Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Su tuo ''kelmu'' viršūnėje man labai sunkiai sękasi. Jau du kartus gnaibsčiau su žnyplėm, labai sunku prieiti, reikalingą šaką net netyčia nulaužiau. Kažkokio kito įrankio man reikėtų (tik nežinau kokio).
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kaštonas »

Ši smulkialapė guoba išties atrodo puikiai! Šiam darbui labiausiai tiktų tiesinis šlifuoklis, jo pagalba sunkiai prieinamas žaizdas galima sutvarkyti labai gerai. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Taip , tikrai tokios vietos tvarkymui nepakeičiamas įrankis - tiesinis šlifuoklis su prailginančiąja žarnele ir gera freza. O jau tada tai skiedros lėktų į šalis, o guoba būtų tikrai gražiai sutvarkyta.
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Ačiū. Reikėįs tokio šlifuoklio pasiieškot.
O kada man bandyti nuimt tas tempimo vielas?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Tai atsargiai galima pasižiūrėti ar po kokio mėnesio atleidus tas tempimo vielas šaka lieka savo vietoje ar linkusi grįžti į savo seną padėtį prieš lenkimą. Jeigu paskutinis variantas, tai tada reikia žiūrėti ar viela nepradėjo įauginėti. Tada vėl - jeigu įauginėja ir šaka dar nesustingusi norimoje padėtyje, tada pervieluojama tik kad vielos vingiai eitų priešinga kryptimi, nei prieš tai daryto vielavimo arba paprasčiausiai pakeisti atitempenčiosios vielos tvirtinimo vietą.
O kiek jau laiko ta viela uždėta?
Ilona
Posts: 54
Joined: 2014 Oct 01, 17:41

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Ilona »

Viela uždėta kovo pirmoj pusėj.
O tai su tuo šlifuokliu jau dabar galima darbuotis ar palaukti rudens?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Jeigu guoba nustojo aktyviai augti, tai galima ir dabar pasidarbuoti, tačiau išvalytą žaizdą reikės iškarto užtepti žaizdų tepalu.
Kas dėl vielos, tai mėnuo laiko gali būti nepakankamas laiko tarpas užfiksuoti šakelę norimoje padėtyje. Siūlau vadovautis anksčiau duotu patarimu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Šis pavasaris tikrai keistas - manoji moyogi stiliaus kininė guoba kažkaip atsilieka su pumpurų sprogimu nuo pusiau kaskadinės, nors visada būdavo atvirkščiai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Neapsikentęs ir kaip kasmet, šiandien pinciravau savo guobas, nes kai jos rudenį numeta lapus, pavasarį labai mėgsta sprogti iš miegančių pumpurų esančių pažastyse (išsišakojimo vietoje).
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Maniškė tupi po persodinimo šiltnamy, pumpurai kiek pabrinkę, o pati nė krust.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Vasariška šiluma padarys savo ir guoba turėtų tuoj sužaliuoti.
Kaip laikosi kitų forumo dalyvių turimos guobos?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Mano guobos - kaip diena ir naktis skiriasi pagal išsprogimą, matyt daug duoda savo tas rudeninis tvarkymas "Guobų vakarėlio" metu, o ir pavasarinio persodinimo metu nukarpiau daugiau šaknų moyogi stiliaus guobai. O taip pat nors ir žiemojimo sąlygos buvo vienodos moyogi guoba turi daugiau negyvybingų šakų nei lyginant su kitais žiemojimo metais.
Foto.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Tau gerai, o mano išvis nesprogsta. Kaip išsibrinkino pumpurus, taip ir stovi su "karoliukais" ant šakų pasipuošus. Kad bent vienas...
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Rimas »

Kažkaip keista man. Mano žiemojo garaže, o nuo kovo mėn. stovi įstiklintame balkone. Tai ūgliai jau 10-15 cm. Kaži kodėl taip yra.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Skirpstas »

Rimai, atsakymas tiesmukas ir aiškus - nebuvo persodinama ir karpomos šaknys, o taip pat "šiltnamio augimo" sąlygos.
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Rimas »

Prieš perkeldamas į balkoną, persodinau abi.Tiesa,vienos šaknis patrumpinau tik galiukus, kitos dvi storas teko iškirpti.Taip,balkonas pietų pusėje. Ačiū už paaiškinimą.
Rimas
Posts: 11
Joined: 2015 Mar 09, 17:40

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Rimas »

P1010079.JPG
P1010082.JPG
Mano kininės guobos jau po kirpyklos.
Pirmą turiu antrą sezoną. Pirkta prekybos centre pavasarį. Buvo perkelta į didesnį vazoną ir nugenėta maždaug 2/3 visų nereikalingų šakų.Taip pat suvielavus, atlenkta pirma kairioji šaka žemyn, o dabartinė viršūnė - aukštyn. Šį pavasarį pilnai persodinau, iškirpdamas dvi storas šaknis ir dar porą šakų.
Antroji yra pas mane treti metai. Iš tikro tai, kas matosi, yra buvusio medelio viršūnė. Dėl didelio kamieno atvirkščio konuso teko pasilikti tik viršūnę. Dabar auginasi kamieną iš šakos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Kėnis »

Mano akimis žiūrint, abiejų kairėje esančios apatinės šakos nėra reikalingos. Na, gal pirmosios apatinė šaka tiesiog per ilga, bet jei jos nebūtų, žiūrint į perspektyvą, iš likusių vainikas turėtų išeit neblogas.
Lapai atrodo sveikai. O substratas toks labai jau įvairiaspalvis - kokia jo sudėtis?
Dominicus
Posts: 7
Joined: 2015 Jun 14, 20:22

Re: Kininė guoba (Ulmus parviflora)

Post by Dominicus »

Sumaniau "aptvarkyti" savo guoba. Gal ir blogai padariau tokiu metu. Bet... Nuotraukos prieš ir po:
Bonsai 2015.06.14.JPG
Bonsai po apkrpimo.JPG
Post Reply