujungus jas abi nesunku pastebėti, kad temos pradžioje yra 1:1 atvejis.
Įdomu, kaip kitiems podokarpams sekasi dabar?

Iš esmės tai auginti neturėtų būti sunku. Mūsų klimato sąlygomis tai - kambarinis augalas. Taigi, šviesi palangė, reguliarus (!) laistymas, oro drėgmės padidinimas sausuoju metų laikotarpiu (pvz., purškiant). Na, ir žinoma, temos pradžioje apkalbėtas persodinimas ir šaknų išlaisvinimas iš tų luitų.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Va, kaip atrodo beveik be suvaržymų augantys. Va iš tokio kažką paformuot :)
2014-11-11_164.jpg
2014-11-11_163.jpg
Eugenijus
Posts: 12
Joined: 2014 Jan 07, 20:15

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Eugenijus »

Mano podokarpas jau seniai išmestas :(
Taip ir neatsigavo...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Gaila, žinoma, bet tokios nesėkmės ypač pradedant visada pasitaiko.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Skirpstas »

Mano pirmasis bonsai medelis irgi neišgyvenęs, tačiau, Eugenijau, siūlau nenuleisti rankų ir jeigu patinka šis pomėgis imtis kokią kitą medžių rūšį ir darbuotis su ja.
Eugenijus
Posts: 12
Joined: 2014 Jan 07, 20:15

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Eugenijus »

Rankų niekas ir nenuleidžia :)
Dirbam, domimės...
Turiu kolkas 7 medelių rūšis :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Ir taip žiūrėjau forume, ir anaip - nesuskaičiuoju tų septynių ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kaštonas »

Eugenijau, kiek suprantu esi pradedantysis ir medelius augini iš sėklų. Gal norėtum pasidalinti savo auginamomis medelių rūšimis ir jų nuotraukomis naujokams skirtoje temoje. Tikrai būtų įdomu.
Eugenijus
Posts: 12
Joined: 2014 Jan 07, 20:15

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Eugenijus »

O kur aš minėjau, kad auginu iš sėklų?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Eugenijau, čia toks "klastingas" bandymas - kvietimas buvo papasakot ir apie kitas turimas medžių rūšis ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kaštonas »

Atsiprašau jei suklydau. Turbūt būsiu šiek tiek sumaišęs tave su kažkuo kitu, nes kažkuris iš forumo dalyvių tikrai medelių buvo prisiauginęs iš sėklų. O su savo turimomis rūšimis tikrai sudominai.
User avatar
BonsaiVilnius
Posts: 56
Joined: 2012 Sep 01, 21:30

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by BonsaiVilnius »

Aurelija wrote:... Tai tada paprašysiu jūsų pagalbos, kad nukreiptumėte mane tinkama linkme į kurią skiltį parašyti detalų aprašymą savo medelio bėdos?
Nuotraukų pridėti galėsiu tik vakare po darbo grįžus namo ( kaip suprantu jos taip pat reikalingos). Planuoju medelį persodinti savaitgalį, gal tai padės...
Tai kai jau rasis pakankamai laiko, tai dėkit tas savo bėdas čia, pažiūrėsim...
Aurelija
Posts: 6
Joined: 2015 Sep 02, 16:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Aurelija »

