Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Oi ne, formavimas tai dar vėlesniam laikui. Minty turėjau persodinimą.
Laikosi taip pat kaip ir rudenį. Su tais pačiais keliais pasilikusiais lapais, bet beveik plika.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Mano kininėms guoboms tai tikrai pribrendęs reikalas su persodinimu. Ar būtų pas ką nors daugiau tokių darbų poreikis?
Jeigu ne, tai galiu tada individualiai pasidarbuoti, o čia pasidalinti nuotraukų mini reportažu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Aš tai neturiu kur dingt, nes manosios šaknynas baisus, pasodinta (tiksliau perkelta) kreivai. Apibendrinant - su požemine dalimi ne mažesnis nesusipratimas nei su antžemine. Persodinėsiu į tą pati vazoną.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Reiškia reikia šį pavasarį kada susirinkti su guobomis prie žemių mišinio kibiro ir persodinti. Kiek matosi tokių darbų poreikiui daugiau kaip ir norinčių nesimato.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Apgenėjau gan drastiškai, bet medelis labai intensyviai sprogdina naujus pumpurus. Ir laistyti kas dvi dienas reikia(auga ant palangės prie atviro lango). Šios dienos vaizdas:
DSC07088.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Na, visai neblogas vaizdas, tik jeigu norimasi, kad dar kokių patarimų dėl formavimo, tai reikėjo medelio nuotrauką didesnio formato įdėti, nes net išsididinti gerai negalima.
Taip, pradžioje toks intensyvus augimas tikrai bus, o vėliau viskas sulėtės.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Taip, atlenkus šakas, vaizdas pagerėjo. Dar būtų įdomu pamatyt, kaip baigiasi storasis kamienas, kokia ten viršūninė žaizda.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Man irgi yra parūpusi ta stiebo "pabaigos" dalis, o ir šakėlių trumpintinų yra, tai tam ir noriu didesnės rezoliucijos foto.

Ilona, o kokia viela panaudota toms atatampoms?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Pagaliau ir vėsiai žiemojančios pajuto pavasarį
2015-04-03_0779.jpg
Ta proga - vakarėlis ir persodinimas :)
2015-04-03_0782.jpg
Ir kaskart vis labiau įsitikinu - nusipirkus medį, persodinimo atidėlioti neverta.
2015-04-03_0773.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kaštonas »

Šaunu. Skirpstai, kaip laikosi tavo guoba? Kiek pamenu žiemos formavimo metu ji nebuvo stipriai įsitvirtinusi žemėje ir stipriai judėjo. Ar sprogsta normaliai?

Be to, Giedriau, kaip sekasi taviškei?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Mano kininės guobos laikosi tikrai gerai, o persoginimo metu teko pakarpyti papuvusių šaknų. Šįkart bankn stiliaus kininė guoba įtvirtinta su viela. Pusiau kaskadinės tai tvirtinti tikrai neapsimokėjo. Dėl šakų gyvybingumo, tai dar kiek per anksti spręsti,nes normaliai sulapoja guoba iki gegužės, o tam dar ne mėnesį turi.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Maniškė matyt eis malkom ir į nuostolių temą :) po truputį ketinu kas kambariuose palaipsniui pereiti prie fikusų rūšių. Nes žiemos ir šiaip ant palangės vargsta augalai išskyrus šiaip kambarines gėles ir fikusus.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kaštonas »

Giedriau, nepamiršk granatų, citrusų, ligustrų (nors pastarasis ant mano palangės irgi šiuo metu suvargęs), karmonų (šiais metais atrastos ir visai gerai jaučiasi ant palangės) ir t.t. Manau, kad pasirinkimas yra tikrai platesnis, nei tu manai. ;)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Na citrinos irgi vargo šią žiemą, kažkokia nesėkminga man ji buvo :/
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Sėkmė čia nieko dėta - reik ieškot, kur padarytos klaidos.

Na, o maniškė po persodinimo atsidūrė šiltnamy.
guobagrenhouse.jpg
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Dėl laiko stokos visai nėra kada savo guoba nufotografuot ir įkelt. Artimiausiu laiku padarysiu foto. Medelis po apgenėjimo vis leidžia naujus ūglius, atrodo net kirpt nebespėju... Tik va sąmanos visai išnyko.
Kažkas klausėt kokią vielą panaudojau įtempimui. Senukuose pirkau, kažkur apie 4 litus ritė kainavo. Yra įvairiu storių. Žinoma ne profesionaliam bonsai menui, bet pagal kaina man visai tiko. Su tokia pačia apvyniojau azalijos kamieną, labai gerai sulinko.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kaštonas »

Dėl samanų nieko padaryti nepavyks, jei medelis auginamas kambaryje. Taip jau būna su jomis – oras per sausas. Net purškiant pastoviai jų beveik neįmanoma išlaikyt. O štai lauke visai kitas reikalas.

Tai aišku, aš taip pat manau, kad turint vieną medelį laisvai galima atrasti įvairiausių vielų formavimui alternatyvų. O štai kai padidės kolekcija ir atsiras poreikis – teks ieškotis kažko rimtesnio.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Žadėtos nuotraukos:
DSC07175.JPG
DSC07172.JPG
DSC07171.JPG
DSC07163.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Oi, kokia subujojusi.
Tikrai gražiai želia guoba, tačiau pastabos būtų tokios:
1. Reikia sutvarkyti tą viršūninį "kelmą".
2. Reikia priauginti šiek tiek viršūnės. Kaip greitosiomis padariau šioje nuotraukoje
DSC07175.JPG
DSC07175.JPG (44.05 KiB) Viewed 6190 times
Post Reply