Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Čia tik tiek žalumos?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Kol kas šiuos ūglius palikčiau augti laisvai, kad sustorėtų ir būtų galima formuoti vainiką iš jų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Taip tik tiek, bet tas tik tiek jau labai gerai turint omenyje, kad jos nebuvo visai. Dabar tikrai nesiruošiu genėti, tikrai paliksiu kiek augs kol pilnai atsistatys jei taip įvyks. Reiks ir persodint vėliau kai atsistatys kažkiek. Praeitą kartą lygiai tokie pat ūgliai nudžiuvo po kiek laiko.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Ūgliai galėjo nudžiūti dėl per sauso aplinkos oro arba yra du variantai: guoba serga arba nualinta per trumpo ramybės periodo ar visai jo neturėdama.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Noriu sutvarkyti lają, galvoju apie Chokkan stilių. Bet laja toks raizgalynas, tai manau gal pradėti iškarpinėti plonas šakeles kur arčiausiai kamieno ir storųjų šakų.
Ką patartumėt? Ar išvis laukti rudens, nes dabar dar pumpurai sprogsta. Ar kaip tik būtų geriau dabar iškarpyti, kad pagrindines šakas truputį pavieluoti?
DSC07056.JPG
DSC07052.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

O kodėl paprasčiausiai nesinori šios smulkialapės guobos toliau formuoti Hokidachi (šluotos) stiliumi? Nes storesnes šakas tikrai bus sunku atlenkti taip, kad gautųsi Chokkan stilius. Šakas tai tikrai reikėtų praretinti. Šalinti reiktų šakeles ant šakų, kurių augimo kryptis yra žemyn, pritrumpinti išstypusius ūglius.
Ar senai įsigytas šis medelis?
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Nepatinka man ''šluotos'' stilius. Gal ir juoksitės, bet kai pamačiau medelį, pirmoj vietoj sužavejo sąmanos, paskui kamienas, po to tik smulkūs lapai. Dabartinė forma man visai nepatinka. Kadangi kaina man pasirodė maža - taip vakar atsirado naujas augintinis. Buvau net už kamieno ištraukusi visą medelį pažiurėti kokios šaknys. Viskas gerai, šaknys gyvos, niekas nesudžiūvę ir neužmirkę.
Po truputį pradedu karpyt. Apkarpius kelias šakas - vis labiau man patinka. Kai baigsiu darbą - įkelsiu foto.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Na, yra dar žvakės stilius - tarpinis variantas tarp šluotos ir Chokkan stilių.
candlebroom.gif
candlebroom.gif (58.85 KiB) Viewed 6716 times
Nuotraukos .
Chokkan stilius tikrai dailus, tačiau iš patirties sakau, kad senesnes šakas bus sunku atlankstyti. Reikės naudoti rafiją, bet vis tiek pernelyg status lenkimo kampas tinkamai atlankstyti šakų neleis.
Laukiam apkarpytos smulkialapės (kininės) guobos nuotraukų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Giedrius »

Siūlyčiau palaukt pavasario, dabar ir taip mažai šviesos, kad neatsitiktų kaip su manąja guoba, dabar kapstosi iš paskutiniųjų bet dar yra vilties.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Dienos jau gerokai ilgesnės nei prieš mėnesį, tačiau dar yra ir aklimatizacijos reikalas - reikėjo šiai guobai bent mėnesį leisti apsiprasti naujose augimo sąlygose. Nors atrodo, kad medeliui viskas gerai ir jis jau sprogina tolesnius ūglius.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Visai gražus ir ''žvakės'' stilius. Dabar man svarbiausias uždavinys nenukirpti kažko per daug :).
Šioje temoje kažkas rašėt, kad viršuje substratas būna sausas, o apačioje dar drėgnas. O kaip tai suprantat? Ar su augalų grunto drėgmės matuokliu nustatot?
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Bežiūrint į jūsų nurodytą gražaus medelio nuotrauką, kilo klausimas kaip taip gražiai sutvarkyti kamieno viršaus kelmus. Nes mano medeliui vienas net 1 cm skersmens yra. Tai jį, kaip suprantu, galima apkarpyti gumbų žnyplėmis ir iškart patepti žaizdų tepalu? Ar šį darbą su kelmais viršuje geriau palikti rudeniui?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Ilona, šluotos stiliaus medelis tinkamai sutvarkytas irgi gražiai atrodytų.
Dėl to sauso substrato paviršiaus ir drėgnos jo apačios, tai tikrai metodai įvairūs: galima pakilnoti medelį sausą ir palaistytą, o po to jau kai rankos įpras, tai tikrai jaučiamas bus skirtumas ir pasijaus kada substratas sausas; galima pakėlus medelį, pasižiūrėti per drenažo skylutes arba įkišti pirštą ir tikrai jausis drėgmė. Ko gero tiktų ir labai moteriškas metodas - pagaliuką kyštelėti į substratą, lyg į kokį kepamą pyragą. Na, su laiku tikrai atsiras tas pajautimas kada dar substratas viršuje drėgnas, o viršuje sausas ir kada reikia tikrai jį lieti.
Smulkialapės guobos prastai gydo savo žaizdas, bet kelmus tikrai reikia sutvarkyti. Geriausia genėjimo darbus lapuočiams atlikti pavasarį, prieš lapams sprogstant. Kambariniams tai taikau taip pat, bet yra tokių žmonių, kurie į tai nekreikia jokio dėmesio ir "kambarinukus" geni bet kuriuo metų laiku. Jeigu taip toli jau žiūrima su genėjimo darbų nukėlimu - rudenį, tai paklausiu kokiomis sąlygomis ketinama šią guobą laikyti kitos žiemos metu?
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Nors iki žiemos periodo toli ir nesu isitikinusi savo ''gebėjimais'' bonsai medelį augint, tai žiemoti jis galėtų: 1. įstiklintame balkone, 2. kambaryje prie labai dažnai praveriamo lango (temperatūra iki 10 C), arba išvis normalioje kambario temperatūroje + 18, +19). Kol kas , kiek skaičiau, man priimtiniausias 2 variantas.
Jūs rašote, kad geriausia genėjimo darbus atlikti pavasarį prieš lapams sprogstant. Tai ką man daryti su mano atveju (šiandien nebuvo laiko toliau genėti), nes lapai jau išsprogę ir labai intensyviai sprogsta su diena?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Aplamai kininė guoba per metus turi dvi tokias ūglių augimo bangas, tai kelmus galima mėginti tvarkyti ir tarpe tų bangų.


P.s. Ilona, nesijaučiu dar toks senas, kad būčiau Jūs. :)
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Ačiū už atsakymus. Po truputį bandysiu judėt į priekį, kai susitvarkysiu- įkelsiu foto.
P.s. Gerai, aš ''jūsinu'' is mandagumo, jei tinka - būsi ''tu'' :) .
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Sėkmės su naujuoju augintiniu - kinine guoba. Tikiuosi, kad didelių problemų su jos aklimatizacija nebus.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Skirpstai, kaip ten su tuo pavasariniu guobų vakarėliu? Kada jam metas?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Pavasarinį guobų vakarėlį apsimokėtų labiausiai organizuoti jau išsprogus ir gerokai ūgtelėjus ūgliams.
Kėni, o kaip tavoji pusiau kaskadinė kininė guoba laikosi?
Post Reply