Sveiki,
Per Velykas gavau dovanų bonsai medelį (tai mano pirmas medelis), gėlių parduotuvėje, pardavėja pasakė kaip juo rūpintis - laistyti ir formuoti kaip nori (Dovanotojas man taip sakė).
Na aš neįsivaizduodama, kokios priežiūros šiam lepūnėliui reikia, patikėjau tik tokia priežiūra. Užkliuvo man jo vazonas, o gal čia viskas gerai, gal tik man atrodo, kad jis per didelis? Nebuvo jokio jo pavadinimo parašyta...
Pabandžiau paskaitinėti internete kaip prižiūrėti bonsus, tai tikriausiai nemoku ieškoti,nes neradau man suprantama kalba parašytos informacijos, kadangi visai esu žalia augalų auginime,o ypač bonsų . Turbūt man tas nemokėjimas surasti reikiamą informaciją ir "atmušė" norą ieškoti toliau. Nusifotografavau jį ir nuėjau į gėlių parduotuvę. Pardavėja pasakė, kad tai tikrų tikriausias kadagys, laistyti daug nereikia, patręšti ir daugiau nieko nežinojo. Na galvoju, geras dvi pardavėjos ir skirtingos priežiūros... Tada išvis labai pasimečiau, bet iš tiesų kas dieną palaistau, nebent būna žemė drėgna. Ir papurškiu vandeniu lapelius. Ir STOP! Viskas, nežinau ką toliau daryti, kaip juo rūpintis, nes pagal nuotraukas matau, kad tikrai ne kadagys. Tada EUREKA! Atrandam, kad tai Podocarpus, ir vėl ieškau informacijos... Na esu visiškai žiopla, bet lietuvių kalba nerandu būtent apie juos parašytos informacijos internete... Na ir toliau tik palieju ir papurškiu kartas nuo karto...
Vakar susimąsčiau, gal jam įtakos turėjo, kad savaitę atostogavom vasarą ir niekas jo nepaliejo?
Na ką gi, gana čia save teisinti, jūsų forumo dėka daug suprantu savo klaidų (visų temų tikrai nespėjau peržvelgti) , tad nebarkit manęs labai už nemokšiškumą, nežinojimą ir t.t. Bet gal kas galite patarti ką daryti su juo? Kur buvo didžiausia mano klaida ( nepersodinau jo iškart? Nepalaisčiau? Perlaisčiau? Nepatręšiau? )?
Mano bonsiukas visai meta lapukus, buvo naujų užuomazgų atsiradę, bet kai palaisčiau trąšom išvis nuvyto visi lapukai...:((( Vysta, nyksta ir nežinau ką daryti... Pridedu nuotraukas.
Žadu jį persodinti šį savaitgalį. Manau jau blogiau tikrai nebus?
Tokį gavau dovanų
Tokį gavau dovanų
DSC_1211.JPG
DSC_1212.JPG
DSC_1213.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Na, visos istorijos gal ir nereikėjo pasakot, bet ačiū už ją. Paardavėjos kartais nusišneka visame pasaulyje - nereik stebėtis, juk daugumoje atvejų mes visi pasakom tai, kas tuo metu atrodo protinga :) O pranešimas parašytas jau geriau, pataisiau tik gal dvi dešimtis ne vietoje atsiradusių ar pradingusių tarpų tarp žodžių ar skyrybos ženklu...

Bet pereikim prie reikalo, t.y. medžio. Lėkštutė padėta turbūt fotosesijai, nes labai švari. Bet jei ne fotosesijai, o vazonas stovi ant jos visą laiką, tai tai tik patvirtina mano spėjimą - medžiui perdžiūvęs šaknų gumulas. Taigi, padarykim taip:
Jei yra kambario temperatūros vandens, tai galima ir vakare tai padaryt. Jei ne, tai iš vakaro pasistatom kibirą vandens, kad iki ryto jo temperatūra susilygintų su kambario. Tada ryte pirmiausia patikrinam skylę vazono dugne, ar jos neužkimšusios šaknys. Aš kai nemažai medžių turiu, tai nieko neapžiūrinėju, tiesiog įsmeigiu ten pieštuką ar kinitišką pagaliuką taip per kokius 3 cm. Tada nesvarbu, buvo ten šaknys, ar nebuvo, bet vanduo turės kaip ištekėt (ir įtekėt). Tada nardinam vazoną į vandenį pamažu, kad žemės neišsiplautų. Panardinam tiek, kad vanduo apsemtų substrato paviršių bent centimetrą. Laikom panardintą kokias 15-20 min, ištraukiam, leidžiam vandeniui nuvarvėt, statom į įprastinę vietą ir toliau prižiūrim kaip ir derėtų.

Kam visa tai? Aplink kamieną matosi šviesesnė (tai turbūt ir sausesnė) žemė. Tad spėju, kad greičiausiai laistoma buvo per mažai ir tik vasono pakraščiais. Laistant substratas turi permitrkti visas, o vanduo išbėgt per skylutę. Lėkštutėje jo laikyti nereikia, po kkių 10 min galima tiesiog išpilt. Žemė neturi vienoje vietoje būt drėgna, kitoje sausa.

jei kitą dieną centriuke apie kamieną substratą vėl nušviesės (nusausės), procedūrą reiktų pakartoti tą vietą tiesiog pabadant, pakedenant plonu pagaliuku (kad ir dantų krapštuku), nes žemė ten ne tik perdžiūbus, bet ir suslėgta, arba per stipriai priaugus šaknų. Tiktų ir persodinimas, bet kai medis tokios būklės, jo nedaryčiau.
Post Reply