Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
MrDonas
Posts: 2
Joined: 2016 Apr 09, 22:45

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by MrDonas »

Ačiū už patarimus ir nuorodas nuo ko "startuoti" :) Skylės leidžia - vakar buvo perlietas po dušu - vanduo išbėga. Savaitgalį bandysim persodint ir bus aiškiau kas darosi su šaknimis. Galėsiu įdėti nuotraukas. Liūdna tik, kad dalis vielų jau gerokai įaugę į šakas ir ju ištraukti nėra galimybės, tik nukirpti/nulaužti ties šaka...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Negalima palikti jokių vielų. Čia galimybės, žinoma, gali priklausyti nuo turimų įrankių, bet visada galima kažką sugalvoti (tik nepersistengiant). Net jei viela apaugusi kamieną žiedu, yra kaipo ir metodika, kaip ištraukt vieną dalį, palaukt metus, kol ten suaugs, tada dar dalį, ir t.t. Palikt vielą žiedu tai tas pats, kas nupjaut med ties ta vieta. O ir ne žiedu paliktos, jos ilgainiui bus nuodų šaltinis bei trikdys fiziškai medžio medžiagų apykaitą. O ir grožis tai koks iš jų?
Justina
Posts: 4
Joined: 2016 Sep 20, 14:02

Re: Klausimėlis (nežinote kur klausti, klauskite čia)

Post by Justina »

Sveiki,

Mano vardas Justina, aš čia naujokė, tikiuosi jūsų patarimų. Šio mėnesio 17d į namus parsinešiau Kinišką Guobą. Ji pas mane pastovėjo dieną neliesta, kitą dieną, nukirpau kelis man "akis badžiusias' šakeles, neapsikenčiau :) Tą pačią dieną, kai parsinešiau, vazoną mirkinau. Vakar paliejau vandeniu su trąšomis.

Kaip matosi nuotraukoje lapeliai pradėję gelsti, tai čia šiek tiek pasimetus jaučiuosi, guobos juos lyg ir meta žiemą? Tai ji jau ruošiasi žiemai tokiu metu, ar jai trūksta trąšų? Tręšti ruošiuosi kartą į mėnesį, pagal trąšų instrukciją.

Stovi ji virš radiatoriaus, bet kol kas dar namai nešildomi, vėliau žiūrėsiu kaip jai tai nepatiks. Oras drėgnas (gyvename arti jūros), tiesioginės saulės negauna, tačiau per stoglangį šviesa patenka visą dieną.

Turiu svarbų klausimą kuris mane labai neramina. Ant kamieno pastebėjau daug nuo vielos paliktų žaizdų. Tokias turbūt reikia užtepti tepalu? Kokį tepalą naudoti? Ar toks tiktų? http://www.britishbonsai.co.uk/bonsai-c ... e-50g-tube

Taip pat, kada laikas ją apkarpyti?

Galbūt pastebėsite dar ką nors į ką turėčiau atkreipti dėmesį. Kol kas neplanuoju persodinti, jei ji mes lapus, tai ramybęs metu turbūt ir negerai tai daryti. Bet apie tai galvoju.

Ačiū!
Justina
Posts: 4
Joined: 2016 Sep 20, 14:02

Žaizdos

Post by Justina »

Probleminė vieta
Probleminė vieta
Bendras medelio vaizdas
Bendras medelio vaizdas
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Visi atsakymai jau yra šioje temoje. Taip, guobos rudenį linkusios mesti lapus ir žiemą praleisti vėsiai. Ir tręšti rudenį jos tikrai nereikia. Tada jos geriau išsaugo jėgas kitų metų vegetacijos periodui. Pradedančiajam augintojui kininę guobą persodinti geriau pavasarį.

Taip, kyonal pasta tinka visiems kambariniams bonsams. Kambaryje ypač gerai laikosi ant žaizdų, nes nėra lietaus ir temperatūrų kaitos poveikio.
Justina
Posts: 4
Joined: 2016 Sep 20, 14:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Justina »

Guoba numetė nemažai lapų, galvojau taip ir pabus, bet pradėjo leisti naujus lapelius. Ar tai normalu?
Kažkaip sunerimau, kad jau leidžia, o aš neapkarpiau jos.

Taip pat, galvoju apie žemę persodinimui. Dabar kaip suprantu pas mane labai daug juodžemio, matau ir žievės. Daugiau neskiriu ko ten yra (turbūt nieko :)) Skaičiau, kad guobos toleruoja jei dedama ir daugiau kaip 30proc. juodžemio. Jei ji augo tokioj žemėj, turbūt reiktų į panašią ir persodinti?

Dabar sakyčiau pas mane kokie 90proc. juodžemio :) Jei jį sumažinčiau ir dėčiau apie 40proc. tada akadamos 40proc. 10proc. žievės naudojamos orchidėjoms ir 10proc. tarkim lavos? Kaip manot? Gal juodžemio daugiau?

Dar radau tokį variantą http://www.britishbonsai.co.uk/bonsai-s ... l-2ltr-bag
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Visų pirma, tai labai labai rekomenduočiau palaukti su persodinimu bent jau kovo. Ir nieko nekarpyt. Jei guoba laikomo šiltai kambaryje, o ne vėsiai kur garaže, tai natūralu, kad ji sprogsta. bet per žiemą išaugę ūgliai bus silpni, ištįsę ir negražūs. Juos būtų geriau apgenėti pavasarį, kartu su kitomis nereikalingomis šakomis. Nes jei išgenėt dabar, tai medis vis tiek žels dar stipriau. Ir vėl tada norėsis jį genėt, jis vėl žels. O rezultatas bus - medžio išsekimas.

Substratas nuorodoje: priemolis, degtas molis, pemza ir žievė. Nu beveik tobula, tik neaišku, kam ta žievė ten. Čia turbūt kažkokia anglų paslaptis, kurios likęs pasaulis nežino :) Aš į tokį nieko daugiau ir nemaišyčiau. Priemolis atstos juodžemį.

Beje, atsiprašau, kiek ne į temą, bet kitų substratų receptuose man užkliuvo žodis "moler". Kas tai?
Justina
Posts: 4
Joined: 2016 Sep 20, 14:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Justina »

Net neįsivaizduoju žinokite.

Tai tuomet nesuksiu galvos ir įsigysiu jau paruoštą. Aš ir neketinau dabar persodinti. Galvoju apie pavasarį, nes noriu nusipirkti tepalo žaizdoms, pagalvojau- viską kartu pirksiu. O kad deda žievės, tai daug kur skaičiau. Nežinau aišku, ar čia logiška būtent tokioj sudėty ją dėt.

Aš vėliau ir pagalvojau, kad tam kambary kur aš ją laikau, užtektinai šilta, kad pradėtų skleisti lapelius.
Nepagalvojau ir neišnešiau jos į garažą. Dabar jau išsprogus lapeliams ją išnešti į garažą turbūt būtų kvaila?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Na, aš to jau nedaryčiau. Kaip bus, taip. Peržiemoja gerai jos ir kambariuose.
Jovarass
Posts: 18
Joined: 2017 Jan 19, 10:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Jovarass »

Sveiki! Prekybos centre depo nusipirkau guoba. Pamatęs kaip ji ten kenčia manau nebūtų sulaukusi pavasario. Nusipirkęs persodinau labai tikiuosi, kad prigis. Nerimauju dėl kamieno ir šakų jie smarkiai pajuodavę ir vietomis lupasi. Neapsisprendžiu jei prigis palikti kambaryje ar balkone kur temperatūra būna 0 prie minus 25.
20170918_184505.jpg
20170918_184909.jpg
20170918_185133.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

O jau vielų randai!.. Nagus atmušt tam kas taip sugebėjo...

Dėl žiemojimo - aš balsuočiau už vėsią patalpą visais atvejais, susijusiais su kinine guoba.
Jovarass
Posts: 18
Joined: 2017 Jan 19, 10:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Jovarass »

O, dėl medžio randų kaiščiai palikti ir beveik aptraukti ir supuvę buvo, tai išvaliau. Gal dėl šakų ir kamieno pajuodavimo isimetęs koks grybas? Ar čia normalu?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Kaiščiai? Kas čia per priemonė?
Va dėl tokių medžių randų nemaža dalis bonsais neužsiimančių ir tauškia kairėn-dešinėn apie medžių kankinimą. Ir šiuo atveju sunku būtų jiems prieštarauti.

Šiam medžiui kitą vasarą labai gerai būtų pastovėti po atviru dangum. Lietus sutvarkys iki rudens viską :)
Jovarass
Posts: 18
Joined: 2017 Jan 19, 10:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Jovarass »

Mediniai kaiščiai, kad randai greičiau užsitrauktu arba vielos atramos medinės paliktos buvo. Dar vienas neaiškaus likęs, bet čia jau turbūt reikia išilginio šlifuoklio jau gerai įaugę.
20170920_192556.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Man šis randas atrodo geriausiai, gal išskyrus viršutinę jo dalį. Bet tie kiti du viršuj... Kaip galima tokį "meną" dar į prekybą leist :)
Guoba grynoje akadamoje (jei tik gerai įžiūriu)?
Jovarass
Posts: 18
Joined: 2017 Jan 19, 10:02

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Jovarass »

Oi kiek ten dar yra visokių rūšių su įaugusiom vielom, net kraupu. Ir iš kur ten juos importavo. Čia ant paviršiaus smulkesnės uždėjau. O naudojau 50 akadamos, 25 pemzos, 25 lavos ir dar humuso šiek tiek įmaišiau.
Post Reply